مدارکی که در ویدئوی زیر نشان داده شده اند، تکنیک هایی هستند که Cylance از آنها برای تست آسیب پذیری دستگاه های رای گیری Sequoia AVC Edge Mk1 که هم اکنون در آمریکا برای رای گیری مورد استفاده قرار می گیرد، استفاده کرده است.

در این ویدئو می بینید که شخصی که بخواهد از این آسیب پذیری استفاده کند چگونه میتواند به آسانی سیستم عامل این دستگاه را با یک کارت PCMCIA و دسترسی مستقیم به برچسب های رای گیری در حافظه reflash کند.

همچنین با دیدن این ویدئو می توانید ببینید که چگونه میتوان برچسب های (رسید ها) رای گیری را در هر دو شمارنده عمومی و محافظت شده تغییر داد. این شمارنده ها در اصل برای اطمینان از معتبر بودن نتایج بدست آمده و چاپ شده طراحی شده اند که با استفاده از این آسیب پذیری میتوانید آنها را دست کاری کنید.

روش های مشابه این روش نیز در گذشته بر مبنای تئوریک توسط محققان دیگری همچون مقاله ” Source Code Review of the Sequoia Voting System ” که در سال ۲۰۰۷ منتشر شده است و بعدا در یک مقاله سیاسی با عنوان “چگونه انتخابات را در ۷ دقیقه هک کنید” مورد بحث قرار گرفته اند اما Cylance اولین کسی است که این مورد را به صورت یک سناریوی واقعی در جهان واقعی به صورت فیلم نشان داده است.

دیدگاه شما چیست؟

Your email address will not be published.