مطالب قدیمی

تکنیک های داده کاوی در پزشکی

با ظهور داده کاوی ، سازمان ها با استفاده از ابزارهای مختلف در زمینه داده کاوی به دنبال راه حل های عملی برای حل مشکلات خود هستند که در این میان مراقبت های پزشکی از این قافله عقب نمانده است.

پردازش سیگنال (Signal processing)، پردازش تصاویر (image processing) و ابزارهای داده کاوی برای استفاده موثر و کمک به پزشکان در تشخیص بهتر بیماری ها توسعه یافته اند.

در جهان داده کاوی (Data mining) به عنوان یک روش بنیادین و اصولی برای محاسبات انفورماتیک پزشکی تبدیل گشته است.

پیشرفت در برنامه های داده کاوی فرصتی را ایجاد کرده که در زمینه مدیریت اطلاعات در وزارت بهداشت و درمان، انفورماتیک سلامت، اپیدمیولوژی، مراقبت از بیمار، سیستم های مانیتورینگ و … اطلاعات مورد نیاز خود را برای داده کاوی به راحتی استخراج نماییم و در درمان بهتر بیماری ها و پیش گیری از آن استفاه نماییم.

الگوریتم های مختلف در ارتباط با داده کاوی به طور قابل توجه ای به درک صحیح داده های پزشکی کمک می کنند و همچنین به شناسایی روابط پیچیده و پنهان بین ویژگی های گروهای مختلف بیماران برای درمان بهتر و سریع تر آنان کمک می نمایند.

در ارتباط با تکنیک های داده کاوی در پزشکی مقاله ای را تحت عنوان ” [download id=”27″ format=”4″] ” برای شما عزیزان آماده کرده ایم امیدوارم که مورد پسند واقع شود.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا