مطالب قدیمی

۵۰ هزار محل امن(Implants 50000)

nsa

بخشی از اسناد منتشر شده توسط ادوارد اسنودن نشان می‌دهد آژانس امنیت ملی آمریکا (NSA) بیش از ۵۰ هزار شبکه کامپیوتری در جهان را به ویروس و نرم‌افزارهای مخرب آلوده کرده‌است.به گزارش خبرگزاری NRC این اطلاعات از اسنادی که قبلا اسنودن منتشر کرده توسط شبکه خبری NRC Handelsbladهلند استخراج شده‌است. در یکی از اسلایدهای کاری NSA یک نقشه جهان وجود دارد که مناطق و شبکه‌های آلوده به نرم‌افزارهای مخرب جاسوسی را نشان می‌دهد.

به گفته کارشناسان آژانس امنیت ملی آمریکا این کار را از طریق یک گروه حرفه ای از هکر ها انجام داده است. پروژه ای که این گروه برای هک کردن شبکه ها در پیش گرفته اند “بهره برداری از شبکه های کامپیوتری” (CNE) نام دارد و از جمله مراکزی که در این اقدام مورد حمله قرار گرفته اند شبکه مخابراتی بلژیک (Belgacom) می باشد. البته پیش از این خبر، گفته می شد که این حمله را “دفتر مرکزی ارتباطات دولت بریتانیا” که آژانس اطلاعاتی این کشور محسوب می شود و یکی از حامیان NSA می باشد انجام داده است. همچنین در کشورهای برزیل و ونزوئلا از این برنامه های مخرب استفاده شده و برای سالها بدون تشخیص به کار خود ادامه می دادند.

آلوده کردن کامپیوترها بر عهده یکی از واحد‌های NSA به نام TAO بوده‌است. این تیم به عنوان تیم ارشد هکر آژانس امنیت ملی آمریکا شناخته می‌شود.جالب اینجاست که وب‌سایت رسمی NSA بخشی برای معرفی فعالیت‌های نفوذ NSA‌ به شبکه‌های کامپیوتری دارد. این وب‌سایت عملیات نفوذ را Computer Network Exploitation می‌خواند. هکرهای NSA بعد از آلوده ساختن شبکه‌ها به ویروس و بدافزار، کنترل آن را بدون اطلاع کاربران در اختیار می‌گیرد.

به گفته کارشناسان امنیتی  زمانی که این شبکه ها هک می شوند و بدافزار مورد نظر در آنها منتشر می شود، هکر ها به طور کامل و از راه کنترل شبکه را در اختیار می گیرند و تنها با فشردن یک دکمه، همه اطلاعات آن به مرکز NSA منتقل می شود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا