مقاله فناوری

معرفی اپلیکیشن Night Owl

یکی از مشکلات همیشگی کاربران گوشی‌های هوشمند خستگی چشم و مضرات اشعه آبی موجود در صفحه‌نمایش دستگاه‌های الکترونیکی است، به‌طوری‌که خیره شدن به صفحه‌های نمایش موجب آسیب رساندن به گیرنده‌های عصبی، سردرد و اختلال در خواب کاربران می‌شود و در طولانی‌مدت می‌تواند به چشم آن‌ها آسیب رساند. اما برای کاهش این آسیب‌ها و جلوگیری از خستگی چشم اپلیکیشن‌هایی طراحی شده‌اند که با دستکاری مقدار نور آبی، قرمز و سبز که تشکیل‌دهندۀ پیکسل‌های صفحه‌نمایش هستند، تعادل نوری مناسبی را برای استفاده راحت‌تر از دستگاه‌های الکترونیکی فراهم می‌آورند.

یکی از بهترین اپلیکیشن‌ها در این زمینه Night Owl نام دارد. این اپلیکیشن نور آبی صفحه‌نمایش موبایل‌ را کاهش می‌دهد و این امکان را به شما می‌دهد تا به راحتی نور صفحه‌نمایش گوشی خود را پایین بیاورید تا آسیب کمتری به چشم‌هایتان وارد شود و استفاده شب‌هنگام از گوشی‌ هوشمند بر خواب‌ شما تأثیر منفی نگذارد.

Night Owl تنظیمات ساده‌ای دارد و در زبانه Dimmer و قسمت فیلتر رنگ، دو گزینه‌ به کاربران ارائه می‌دهد. گزینه‌ی اول Blue Light Filter نام دارد، که به‌صورت خودکار تنظیمات پیش‌فرض نور آبی را که مناسب چشم کاربران است به صفحه‌نمایش اعمال می‌کند. اما گزینه دوم یعنی Advanced Filter این امکان را به شما می‌دهد تا به‌دلخواه میزان نور آبی، قرمز و سبز صفحه‌نمایش‌ را تغییر دهید و نوردهی صفحه‌نمایش خود را براساس حساسیتی که چشمان شما دارد شخصی‌سازی کنید.

همچنین در این زبانه کاربران می‌توانند میزان روشنایی نمایشگر خود را تغییر دهند و در محیط‌های تاریک و کم‌نور به‌راحتی از گوشی خود استفاده کنند. در واقع با استفاده از این امکان کاربران می‌توانند حداقل روشنایی صفحه‌نمایش را از میزان تعیین‌شده توسط تولیدکننده، کمتر کنند؛ بدین ترتیب افرادی که عادت به استفاده از گوشی هوشمند در ساعات پایانی شب دارند، می‌توانند به دور از عوامل آزاردهنده و مختل کننده خواب از گوشی خود استفاده کنند.

در زبانه‌ی Scheduler کاربران می‌توانند استفاده از این اپلیکیشن را زمان‌بندی کنند. شما در این قسمت می‌توانید به‌صورت دستی زمان شروع به کار و پایان کار برنامه را تعیین کنید و یا اینکه شروع کار اپلیکیشن را بر اساس زمان طلوع و غروب خورشید محل زندگی خود تنظیم کنید. در انتها نیز در زبانه Setting می‌توانید برخی تنظیمات برنامه را به‌دلخواه خود تغییر دهید و مطابق نیاز خود از این اپلیکیشن استفاده کنید.

در کنار مواردی که ذکر شد طراحی زیبای اپلیکیشن Night Owl‌، سادگی استفاده و ویژگی‌های جانبی آن باعث شده است که این برنامه از اپلیکیشن‌های مشابه خود برتر باشد و امتیاز ۴٫۵ را از کاربران گوگل‌پلی کسب کند. این برنامه کاربردی را می‌توانید از لینک زیر دریافت کنید.

دانلود از گوگل‌پلی

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا