مطالب قدیمی

دوره آموزش مجازی تحلیل داده با R

شروع رویداد
 دوشنبه ۲۸ خرداد ۹۷  ۰۰:۰۰
پایان رویداد
 چهارشنبه ۱۳ تیر ۹۷  ۰۰:۰۰

 

نرم افزار R  مبتنی بر زبان برنامه‌نویسی S است. این نرم‌افزار به دلایلی چون رایگان بودن، قابل اجرا بودن در اکثر سیستم‌عامل‌ها ( ویندوز، لینوکس و مکینتاش)، دارا بودن راهنمای خوب، دارا بودن قابلیت‌های قابل ملاحظه گرافیکی، قوی بودن آن و در عین حال سادگی یادگیری، دارا بودن توابع پیش ساخته آماری و بسته‌های محاسباتی آماده و رایگان و فراوانی ارتقای آن ( در هر سال به طور متوسط ۲ تا ۳ نسخه جدید از آن وجود دارد) یکی از پرکاربردترین نرم‌افزارهای آماری به شمار می‌رود.

اهداف: یادگیری و بکارگیری نرم افزار آر برای پژوهشگرانی که علاقمند به استفاده از یک محیط برنامه نویسی برای تجزیه و تحلیل داده‌ها می‌باشند.

مخاطبین: دانشجویان مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا رشته‌های ریاضی، آمار و مهندسی و دانش‌آموختگان و کارمندان در ادارات مختلف که علاقمند به استفاده از یک محیط برنامه نویسی برای تحلیل داده ها  می‌باشند.

پیش نیاز: آشنایی با یک زبان برنامه نویسی.

 

سرفصل‌ها:

۱) آشنایی با محیط نرم‌افزار آر

۲) سازماندهی داده ها

۳) آشنایی با توابع اولیه و انجام محاسبات ریاضی

۴) معرفی عبارات شرطی، حلقه‌ها و توابع

۵) آمار توصیفی در نرم‌افزار آر

۶) ترسیم نمودارها

۷) توزیع‌های آماری

۸)  شبیه‌سازی در آر

۹) رگرسیون

۱۰)  آزمون‌های آماری

 

شرح مختصر و کلی از مباحث:  آشنایی با نرم‌افزار، روش ورود داده‌ها، ساختار داده‌ها، ساختار کنترلی، آشنایی با توابع ریاضی و انجام محاسبات ریاضی ( مشتق گیری و انتگرال گیری عددی، یافتن ریشه‌های چندجمله‌ای، حل دستگاه معادلات خطی و ….)، تحلیل توصیفی داده‌ها، مقدمه‌ای بر شبیه‌سازی از توزیع‌های احتمال، رگرسیون و آزمون‌های آماری.

*در طول این دوره، پروژه‌های عملی و کاربردی انجام خواهد شد.*

 

زمان شروع: خرداد ماه

روزهای تشکیل کلاس: یک شنبه ها و سه شنبه ها از ساعت ۱۳ الی ۱۷ (به مدت ۳ هفته)

طول دوره: ۲۴ ساعت (۶ جلسه ۴ ساعته)

**توجه شود که در پایان دوره به شرکت کنندگان گواهینامه رسمی از مرکز آموزش مجازی دانشگاه علم و صنعت ایران ارائه خواهد شد** 

جهت کسب اطلاعات بیشتر لطفا از راه های ارتباطی زیر با ما در تماس باشید:

کانال تلگرام:  t.me/PBDnews

آیدی تلگرام:  PBDCO@

واتس آپ: ۰۹۳۷۱۵۸۹۱۴۷

ایمیل: training@pishgambigdata.com

 

توضیحات تکمیلی

بر اساس تفاهم نامه امضا شده بین مرکز آموزش مجازی دانشگاه علم و صنعت ایران و شرکت تحلیلگران داده های عظیم پیشگام، اولین شرکت تخصصی در حوزه تحلیل داده های عظیم، دوره های مرتبط با تحلیل داده های عظیم به صورت مجازی برگزار خواهد شد و در انتهای هر دوره به شرکت کنندگان گواهی رسمی (فارسی یا انگلیسی؛ به انتخاب شرکت کننده) از مرکز آموزش الکترونیکی دانشگاه علم و صنعت ایران ارائه خواهد شد.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا