مقاله فناوری

همکاری آمازون و پلیس آمریکا برای نظارت بر شهروندان

بر اساس توافق همکاری آمازون و پلیس آمریکا، کمپانی رینگ که زیر نظر کمپانی آمازون به فعالیت خود ادامه می دهد، در برابر هر تبلیغی که نیروی پلیس برای دوربین های نظارتی این کمپانی انجام دهد به اداره پلیس دوربین های رایگان و قابلیت دسترسی به پرتال ویژه و همچنین اعتبار رایگان برای خرید اجناس از این کمپانی را اهدا می نماید.

همکاری آمازون و پلیس

که در حالت کلی این همان موضوع همکاری آمازون و پلیس امریکا می باشد. بر اساس یادداشت های تفاهم و ایمیلهایی که در بین آمازون و پلیس امریکا  به منظور همکاری آمازون و پلیس رد و بدل گردیده است کمپانی آمریکایی آمازون به اضافه اینکه ۱۵ دوربین نظارتی رینگ را به اداره پلیس اهدا کرده است، همچنین به این اداره قابلیت دسترسی به پرتال آنلاین رینگ را داده است و اداره پلیس می تواند بر اساس این همکاری با آمازون به راحتی از پرتال آنلاین رینگ استفاده نماید. این پرتال ویژه که با توجه به مفاد همکاری آمازون و پلیس برای اداره پلیس آمریکا احداث گردیده است شامل نقشه هایی می باشد که در این نقشه ها محل نصب دوربین‌های رینگ را می‌توان مشاهده کرد و همچنین در صورتی که کاربر موافقت کند این امکان در اختیار پلیس قرار دارد که می تواند با ساکنین خانه تماس پیدا کند و حتی منازل آنها را نیز مشاهده نماید. این موضوع در حالی انجام می پذیرد که معمولا مشاهده کردن محتوایی که درون این دوربین ها وجود دارد به اجازه ها و حکم های بسیار رسمی و قانونی نیاز دارد. اما کمپانی آمریکایی آمازون با ایجاد این پرتال، قابلیت دور زدن لزوم داشتن اجازه و حکم های قانونی را نیز ایجاد کرده است.

معرفی شرکت رینگ زیر مجموعه شرکت آمازون

شرکت رینگ به عنوان یک زیر مجموعه از شرکت بزرگ آمازون و به عنوان یک شرکت تولید کنند قطعات و لوازم امنیتی خانه و خانه ای هوشمند شناخته می شود. شرکت رینگ طیف وسیعی از محصولات امنیتی خانگی را تولید می کند که از این میان می توان به مواردی مانند دوربین های ردیابی حرکت در فضای باز، مانند حلقه ویدئو اشاره نمود. دفتر مرکزی شرکت رینگ در شهر زیبای سانتا مونیکا می باشد. شرکت رینگ در سال ۲۰۱۳ با عنوان Doorbot توسط فردی به عنوان جیمی سیمینوف تأسیس و راه اندازی شد. در سال ۲۰۱۶ ، شاکیل اونیل سهام عدالت در شرکت رینگ را بدست آورد و متعاقباً سخنگوی بازاریابی این شرکت شد. از آن زمان ، این شرکت بیش از ۲۰۰ میلیون دلار سرمایه گذاری جمع آوری کرده و سرمایه گذاران صاحب نامی مانند کلرین پرکینز کالوفیلد بایرز، کوالکام ونتورز، گلدمن ساکس، سر ریچارد برانسون که بنیانگذار شرکت ویرجین گروه میباشد و غیره را به سمت خود جذب نموده است. رینگ برای اولین بار در سال ۲۰۰۵ میلادی دوربین استیک آپ و دوربین IP بی سیم را منتشر کرد.

همکاری آمازون و پلیس آمریکا

این مدل در سال ۲۰۱۸ با یک فرم فرم استوانه ای، تشخیص حرکت ، تشخیص صوتی دو طرفه و همچنین گزینه های باتری و سیم خورشیدی به روز شد. در سال ۲۰۱۷ ، رینگ “دوربین Floodlight Cam” را منتشر کرد، دوربینی که با یک جفت چراغهای روشنایی ۱۵۰۰ لامپ LED هماهنگ شده است، که با حرکت نیز قابل فعال سازی است. در ژوئیه سال ۲۰۱۸ ، Ring یک کیت امنیتی زنگ خطر را راه اندازی کرد، که شامل صفحه کلید، آژیر و سنسورهای حرکتی است. در CES 2019 ، رینگ دوربین دوربینی را اعلام کرد.

واکنش پلیس آمریکا به انتشار خبر این همکاری

پلیس کشور امریکا پس از انتشار خبر همکاری آمازون و پلیس واکنشی از خود نشان داد و در پاسخ به انتشار این خبر گفت: “پلیس آمریکا نمی تواند به همه محتوایی که درون دوربین ها وجود دارد دسترسی داشته باشد و تنها  می تواند محتوایی را مشاهده نماید که خود کاربر اجازه دسترسی و مشاهده آنها را به پلیس داده باشد.”

هدف از همکاری آمازون و پلیس آمریکا

بر طبق توافقاتی که بین کمپانی آمریکایی آمازون و اداره پلیس کشور آمریکا صورت گرفته است، پلیس در ازای مزایا و امکاناتی که کمپانی های آمازون و رینگ به اداره پلیس ارائه می کنند، باید شهروندان کشور آمریکا را به دانلود اپلیکیشن رینگ تشویق به نماید. البته لازم به ذکر است که کمپانی آمازون در برابر هر بار دانلود این اپلیکیشن مبلغ ۱۰ دلار به حساب پلیس آمریکا واریز می‌کند، که با این مبلغ می توان دوربین های بیشتری را خریداری کرد و از آنها برای نظارت شهروندان استفاده کرد. می توان گفت همکاری آمازون و پلیس به این دلیل رخ داده است که آمازون بتواند مشتریان دوربین های نظارتی خود را افزایش بدهد.

توضیحات بیشتر در مورد همکاری آمازون و پلیس آمریکا

گروه های امنیتی و تحقیقاتی بر طبق جستجوهایی که در رابطه با همکاری آمازون و پلیس انجام داده اند توانسته اند به یک سری از اسناد و اطلاعات دست پیدا کند. تعداد زیادی از ادارات پلیس موجود در کشور آمریکا در این همکاری آمازون و پلیس سهیم بوده اند و کمپانی آمریکایی آمازون از اداره پلیس امریکا درخواست کرده است که  هر آنچه در این موافقتنامه وجود دارد را محرمانه نگه دارند.

همکاری آمازون و پلیس

پس از اینکه این خبر منتشر شد فردی از سخنگویان کمپانی آمازون نیز بیان کرد که هدف آنها از انجام این کار کمک به شهروندان آمریکایی و ایجاد امنیت بیشتر برای آن‌ها بوده است و این چنین گفته است: “هدف ما از این همکاری با اداره پلیس آمریکا این می باشد که امنیت بیشتری را در محله های مختلف کشور آمریکا ایجاد نماییم. ما با ایجاد امکان دسترسی پلیس به دوربین های شرکت رینگ توانسته ایم که ارتباط بهتر و جدیدتری را در میان شهروندان و پلیس های کشور آمریکا به وجود آوریم و دسترسی پلیس آمریکا به این دوربین های امنیتی خانگی، می‌تواند امنیت بهتری را برای افراد کشور آمریکا تضمین نماید.” همچنین سخنگوی کمپانی آمازون این موضوع که توافقنامه همکاری بین آمازون و پلیس محرمانه می باشد را تکذیب کرد و گفت این توافقنامه  به هیچ وجه محرمانه نمی باشد و همه از این توافقنامه خبر دارند. پس از اینکه این خبر در کشور آمریکا منتشر شد اداره پلیسی که در شهر فلوریدا وجود داشت به همکاری خود با آمازون خاتمه داد.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا