مطالب قدیمی

چگونه در توییتر مثل یک حرفه ای جست و جو کنیم

 

twitter-search-home

با میانگین ۶۰۰۰ توییت در هر ثانیه از ۵۰۰ میلیون توییت در هر روز، توییتر میتواند منبعی از اطلاعات بدردبخور باشد. حتی اگر شما یک لیست دقیق از کسانی میخواهید دنبال کنید را درست کنید که نه خیلی برزرگ یا خیلی کوچک باشد، خوراک خبری شما میتواند اغلب مبهم و مفید یا حاوی توییت های جذاب باشد.

خوشبختانه توییتر موتور جست و جوی قدرتمندی دارد که برای استفاده از آن نیازی به ثبت نام و ساخت اکانت نیست. فقط کافیست به صفحه جست و جوی توییتر رفته و یکی از این دو کار را انجام دهید.

۱) استفاده از عملگرهای جستجو

twitter-search-operators

توییتر به شما اجازه میدهد با یک اپراتور جست و جوی مفید، جست و جوهای خود را اصلاح کنید بعنی یک لیست از نمونه های جست و جو و مربوط به جست و جوی شما درصفحه ی توییتر به شما کمک میکند سریع تر به جواب برسید.

۲) استفاده از جست و جوی پیشرفته

twitter-advanced-search

اگر ترجیح میدهید که برای بهبود query سرچ خود به جای اینکه از اپراتور جست و جو استفاده کنید، چند جای خالی را پر کنید میتوانید بر روی advanced search کلیک کرده  تا به صفحه ای راهنمایی شوید که میتوانید پارامترهای جست و جو را به کلمات، مردم، مکان های محدود و تاریخ محدود کنید. حتی در قسمت پایین میتوانید جست و جو را نسبت به توییت های مثبت یا منفی نیز فیلتر کنید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا