مقاله فناوری

معرفی اپلیکیشن WaterMinder

شاید تا به‌حال شنیده باشید که آب در بدن معجزه می‌کند و مصرفِ زیاد آب، موجب دفع سموم از بدن می‌شود و مزایای بسیار زیادی دارد. البته نمی‌توان این حقیقت را انکار کرد که نوشیدن آب برای سلامتی ما ضروری است، ولی میزان دقیق آبی که باید به طور روزانه مصرف کنیم چقدر است؟ چگونه می توانیم متوجه شویم که بدن ما میزان آب کافی خود را دریافت کرده است یا خیر؟

اپلیکیشن  WaterMinder جزو اپلیکیشن‌های محبوب موبایلی در حوزه سلامتی است که میزان آب مورد نیاز بدن شما در طول روز را محاسبه کرده و در فواصل زمانی مورد نیاز نوشیدن اب را به شما یادآوری می‌کند. این اپلیکیشن باعث می‌شود میزان آب مورد نیاز بدن شما به طور کامل تامین شده و بدن شما از این نظر بی نیاز شود.

زمانی اولین‌بار وارد WaterMinder می‌شوید، اپلیکیشن برخی مشخصات شما مانند وزن و میزان فعالیت روزانه شما را می‌پرسد تا میزان آبی را که در طول روز باید مصرف کنید، محاسبه کند. همچنین در صورتی که وزن یا فعالیت روزانه شما دچار تغییر شود، می‌توانید وارد قسمت تنظیمات شده و  برنامه جدیدی به اپلیکیشن بدهید تا برنامه‌ریزی تازه‌ای برای شما انجام دهد.

در صفحه‌ی اول WaterMinder، مقدار آبی مصرفی امروز خود را مشاهده می کنید و می‌توانید اطلاعات جدیدی از جمله میزان مایعات، میزان چای یا قهوه و یا آبمیوه‌هایی که در طول روز مصرف کرده‌اید، را ثبت کنید. با اضافه کردن این اطلاعات، اپلیکیشن درصد تأثیر مایعات مصرفی شما را محاسبه کرده و میزان نیاز شما به نوشیدن آب را نمایش می‌دهد. همچنین در این صفحه می‌توانید اطلاعات خود را با دیگر دوستانتان در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

در قسمت History، سابقه‌ی میزان آب مصرفی خود را به تفکیک روز، هفته، ماه و سال مشاهده می‌کنید و همچنین می‌توانید با انتخاب دکمه «+» در بالای صفحه، اطلاعات مربوط‌به روزهای گذشته را وارد کنید.

دقسمت Achievements هم سعی دارد تا به شما انگیزه دهد، تا هر روز آب بیشتری مصرف کنید و هر چه بیشتر به سلامت بدن خود توجه کنید. در این قسمت به تناسب اینکه چقدر از این اپلیکیشن استفاده کرده اید و چه میزان آب نوشیده اید به شما نشان هایی داده می شود.

بخش تنظیمات نیز امکان تغییر مشخصات، اهداف روزانه، تغییر واحدهای اندازه گیری و… را محیا می‌کند. شما در این قسمت می‌توانید اپلیکیشن را تنظیم کنید تا در فواصل مورد نیاز به شما نوشیدن آب را یادآوری کنید. همچنین در قسمت تنظیمات در دو مقاله به اهمیت نوشیدن آب و مزایای آن اشاره شده است که مطالعه آن می تواند برای شما مفید باشد.

اپلیکیشن  WaterMinder تاکنون بیش از ۲ میلیون بار دانلود شده و کاربران در اپ‌استور به آن امتیاز ۴.۸ و در گوگل‌پلی امتیاز ۴.۳ را داده‌اند. این اپلیکیشن روی اپل‌واچ نیز قابل استفاده است و می توانید آن را از لینک‌های زیر دریافت کنید.

نسخه اندروید: گوگل‌پلی

نسخه آی‌او‌اس: اپ‌استور

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا