ویدیو کلیپ

موسسه‌ای مخوف در عربستان!

پس از به قدرت رسیدن «سلمان بن عبدالعزیز» به عنوان پادشاه عربستان، پسر او یا بهتر بگوئیم جانشینش، محمد بن سلمان، عرصه را برای یکه‌تازی در عربستان و به واقعیت پیوستن رویاهایش آماده دید. بن سلمان رویاهای بزرگی در سر دارد که می‌توان به عنوان بارزترین این رویاها به پروژه نئوم عربستان اشاره کرد. پروژه‌ای عظیم که ابرشهری ۵۰۰ میلیارد دلاری را در قلب بیابان‌های عربستان شامل می‌شود، شهری که قرار‌ است تجربه زندگی هوشمند و دیجیتال را برای شهروندانش محقق سازد. از دیگر پروژه‌های جاه طلبانه این فرزند ناخلف، موسسه ای مخوف به نام «میانه‌روی» است، موسسه‌ای که فعالیت‌هایش آنچنان شباهتی با نامش ندارند.

موسسه میانه‌روی ظاهرا برای مقابله با فعالیت‌های تروریستی در فضای مجازی راه‌اندازی شده است. هدفی که در همین ابتدا می‌تواند تناقض‌های بسیاری را نمایان کند. کشوری که به گفته منابع متعدد جهانی، خود حامی مالی بسیاری از گروههای تروریستی مانند داعش، النصره و… بوده است، حال تصمیم دارد در مقابله با فعالیتهای تروریستی وارد میدان شود؛ حال سوال اساسی این است که مقابله چه طور و به چه شکل صورت خواهد گرفت؟

برای پاسخ به این سوال لازم نیست آنچنان راه دوری برویم، در همین حوادث دیماه ۱۳۹۶، ردپای بسیاری از کاربران عرب زبانی یافت شد که در آتش اغتشاشات می‌دمیدند. کاربرانی که یکدفعه از زبان عربی نسبت به انتشار محتوای فارسی اقدام کرده بودند! همین کاربران امروزه ردپایشان را در توئیت‌های اعتراضی عراق و لبنان برجای گذاشته‌اند. درواقع سودای حکمرانی بر خاورمیانه توسط بن سلمان، یکی از بزرگترین اهداف راه اندازی این موسسه است؛ موسسه‌ای که توسط پولهای هنگفت و بادآورده نفتی تاسیس شده و برای انجام عملیات‌های رسانه‌ای اش از متخصصان غربی بهره خواهد برد. حال باید دید که آیا این پولها که به اقداماتی ناشیانه منجر شده است، توانایی اداره خود کشور عربستان را (در برابر با یمن) خواهد داشت!

برای دریافت اطلاعات بیشتر از این موسسه، کلیپ زیر را تماشا کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا