مطالب قدیمی

سرویسی برای آموزش و کار با اوراکل

اگر قصد یادگیری SQL به عنوان رایج ترین زبان کار با بانکهای اطلاعاتی رابطه ای را داشته باشید، ابتدا باید یک نرم افزار مدیریت بانک اطلاعاتی را نصب و سپس شروع به اجرای دستورات SQL روی آن نمایید . از طرفی اگر مایل به یادگیری دستورات خاص اوراکل به عنوان معتبرترین بانک اطلاعاتی رابطه ای دنیا، باشید نیاز به دانلود ، نصب و پیکربندی آن خواهید داشت که امری معمولاً زمان بر است .

اوراکل با درک این مسائل ، یک سامانه آنلاین با نام Oracle Live SQL ایجاد کرده است که علاقه مندان می توانند هم به یادگیری و مشاهده کدهای مختلف SQL و بویژه PL/SQL که زبان SQL مخصوص اوراکل است، بپردازند و هم به صورت عملی این دستورات را اجرا کرده و نتیجه آنرا ببینند.

با ورود به این سامانه ، صفحه زیر را مشاهده می کنید :

livesql1

که در کادر جستجوی آن می توانید به جستجوی نمونه کدها و یا دستورات مورد نیاز بپردازید . دکمه قرمز رنگ که شما را به صحفه لاگین اوراکل می برد و باید یک اکانت برای خود ایجاد کنید (به دلیل تحریم های ایران از نرم افزارهای ضدتحریم! استفاده کنید) و پس از آن ، داشبورد کاری شما ظاهر می شود :

livesql21

البته ساختن اکانت به شما اجازه دانلود ابزارهایی مانند نسخه آماده به کار VirtualBox اوراکل دوازده و نیز Oracle SQL Developer را می دهد.

می توانید دستورات ایجاد جدول را وارد کرده و یا از نمونه جدول های آماده استفاده کنید (Sample Schemas):

livesql5

می توانید کدهای خود را ذخیره کرده و بعدا هم به آنها رجوع کنید .

اگر می خواهید دستورات SQL را از پایه یاد بگیرید از دکمه ، خاکستری رنگ استفاده کنید که شما را به صفحه زیر هدایت می کند :

که می توانید نمونه کدها و آموزشهای لازم (در پایین صفحه قابل فیلتر شدن هستند) را مشاهده کنید .

برای توضیحات بیشتر به سایت زیر مراجعه نمایید.

that jeff smith

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا