مطالب قدیمی

پیش بینی پیدایش گوگل،اسکایپ و ایمیل در داستان های تخیلی آرتور سی کلارک

1

نویسنده داستان های تخیلی آرتور سی کلارک در سال ۱۹۷۶ افکار و تخیلات خود را در مورد آینده تکنولوژی، اینترنت، پست الکترونیک و ساعت های هوشمند بیان کرده است.

اینترنت در ۴۰ سال پیش بسیار کنگ تر از از آنچه که ما از آن می دانیم بود، رایانه های خانگی بسیار ابتدایی بودند و توسعه فن آوری تلفن همراه در مراحل نوپای آن بود. با این حال، کلارک، با اعتماد به نفس کامل قادر به دقت پیش بینی از ظهور چنین پیشرفت های فن آوری مانند آی فون، اسکایپ و گوگل بود.

در ادامه با برخی از این پیشگویی ها آشنا می شویم.

200334039-001

کلارک ۴۰ سال قبل پیش بینی کرده بوده که یک روزی مردم با یک وسیله ارتباطی شامل یک صفحه نمایش با کیفیت بالا و یک صفحه کلید ماشین تحریر قادر با تبادل هر نوع اطلاعاتی خواهند بود.

Google Chief Economist Hal Varian Speaks To The Media

مردم در آینده قادر به پیدا کردن هر گونه اطلاعات مورد علاقه از طریق یک ماشین خواهند بود. دستگاه با شکار کتابخانه مرکزی هر آنچه که نیاز داشته باشید را به شما ارائه دهد.

4

کلارک ۴۰ سال قبل پیش بینی کرده بود که ما در حال رفتن به سمتی هستیم که قادر به ارسال اطلاعات بیشتری به دوستانمان هستیم. به عنوان مثال قادر خواهیم بود با دوستان بصورت تصویری ارتباط برقرار کنیم.

Apple Presents Apple Watch At Colette Paris

تکنولوژی ساعت مچی تلفن دار خیلی زود امکان پذیر خواهد بود. موبایل های هوشمند و SmartWatch همان چیزی است که کلارک ۴۰ سال قبل پیش بینی کرده بود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا