اینترنت اشیاء چیست؟

اینترنت اشیاء (Internet of Things) (یا IOT به‌اختصار) به‌طورکلی اشاره دارد به بسیاری از اشیاء و وسایل محیط پیرامونمان که به شبکه اینترنت متصل شده و بتوان توسط اپلیکیشن‌های موجود در تلفن‌های هوشمند و تبلت کنترل و مدیریت شوند. اگر بخواهیم در یک خط اینترنت اشیاء را تعریف کنیم، اینترنت اشیاء به معنی اتصال همه‌چیز به اینترنت است.
اگر می‌خواهید بیشتر در مورد اینترنت چیزها بدانید به شما چند کتاب که از بهترین کتاب‌ها در این زمینه هستند را معرفی می‌کنم.
توجه: این کتاب‌ها بر اساس نظرات کاربران سرتاسر جهان و میزان پوشش موضوعات انتخاب‌شده است.

 

 

۱- دوران دوم ماشین: کار، پیشرفت و رفاه در یک‌زمان با استفاده از فناوری

اینترنت اشیاء

این کتاب توسط Erik Brynjolfsson و Andrew McAfee نوشته‌شده است.این نوشته قدرت مطلق فناوری در آینده نزدیک را نشان می‌دهد. بخشی از این کتاب در مورد تأثیر پیشرفت تکنولوژی در کسب‌وکار جهانی سخن می‌گوید و نویسنده در مورد مفاهیم قانون مور، هوش مصنوعی و… بحث می‌کند.

خرید از سایت آمازون

۲-شروع کار با اینترنت اشیا

51J9J7eYBRL._SX322_BO1204203200_
اگر شما می‌خواهید یک محصول در ارتباط با اینترنت اشیاء بسازید و از برنامه‌نویسی آن خبر ندارید می‌توانید از این کتاب استفاده نمایید. این کتاب یک پروژه از صفرتا صد ساخت اینترنت اشیاء را به شما آموزش می‌دهد و با مثال‌های عملی مفاهیم عمیق اینترنت اشیاء را تدریس می‌کند.

خرید از سایت آمازون

 ۳- هوش خاموش

51cyFyMfC1L._SX331_BO1204203200_
این کتاب را برای دوستانی توصیه می کنم که می خواهند نحوه سرمایه گذاری در محصولات اینترنت اشیاء را بدانند. با خواندن این کتاب شما چشم اندازی جامع از دستگاه های متصل به اینترنت و نحوه سرمایه گذاری آن پیدا خواهید کرد.

خرید از سایت آمازون

 ۴- اختلالات اینترنت اشیاء: اینترنت اشیا – نوآوری و کار

515eCMyu-XL._SX312_BO1204203200_
اینترنت اشیا می تواند در یک دامنه ای وسیع تبدیل به شغل اصلی شما شود این کتاب به شما می گوید که باید چه دانشی را حوزه اینترنت اشیا پیدا کنید تا شرکت ها از دانش شما در این زمینه استفاده کنند.

خرید از سایت آمازون

 ۵- محصولات متا: ایجاد اینترنت اشیا

index
این کتاب برای افرادی که علاقه زیادی در مورد محصولات مصرفی و تکنولوژی دارند مناسب است.

خرید از سایت آمازون

 ۶- طراحی محصولات متصل

51hzD1BWb-L._SX331_BO1204203200_
این کتاب به شما نحوه طراحی محصولات را آموزش می دهد و در زمینه طراحی UX استفاده می شود، بیشتر برای طراحان مناسب می باشد.

خرید از سایت آمازون

 

دیدگاه شما چیست؟