سبقت ۲۴۰میلیارد تومانی هزینه بر درآمد

ایران؛ محمد جواد آذری جهرمی(وزیر ارتباطات): طبق تحقیق ۹۰ درصد دست‌اندرکاران دستگاه‌های دولتی درک صحیحی از فناوری‌های ارتباطی نوین ندارند. از طریق شورای عالی فضای مجازی در حال پیگیری هستیم.

چرا تلگرام در خارج از ایران محبوب نیست؟

باشگاه خبرنگاران: آمار بالا حکایت از محبوبیت نداشتن تلگرام بین کاربران فضای مجازی در خارج از ایران دارد؛ اعمال محدودیت های زیاد از طرف دولتمردان خارجی یکی دیگر از دلایل محبوبیت نداشتن تلگرام در خارج از ایران است.رئیس پلیس اتحادیه اروپا: برخی از پیام رسان ها به سادگی با ما همکاری نمی کنند، به عنوان مثال تلگرام بیشتر ازهمه برای ما مشکل می سازد. تلگرام همکاری اندکی با ما دارد که قابل مقایسه با همکاری های فیس بوک، توییتر با ما نیست. قطعا همکاری نکردن مدیر تلگرام با سران کشورهای اروپایی جزء دلایل اصلی محسوب می شود که مردم اروپا علاقه به حضور در این پیام رسان ندارند.

کاهش اعتماد مردم به شبکه‌های اجتماعی

شفقنا: نتایج نظرسنجی شرکت ادلمن انگلیس نشان می‌دهد که اعتماد عموم مردم نسبت به شرکت‌های شبکه‌های اجتماعی کاهش یافته و درمقابل اعتماد به رسانه‌های سنتی افزایش یافته است.

لاین به‌دنبال ارز دیجیتالی اختصاصی

نیوز بیت‌کوین: اپلیکیشن پیام‌رسان لاین به‌تازگی درصدد ایجاد یک ارز دیجیتالی رمزنگاری شده اختصاصی است.

اعتراف FBI به ناتوانی در دسترسی به اطلاعات رمزنگاری‌شده

زددی‌نت: پلیس فدرال آمریکا (FBI ) اعلام کرده است که در سال ۲۰۱۷ میلادی نتوانسته به اطلاعات رمزنگاری شده بیش از ۷۰۰۰ دستگاه الکترونیکی دسترسی پیدا کند.تعداد دستگاه‌های رمزنگاری‌شده که اف‌بی‌آی نتوانسته است به اطلاعات آن دست یابد، نسبت به دو سال گذشته به دو برابر رسیده است و در سال جاری میلادی این تعداد به ۱۵ هزار دستگاه نیز افزایش خواهد یافت.

همکاری فیس بوک در مهارت آموزی ۶۵ هزار فرانسوی

خبرگزاری فرانسه: فیس‌بوک اعلام کرد به ۶۵ هزار فرانسوی به‌طور رایگان درزمینهٔ مهارت‌های دیجیتالی آموزش می‌دهد تا به زنان و افرادی که مدت‌هاست بیکارند کمک کند کسب‌وکار خود را راه‌اندازی کنند.

حفره‌های امنیتی بانکداری الکترونیک در کشور جدی است

فارس؛ محمد آذری جهرمی: وجود حفره‌های امنیتی در سیستم بانکداری الکترونیک کشور جدی است. حجم شکایات به دستگاه‌های نظارتی زیاد است و وقتی که این دستگاه‌ها قادر به رفع مشکل نباشند به دستگاه‌های فناور‌ستیز تبدیل خواهند شد.

ثبت ۴۲ میلیارد تومان کلاهبرداری و تراکنش غیرمجاز

ایسنا؛ محمدجواد آذری‌جهرمی: پلیس فتا به‌عنوان پلیس امنیت فضای مجازی اعلام می‌کند که بیش از ۶٠ درصد شکایت‌های اعلامی به آن مربوط به برداشت‌های غیرمجاز بانکی است.

شنود اطلاعات با میکروفون موبایل

ایسنا: برخی از بازی‌های اندروید بی سروصدا با استفاده از میکروفون خود، عادات تلویزیونی شما و یا هر چیزی را که از طریق گوشی هوشمند مشاهده می‌کنید ردیابی می‌کند. بیش از ۲۵۰ بازی در فروشگاه Google Play شناسایی شده که فقط از یک نوع خاصی از نرم‌افزار برای نظارت بر عادات تلویزیونی کاربران استفاده می‌شود.

 جاسوسی پنج چشمی آمریکا در فضای مجازی!

باشگاه خبرنگاران: آمریکا ذیل پیمان‌نامه ukusa با همکاری کشورهای استرالیا، کانادا، نیوزلند و انگلیس به بررسی، کنترل و جاسوسی ارتباطات بین‌المللی مشغول است. اشپیگل در مقاله‌ای نوشت NSA از طریق نصب شنود، نفوذ به شبکه های خصوصی مجازی و کپی هارد، از شورای اتحادیه اروپا در بروکسل، نمایندگی اتحادیه اروپا در سازمان ملل و آمریکا نیز به جاسوسی پرداخته است.

 خواب‌هایی که وارونه تعبیر شد

میزان؛ محمدرضا باهنر: باید بتوانیم در فضای مجازی اقتدار نظام را حفظ کنیم و این راه‌حل دارد. عده‌ای ممکن است در این فضا سوء‌استفاده‌هایی بکنند، لذا فضای مجازی را باید استفاده کرد ولی محدودیت‌هایی نیز در آن صورت بگیرد.

 جاسوسی پنج چشمی آمریکا در فضای مجازی!

باشگاه خبرنگاران: گاردین در مقاله‌ای نوشت بیشترین میزان جاسوسی NSA از یک کشور، در مورد ایران بوده که تنها در ماه مارس ۲۰۱۳، ۱۴ میلیارد گزارش جاسوسی تهیه شده است.خط SEA-ME-WE 3 که از ژاپن تا آلمان امتداد دارد و آسیا، خاورمیانه و اروپا را به هم متصل می‌کند، یکی از مهمترین کابل‌های جاسوسی NSA است. فواد ایزدی(کارشناس مسائل آمریکا): با توجه به ظهور فناوری‌های نوین و استفاده از ابزارهای داده‌کاوی و هوش مصنوعی، می‌توان برای قشر کثیری از افراد در جهان پرونده تشکیل داد و از آنها استفاده کرد.

 انریکو لوچینتنی: ۴۰ درصد معاملات به صورت دیجیتال

صداوسیما؛ انریکو لوچینتنی(رئیس بخش بانکداری حوزه اروپا): امروزه ۴۰ درصد از معاملات بصورت دیجیتال انجام می گیرد و ۳۰ درصد فروش ها از این بستر عبور می کند.

 ۶۸ درصد تراکنش‌های بانکی دنیا ازطریق شبکه‌های مجازی انجام می‌شود

تسنیم؛ سید ابوطالب نجفی(مدیرعامل شرکت خدمات انفورماتیک): حدود ۶۸درصد مردم دنیا تراکنش‌های مالی خود را از طریق شبکه‌های اجتماعی انجام می‌دهند.

 فیس‌بوک تضمین نمی‌دهد که برای دموکراسی خوب باشد

رویترز: فیس‌بوک وظیفه اخلاقی می‌داند مشخص کند که چه کاری می‌توان کرد تا رسانه‌هایی مانند فیس‌بوک تا جایی که امکان دارد، به عنوان یک نماینده، مدنی و قابل اعتماد عمل کنند. سامید چاکرابارتی(یکی از مدیران تولید فیس‌بوک): طبق اعلام فیس‌بوک، عوامل روسی با انتشار ۸۰ هزار پست به حدود ۱۲۶ میلیون کاربر طی دو سال دسترسی داشتند.

سرقت ۱.۲ میلیارد دلاری از بیت کوین و اتریوم

بلومبرگ: در کمتر از یک دهه اخیر، هکرها به ارزش ۱.۲ میلیارد دلار بیت کوین و اتریوم[دومین ارز دیجیتال] را مورد دستبرد اینترنتی قرار داده‌اند.

دیدگاه شما چیست؟