گراف پایین، سیر صعودی مهاجرت کاربران انواع گوشی های هوشمند اندرویدی به سمت هوآوی در سال ۲۰۱۵ را نشان می دهد. هوآوی یکی از بزرگترین شرکت های تولید کننده تلفن همراه در جهان است.

photo_2016-06-12_12-49-49

شرکت چینی هواوی امیدوار است ظرف پنج سال آینده با پشت سرگذاشتن،‌ سامسونگ و اپل به برترین تولیدکننده گوشی های هوشمند در جهان مبدل شود.

هواوی قصد دارد تا آن زمان ۲۵ درصد از کل بازار گوشی های هوشمند در جهان را به خود اختصاص دهد.ریچارد یو از مدیران ارشد هواوی در این مورد گفته است: ما قصد داریم به برترین تولیدکننده گوشی های هوشمند در جهان مبدل شویم. این یک مسابقه درازمدت است و ما صبوریم.

هواوی چینی در کنار شرکت سوئدی اریکسون یکی از بزرگترین تامین کنندگان تجهیزات سخت افزاری مخابراتی محسوب می شود. اما هواوی چند سالی است سرمایه گذاری سنگینی در زمینه تولید گوشی های هوشمند به عمل اورده و با عرضه گوشی های خوب با قیمت مناسب توانسته توجه علاقمندان را به خود جلب کند.

بر اساس گزارش موسسه تحقیقاتی گارتنر، میزان فروش گوشی های ساخت هواوی در سه ماهه اول سال ۲۰۱۶ نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵۹ درصد افزایش یافته و این در حالی است که میزان فروش سامسونگ تغییر محسوسی نداشته و اپل هم با کاهش ۱۴ درصدی رشد استقبال و خرید آیفون مواجه بوده است. در حال حاضر سه شرکت سامسونگ، اپل و هواوی به ترتیب ۲۳، ۱۵ و ۸٫۳ درصد از بازار جهانی گوشی های هوشمند را در اختیار دارند. یکی از تازه ترین گوشی های هواوی که مورد توجه قرار گرفته P9 است که لنز دوگانه آن با قابلیت فوکوس عالی توسط شرکت آلمانی Leica Camera AG طراحی شده است. این شرکت چینی سال گذشته بودجه عظیم ۹٫۲ میلیارد دلاری را به تحقیق و توسعه اختصاص داد که نسبت به بودجه تحقیقاتی ۸٫۱ میلیارد دلاری اپل بیشتر بود. البته در این زمینه سامسونگ با سرمایه گذاری ۱۲٫۵ میلیارددلاری در رتبه اول است.

 

دیدگاه شما چیست؟