مطالب قدیمی

چگونه شرکت ها میتوانند آینده را پیش بینی کنند

http://smartdatacollective.com/michelenemschoff/219211/3-organizations-can-see-future-using-predictive-analytics?utm_source=hootsuite&utm_medium=twitter&utm_campaign=hootsuite_tweets

پیش بینی آینده قطعا مزیت رقابتی دارد و میتواند برای تصمیم گیری های مهم در آینده بسیار کارا باشد. به همین دلیل است که در تصمیم گیری های مهم همیشه نسبتی از خطا وجود دارد و همیشه بخشی از بازی رقابت است. در حالی که از بین بردن خطر غیر ممکن است.

بیگ دیتا جعل یک مسیر برای کاهش این خطا است. تجزیه و تحلیل داده های بزرگ در طی چند سال میتواند این رویداد را بهبود ببخشد. با اطلاعات کافی و مدل سازی های مناسب میتوان اعتماد بیشتری در تصمیم گیری ها داشت و با خیال راحت تری تصمیم گیری گرد.

چند نمونه از شرکت هایی که در این زمینه فعالیت دارند وتوانسته اند درصد خطا را کاهش بدهند در زیر آمده است.

Fair Isaac Corporation (FICO)

اکثر مصرف کنندگان وام و اعتبار را برای خریدهای بزرگ استفاده میکنند مثل منزل، آموزش و پروش و وسایل نقلیه.

این شرکت با آنالیز اطلاعات مختلف مثل تاریخ های پرداخت، مدت تاریخ اعتبار، زمان های پرداخت وشیوه های پرداخت به کاربران خود وام میدهد.

Jeff Foster Trucking

کامیون ها عامل مهمی در انتقال غذا و مواد سوختی در شهرها است با استفاده از برنامه ریزی جدید و استفاده از وسایل نقلیه جدید توانسته شد مصرف سوخت که عامل مهمی است را کاهشدهند.  عامل مهم در اقتصاد کالاها در تبادلات شهری را میتوان سوخت کامیون ها شمرد.  این شرکت در تحقیقی که در ۹ ماهه اول ۲۰۱۳ بر روی سیستم های رفت آمد و نصب قعطه ای که اطلاعات مسیر را در حافظه ذخیره میکند و با مرکز مدیریت این ابزار مبادله داده انجام میدهد توانستند با آنالیز اطلاعات بدست آمده میزان مصرف سوخت را کاهش دهند.

The Internal Revenue Service (IRS)

در آمریکا هر سال میلیون ها نفر فرم های اظهار نامه مالیاتی را پر میکنند IRS با تحلیل و آنالیز این فرم ها میتواند افرادی که از پرداخت مالیات فرا میکنند و بدنبال پولشویی وتقلب هستند را شناسایی می کند. آنالیز اطلاعات نقش مهمی در اثر بخشی مدیریت و ریسک پذیری برای کسب کارها دارد.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا