مطالب قدیمی

چگونه هکرها دستگاه هشدار دهنده امنیتی را هک می کنند؟

adt-660x495

 

وقتی صحبت از امنیت اینترنت اشیا می شود همه به یاد امنیت وسایل خانگی هوشمند مانند یخچال، توستر و یا ترموستات مرکزی می افتند ولی یک مورد در هر خانه ای از اهمیت ویژه ای برخوردار است و آن سیستم هشدار امنیتی می باشد.

به گفته دومحقق امنیتی دستگاه های هشدار به ۲ طریق قابل هک هستند. در یک روش می توان به وسیله یک دستگاه از فاصله ۲۵۰ متری هشدارهای بی مورد و اشتباه یا به اصطلاح False ایجاد نمود و در روش دیگر میشود به وسیله  یک دستگاه دیگر از فاصله ۱۰ متری دستگاه هشدار را از کار انداخت. یکی از دستگاه های مانیتور سیگنال RTL-SDR نام دارد و قیمت ان تنها ۱۰ دلار است. همچنین دستگاه دیگری به نام EEPROm نام دارد که با نصب بروی دستگاه هشدار دهنده قادر است تمامی اطلاعات وارد شده را ذخیره نماید.

کار دستگاه های نفوذ به این شکل است که کد مخصوصی که دستگاه برای باز کردن در، بین سنسورهای در و  پنجره می فرستد را شنود می کند.  البته برخی از دستگاه های هشدارهستند که از امکانات ضد پارازیت بهره مند هستند که باعث میشود دستگاه های نفوذ نتوانند به انها امواجی  بفرستند.

یکی از این دستگاه ها USRP N210  نام دارد که ۱۷۰۰ دلار قیمت دارد و در سایت آمازون قابل خرید است.

یک محقق امنیتی به نام لوگان لمب می گوید به وسیله برخی از دستگاه های نفوذ و از طریق فرکانس رادیویی می توان کدهای عبوری که صاحب خانه وارد کرده است را مشاهده کرد.  از نظر او سیستم های هشدار دهنده تجاری از نظر امنیتی بهتر از سیستمها خانگی هستند زیرا سازندگان آنها نیازی به طراحی سیستمهای بسیار قوی امنیتی در خانه ها نمی بینند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا