مقاله فناوری

معرفی اپلیکیشن Forest: افزایش تمرکز در کنار کمک به محیط‌زیست

امروزه گوشی‌های هوشمند بسیاری از کارهای ما را ساده کرده‌اند و مزایای زیادی برای ما داشته‌اند. اما در کنار این مزایا، زیان‌هایی را نیز به همراه دارند که می‌توان به وابستگی بیش از حد به این ابزار هوشمند و هدر رفتن وقت اشاره کرد. برنامه‌های زیادی وجود دارند که سعی می‌کنند ما را از اعتیاد به گوشی‌ هوشمند نجات دهند و باعث شوند از زمان خود بهتر استفاده کنیم. یکی از اپلیکیشن‌های بسیار جذاب در این زمینه Forest است که یک ایده ساده و در عین حال خلاقانه دارد تا تمرکز شما را بر روی یک کار خاص حفظ کند و با شعار Stay focused, be present ارائه شده است.

درون همه انسان‌ها میل و گرایش به طبیعت وجود دارد. این میل زمانی بیشتر می‌شود که بتوانید نهالی بکارید، از آن مراقبت کنید تا بزرگ شده و به درخت تبدیل شود. این درخت در واقع یک کار مفید است که شما در یک بازه زمانی مشخص در روز انجام می‌دهد و در انتهای روز می‌توانید جنگل انبوهی از کارهای انجام شده، کتاب‌های خوانده شده، دید و بازدیدها و سایر فعالیت‌های روزانه داشته باشید و این ایده اصلی اپلیکیشن Forest است.

کارکرد اپلیکیشن Forest به این صورت است که شما مدت ‌زمان فعالیت مدنظر خود را مشخص می‌کنید(کمترین زمان ۱۰ دقیقه است)، دانه‌ای را در زمین می‌کارید سپس گوشی خود را کنار گذاشته و سراغ کار یا درس خود می‌روید تا در این مدت‌ زمان تعیین شده دانۀ شما به درخت یا بوته‌ای زیبا تبدیل شود. اگر از اپلیکیشن خارج شوید، درخت شما خشک می‌شود و امتیازی به دست نمی‌آورید در نتیجه برای جلوگیری از این موضوع در برابر وسوسه مقاومت کرده، به فعالیت خود ادامه می‌دهید و صبر می‌کنید تا زمان تعیین شده تمام شود و پس از ایجاد درخت از گوشی خود استفاده می‌کنید. موسیقی‌های مختلفی نیز وجود دارد که در حین انجام کار می‌توانید به آن‌ها گوش داد. با ادامه‌ی کاشت درختان، به‌مرور شما صاحب یک جنگل زیبا خواهید شد و در کنار آن از زمان خود به‌درستی استفاده کرده‌اید.

شما با کاشت هر درخت امتیازی کسب می‌کنید و با امتیازهایی که به دست می‌آورید، می‌توانید گیاهان، درختان یا موسیقی‌های جدید خریداری کنید یا کار بسیار جالب‌تری انجام دهید. می‌پرسید چه کاری؟ اپلیکیشن Forest این امکان را به شما می‌دهد تا به ازای هر ۲۵۰۰ امتیازی که از برنامه کسب کرده‌اید یک درخت واقعی بکارید. یعنی در کنار اینکه کارهای روزمره خود را پیش می‌برید و توانایی تمرکز خود را افزایش می‌دهید به محیط‌زیست نیز کمک بزرگی می‌کنید. کاربران از طریق این اپلیکیشن تاکنون بیش از ۴۲۴,۷۶۳ درخت کاشته‌اند.

همچنین Forest قابلیت استفاده‌ی گروهی را نیز دارد که در مهمانی‌ها و دورهمی‌ها کمک می‌کند افراد گوشی خود را کنار گذاشته و با یکدیگر وقت بگذرانند. در این حالت، یک نفر با انتخاب Create Room فرایند را آغاز می‌کند و دیگران به آن اضافه می‌شوند. سپس، رشد درخت به‌طور هم‌زمان برای همه آغاز می‌شود و اگر کسی از گوشیِ خود استفاده کند، درخت همه‌ی افراد از بین می‌رود.

در گزینه‌های جانبی این اپ گزینه Forest نقشه جنگل‌های روزانه، هفتگی و ماهانه شما را با درخت‌های کاشته شده و حتی آن‌هایی که خشک شدند به همراه تاریخ و روز برایتان به نمایش می‌گذارد. درخت‌های شما همگی قابلیت برچسب‌گذاری نیز دارند. اپلیکیشن Forest به‌صورت هوشمند اپلیکیشن‌های مورد نیاز برای اجرا مانند تماس تلفنی و پیامک‌ها را در لیست سفید قرار می‌دهد تا اگر در زمان کاشت و رشد درخت کسی با شما تماس گرفت درخت شما خشک نشود!

اگر شما هم احساس می‌کنید که زیادی به گجت خود وابسته شده‌اید، با استفاده از Forest می‌تواند اعتیاد خود را کاهش داده و به محیط‌زیست برای سبز ماندن کمک کنید. افزونه این اپلیکیشن برای دانلود و نصب روی مرورگرهای کروم و فایرفاکس موجود است که می‌توانید برای راحتی دسترسی به Forest از آن‌ها استفاده کنید.

دانلود نسخه اندروید: گوگل‌پلی و کافه بازار

دانلود نسخه آی‌او‌اس: اپ‌استور

دانلود افزونه: کروم و فایرفاکس

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا