رایانش ابری بیش از اتومبیل های برقی به محیط زیست کمک میکند!

cloud-compute-660x558خیلی­ها اعتقاد دارند که با اختراع اتومبیل­های برقی می توان محیط زیست را نجات داد. اما «زک راسن» اعتقاد دارد که راه بهتری هم برای این کار وجود دارد: اگر از استفاده از ماشین های مجازی دست بکشیم و به استفاده از حامل­های لینوکس (linux containers) بپردازیم.

ماشین­های مجازی چیزهایی هستند که اجازه می­دهند تا کاربران از خدمات رایانش ابری استفاده کنند و نرم افزارهایشان را روی آن­ها اجرا کنند؛ آمازون، گوگل، مایکروسافت و پینترست، از این ماشین­ها استفاده می­کنند. «راسن» اعتقاد دارد که ما می­توانیم با استفاده از حامل­های لینوکس به میزان بسیار زیادی در مصرف سوخت صرفه جویی کنیم. حامل لینوکس یک فناوری رایانش ابری جدید است که با سیستم عامل لینوکس هماهنگ شده است؛ این حامل می­تواند اطلاعات بسیار زیادی را با روش­های کم­هزینه تر مدیریت کند.

با مقایسه کردن میزان انرژی مصرف شده توسط مراکز اطلاعات و اتومبیل­ها و با در نظر گرفتن مقدار زیاد اطلاعاتی که توسط ماشین­های مجازی به صورت ابری رایانش می­شوند، می­توان تخمین زد که استفاده از حامل­ها به سلامت محیط زیست کمک بیشتری می­کند. استفاده از حامل­ها ایده جدیدی نیست. حامل­ها به مدت زیادی بخشی از سیستم عامل­ها بوده اند؛ اما استفاده از آن­ها با سیستم عامل لینوکس باعث تولید ابزاری به نام cgroup شده است. حالا این حامل­ها به رحتی از یک ماشین به یک ماشین دیگر منتقل می­شوند

به اشتراک بگذارید: