چگونه خط و خش را از گوشی خود بزدایید

فرقی نمیکند به خاطر کلید های داخل جیبمان باشد یا به خاطر بی احتیاطی خودمان؛ موبایل های ما همیشه قربانیان خط و خش خواهند بود. اما خریدن یک برند جدید برای جایگزینی موبایل یا پرداختن هزینه ای گزاف به یک حرفه ای برای تعمیر موبایل تنها راه حل نیست. خوشبختانه راه های کم هزینه و راحتی وجود دارند که به شما اجازه میدهند خط و خش های کم عمق را از موبایل خود حذف کنید.

در این پست ما هشت راه حل خوب را برای رفع خط و خش به شما معرفی میکنیم. حتما قبل از شروع به پاکسازی مطمئن شوید که تلفن همراه خود را خاموش کرده و باتری را از آن جدا نموده اید. همچنین برای جلوگیری از هرگونه اتفاق تمام درزهای گوشی را با نوار چسب بپوشانید.

phonescratch-01

۱) خمیردندون: مقدار کمی خمیر دندان را بر روی یک گوش پاکن تمیز بمالید. سپس به آرامی و دایره وار، گوش پاکن آغشته را بر روی صفحه بمالید تا زمانی که خش ها برطرف شوند. بعد از انجام عملیات، محل را با یک پارچه نمناک از هر گونه خمیر دندان پاک کنید

۲) کرم رفع خط و خش اتوموبیل: این کرم نیز مانند خمیر دندان میتواند به راحتی خطوط را از بدنه و صفحه نمایش موبایل شما پاک کند. مراحل کار دقیقا شبیه شماره (۱) میباشد.

۳) کاغذ سمباده: این یکی از بهترین راه حل ها برای رفع خط و خش است که البته اگر میخواهید این روش را امتحان کنید میبایست بسیار حرفه ای باشید. همچنین این روش بیشتر برای بدنه و پشت گوشی بدرد میخورد. مطمئن باشید که اگر درست این کار را انجام ندهید صدمه بیشتری به موبایل خواهید زد.

۴) جوش شیرین: جوش شیرین میتواند به عنوان یک پاک کننده خوب خط و خش نیز خدمت کند. این دستور عمل این روش میباشد: مخلوط دو قسمت جوش شیرین و یک قسمت آب را در یک کاسه درست کنید. سپس تا زمانی که تبدیل به خمیر زخیمی شود هم بزنید. سپس خمیر را به یک پارچه نرم بمالید و دایره وار شروع به تمیز کردن صفحه نمایش نمایید. سپس هر گونه خمیر را با یک پارچه تمیز از موبایل پاک کنید.

bakingsoda

۵) پودر بچه : اضافه کردن آب به پودر بچه، خمیری همچون خمیر آب و جوش شیرین به وجود میاورد که هم اندازه جوش شیرین قوی میباشد.

babypowder

۶) روغن نباتی : برای خش های کوچک و پنهان، روغن نباتی به عنوان یک راه حل موقتی عالی عمل میکند. یک قطره روغن نباتی بر روی موبایل میتواند زیبایی را به آن بازگرداند.

۷) تخم مرغ و پتاسیم سولفات آلومینیوم: یک ویدئوی آنلاین در یاهو گفته است که مخلوط تخم مرغ و پتاسیم سولفات آلومینیوم میتواند خط و خش را از موبایل پاک کند. برای اینکار شما نیاز به یک پارچه میکروفایبر، تخم مرغ، فویل آلومینیومی و آلوم (سولفات پتاسیم آلومینیوم، که می توانید در داروخانه های محلی خود خریداری کنید) دارید.

 

به اشتراک بگذارید: