مطالب قدیمی

پروژه SQream Technologies

Sqream-Technologies-logo-copy-930x284

شرکت SQream Technologies یکی از استارت آپ های اسرائیل است که در سال ۲۰۱۰ و با ۲۵ کارمند به منظور کاهش هزینه ها در عمل تجزیه و تحلیل و داشتن عملکرد بالا در تحلیل بیگ دیتا با استفاده از با استفاده از GPU (واحد پردازش گرافیکی) راه اندازی شده است.با این تکنولوژی برای تحلیل داده ها نیاز به مدل سازی سازی و کد نویسیهای زیاد نیست، بلکه به وسیله SQL می توان حدود ۱۰۰ ترابایت داده خام را آنالیز کرد. این شرکت با استفاده از حق اختراع می تواند برای تجزیه تحلیل داده ها از طریق محاسبات موازی عظیم با استفاده از GPU اقدام کند.

این فناوری توسط Ami Gal مدیر عمومی Granot Ventures و Kostya Varakin برنامه نویس سابق اینتل تاسیس شده و دفتر آن در اسراییل است.

این شرکت قصد دارد از این تکنولوژی در بحث ارتباطات از راه دور،، امنیت اینترنتی، بانکداری و امور مالی استفاده کنند. علاوه بر ۶ اختراع دیگر که حق ثبت آن ها در حال بررسی است آن ها در بخش رقابتی CODE_n در نمایشگاه CEBIT 2014 همراه با ۴۶۰ متقاضی دیگر شرکت کرده اند.

مهندسان این شرکت می گویند با کمی سخت افزار قوی تر، سرعت پردازش آن ها ۱۰۰ برابر سریعتر از اوراکل و مایکروسافت SQL است. همچنین این تکنولوژی برای استفاده شرکت های کوچک و یا متوسط که قصد ورود به بیگ دیتا را دارند مناسب است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا