ویدیو کلیپ

برخورد بازیگر سریال وست ورلد با یک ربات واقعی!

بازیگران سریال‌های علمی تخیلی، شاید خودشان به اتفاقاتی که در دنیای فیلم‌هایشان مشغول اتفاق افتادن است باور نداشته باشند. شایدم آن‌قدر مشغول دنیای خیالی فیلم‌ها شده‌اند که دیگر همه‌چیز برایشان همانند یک فیلم خیالی، در جریان باشد. فیلم کوتاه “دنیای سوفیا” دقیقاً بر روی این نکته دست گذاشته است. در این فیلم “ایوان ریچل وود” بازیگر سریال وست ورلد با یکی از انسان‌نما ترین ربات‌های تولید شده در جهان به نام “سوفیا”، گفتگوی عجیبی را تجربه می‌کند. ایوان ریچل در هنگام این گفتگو، دچار تردیدی اساسی می‌شود؛ آیا این ربات همانند ربات‌های فیلم‌ها، خیالی و الکی است یا واقعاً دارای هوشی عجیب و درنتیجه شخصیت است؟!

ایوان در ابتدای برخوردش با سوفیا (ربات انسان نما)، او را همانند سایر ربات‌های امروزی یک هوش مصنوعی سخن‌گو و معمولی می‌پندارد، اما ادامه‌ی این گفتگو، حسی عجیب را به بازیگر سریال وست ورلد القا می‌کند، حسی که القا کننده برتری تمام و کمال سوفیا نسبت به ایوان ریچل است! صحبت‌های سوفیا طوری به ریچل القا می‌کند که گویا همه‌چیز در کنترل و نظارت این ربات انسان نماست درست مانند سریال وست ورلد. حتی برخورد اتفاقی ایوان با سوفیا! در ادامه سوفیا با دادن فیلم‌نامه‌ی پیشنهادی برای قسمت‌های جدید سریال وست ورلد، ایوان را بیش از پیش دچار حس تحقیر نسبت به این هوش مصنوعی می‌کند…

سریال وست ورلد

درواقع فیلم کوتاه “دنیای سوفیا” تلاش دارد تا ربات‌ها و قدرت آن‌ها را در ذهن مخاطبان از حالت نمایشی و خیالی خارج کرده و به ما نسبت به واقعی بودن قدرت این ربات‌ها هشدار دهد. فیلم می‌خواهد به افرادی همانند ایوان ریچل که هنوز ربات‌ها را به چشم موجوداتی کم‌ارزش و ناتوان نگاه می‌کنند هشدار دهد که اگر در این نگاه باقی بمانند، احتمالاً زمانی به خود می‌آیند که کنترل تمامی زندگی‌شان از (جمله روح و خیالشان و در واقع تمام اختیارات یک انسان) در دستان ربات‌ها افتاده است.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا