تکنولوژی اینترنت اشیا در حال گسترش مدل های کسب و کار موجود است و منجر به گسترش نوع جدیدی از شرکت ها می شود که فراتر از داده ها، تجزیه و تحلیل و مرزهای اطلاعاتی است. موسسه فناوری گارتنر اخیرا تحلیلی از ۱۰ تکنولوژی برتر اینترنت اشیا  و یک نگاه اجمالی از نواحی اینترنت اشیا که به مشتریان خود از نقطه نظر زیرساخت، امنیت، مقیاس پذیری، استانداردها و عملکردها اهمیت می دهند، ارائه کرده است.

۱۰ تکنولوژی برتر اینترنت اشیا در سال ۲۰۱۸-۲۰۱۷ از دیدگاه گارتنر شامل موارد زیر است:

۱- امنیت اینترنت اشیا
گارتنر پیش بینی کرده است که پیشرفت های نرم افزاری و سخت افزاری باعث خواهد شد امنیت اینترنت اشیا تا سال ۲۰۲۱  به سرعت متحول شود و کمبود مهارت های امروزی بیشتر خواهد شد.

۲-  تجزیه و تحلیل اینترنت اشیا
تجزیه و تحلیل ترافیک اینترنت اشیا نیاز به الگوریتم های کاملا جدید، معماری، ساختمان داده ها و روش های یادگیری ماشین دارد و  اگر سازمان ها قصد دارند از داده های عظیم خود ارزش کاملی بدست آورند باید تولید دانش کنند.

۳- مدیریت ابزار اینترنت اشیا
مدیریت ابزارهای اینترنت اشیا به احتمال زیاد مرزهای مدیریت داده های سنتی را می شکند و داده های ساخت یافته ای که قادر به یادگیری هستند را ایجاد می کند و نسبت به ورودی های منحصر به فرد داده های مورد نیاز در هر زمان انعطاف پذیر هستند.

۴- شبکه های اینترنت اشیا با قدرت کم و برد کوتاه
در شبکه های اینترنت اشیا با قدرت کم و برد کوتاه، اتصالات بی سیم اینترنت اشیا، ۲۰۲۵ تا بیشتر از اتصالاتی است که در شبکه های اینترنت اشیا گسترده استفاده می شود.

۵- شبکه های ناحیه گسترده با قدرت کم
به گزارش Gartner، شبکه های سنتی یک ترکیب مناسب از ویژگی های فنی و هزینه های عملیاتی برای کسانی که از برنامه های کاربردی اینترنت اشیا استفاده می کنند و نیاز به یک ناحیه گسترده تحت پوشش همراه با پهنای باند نسبتا کم، عمر باتری خوب،  سخت افزار و هزینه های عملیاتی کم، و تراکم اتصال بالا دارند، ارائه نمی دهد.

466066_585

۶- پردازنده اینترنت اشیا

۷- سیستم عامل اینترنت اشیا

۸- پردازش جریان رویدادها

۹- پلتفرم های اینترنت اشیا

۱۰-  استانداردهای اینترنت اشیا و اکوسیستم

دیدگاه شما چیست؟