مقاله فناوری

معرفی اپلیکیشن: Mimo Learn to Code

اگر نگاهی به آمار منتشر شده از برترین شغل‌های جهان در چند سال گذشته داشته باشید خواهید دید که برنامه نویسان در صدر این آمار قرار دارند! از طرفی پیشرفت سرسام‌آور تکنولوژی نیازهای جدیدی به وجود آورده که شاید مهم‌ترین آن‌ها احتیاج به افراد برنامه‌نویس و زبان‌های برنامه‌نویسی جدید باشد. طبق آخرین آمار ارائه شده، در حال حاضر شمار برنامه‌نویسان حرفه‌ای در سراسر دنیا به ۲۳ میلیون نفر می‌رسد و انتظار می‌رود که تا پایان سال ۲۰۲۳ قریب به ۲۷.۷ میلیون برنامه‌نویس داشته باشیم.

مواردی از این دست باعث جلب‌توجه افراد به سمت برنامه‌نویسی شده و موجب شده که افراد مختلف به دنبال راهی برای فراگیری آن باشند. از سوی دیگر با افزایش محبوبیت برنامه‌نویسی در میان مردم، رشد و توسعه اپلیکیشن‌هایی که اصول انجام این کار را به علاقه‌مندان آموزش می‌دهند، نیز افزایش یافته است.

Mimo: Learn to Code یکی از خوش‌ساخت‌ترین اپلیکیشن‌های یادگیری کامل و اصولی برنامه‌نویسی است. در واقع میمو یک نرم‌افزار آموزشی کد نویسی همراه با تمرینات سرگرم کننده و مؤثر، پروژه‌ها و چالش‌های روزانه می‌باشد که کمک می‌کند تا شما به سطح مطلوب برنامه‌نویسی در زمینه‌های مختلف برسید. میمو با شبیه‌سازی داشبورد نرم‌افزارهای برنامه‌نویسی، اصول و مقدمات زبان‌هایی مثل پایتون، سویفت، سی اس اس، جاوا اسکریپت و … را با تمرینات مستمر و مفید به علاقه‌مندان آموزش می‌دهد و تا امروز یکی از مفیدترین اپلیکیشن‌هایی بوده که در این حوزه دیده‌ایم.

اپلیکیشن Mimo: Learn to Code سعی دارد مفاهیم پایه‌‌ برنامه‌نویسی را به شما آموزش بدهند تا به حدی برسید که اصول اولیه ساخت یک اپلیکیشن، بازی، طراحی وب‌سایت و اصول بنیادین هک را یاد بگیرید. میمو تلاش کرده که این کار را از پایه‌ای‌ترین مفاهیم شروع کند تا پله پله به مباحث پیچیده‌تر برسید.

میمو در ابتدا از شما سؤال می‌پرسد که در چه سطحی از برنامه‌نویسی قرار دارید؟ در مرحله بعد میمو از شما می‌خواهد که هدف خود را از برنامه‌نویسی انتخاب کنید، آیا می‌خواهید یک پروژه برنامه‌نویسی را انجام دهید یا می‌خواهید یک زبان برنامه‌نویسی یاد بگیرید و یا در این زمینه مشغول به کار شوید؟ بر اساس انتخابی که شما می‌کنید میمو پروژه‌ها و زبان‌های برنامه‌نویسی و مشاغل مرتبط با انتخاب شما را در پیش رویتان می‌گذارد تا دقیقاً مشخص شود هدف شما از برنامه‌نویسی چیست. با این انتخاب میمو بهترین دوره‌های آموزشی را برای شما در نظر می‌گیرد تا با گذراندن آن‌ها به هدفی که در نظر دارید، دست پیدا کنید.

در صفحه اول اپلیکیشن شما می‌توانید دوره‌های آموزشی که باید بگذرانید را مشاهده کنید. همچنین میمو دوره‌های آموزشی دیگری را نیز به شما پیشنهاد می‌کند که مرتبط با هدف شما است که با شرکت در هر یک از این دوره‌ها می‌توانید مهارت‌های برنامه‌نویسی خود را افزایش دهید. در پایین صفحه اول می‌توانید تمام موضوعات و کلاس‌های آموزشی که میمو در اختیار شما قرار می‌دهد را نیز مشاهده کنید.

در صفحه دوم اپلیکیشن هر روز شما با یک چالش جدید مواجه می‌شوید که می‌توانید با حل کردن آن از میمو پاداش بگیرید.

و اما در صفحه سوم میزان پیشرفت خود و نشان‌هایی را که از میمو دریافت کرده‌اید، مشاهده خواهید کرد. همچنین از این صفحه می‌توانید وارد قسمت تنظیمات اپلیکیشن شده و تنظیمات دلخواه خود را مانند ایجاد یادآور، هدف‌گذاری و… را اعمال کنید.

 البته باید این نکته را نیز در نظر داشته باشید که قرار نیست با میمو به معنای واقعی یک برنامه‌نویس حرفه‌ای شوید. این اپلیکیشن در بهترین حالت به شما کمک می‌کند که اولین برنامه‌تان را بنویسید و با مبانی برنامه‌نویسی آشنا شوید. نکته مهم دیگر هم این است که این اپلیکیشن همیشه در موبایل همراه شماست تا از تمام فرصت‌هایی که به دست می‌آورید بتوانید برای یادگیری اصول برنامه‌نویسی استفاده کنید.

دانلود نسخه اندروید: گوگل‌پلی و کافه بازار

دانلود نسخه آی‌او‌اس: اپ‌استور

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا