مطالب قدیمی

چرا سال ۲۰۱۵ سال رمزگذاری است؟

url

برنامه ای در ماه گذشته در آمریکا به نام صندلی قرمز برگزار شده است که مهمان آن رئیس جمهور آمریکا، باراک اوباما بوده است. در طول این برنامه که در Silicon Valley برگزار شده است، اوباما خودش را به عنوان “یک معتقد راستین به رمزنگاری های قدرتمند” توصیف کرده است. اما این موضوع جدیدی نیست و امروزه همه به دنبال encryption هستند.

در گذشته، استفاده از رمزنگاری برای ایمن ساختن فایل ها و ارتباطات معمولا تنها برای کاربران خبره و فنی در دسترس بود و زمانی طول کشید تا صنعت تکنولوژی و جامعه متن باز بتوانند از این قابلیت برای ایمن سازی ارتباطات ها و رمزگذاری فایل هایشان استفاده کنند و این موضوع به نظر میرسد در سال ۲۰۱۵ به سر انجام موفقیت آمیزی دست پیدا کرده است.

پاییز گذشته اپل و گوگل اعلام کردند که ورژن جدید IOS و ANDroid آنها از رمزگزاری فضای داخلی موبایل ها، به صورت پیش فرض پشتیبانی خواهند کرد و امسال (۲۰۱۵) سالی خواهد بود که این تغییرات به طور کامل بر روی دستگاه ها اعمال خواهند شد. از همه مهم تر اینکه خود کمپانی های سازنده این دستگاه ها نیز نخواهند توانست رمز ساخته شده توسط خودشان را بشکنند. البته تمامی این امکانات بستگی به اعتماد کاربران به این بروزرسانی ها دارد و نیاز است تا دستگاه جدید تهیه کنند یا دستگاه خود را بروزرسانی کنند. البته پیش بینی ما نشان داده است که تا پایان سال ۲۰۱۵ اکثریت کاربران تلفن همراه در نهایت یکی از این دو راه حل (آپدیت سیستم عمل یا خرید موبایل جدید) را انتخاب خواهند کرد. همانطور که دادگاه عالی آمریکا در سال گذشته اعلام کرد، “تلفن های همراه تبدیل به جز جدایی ناپذیر زندگی مدرن مردم امروز شده اند.”

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا