مطالب قدیمی

پروژه SiSense

SiSense-Logo1

SiSense یک استارت آپ برای تجزیه و تحلیل کسب و کار است که یک راه حل امنیتی به نام Prism را توسعه داده است. Prism (منشور) یک ابزار ساده است که می تواند به عنوان مثال بر روی یک لپ تاپ ساده نصب شود و بعد از ۱ ساعت حدود ۱ ترابایت داده استخراج شده را تصویر سازی کند. برای نصب آن به کارشناس داده کاوی نیاز نیست و می تواند برای هر نوع داده ای در صنعت استفاده شود.

گفته می شود حدود ۸ میلیون دلار از سرمایه این پروژه توسط Genesis Partners و Opus Capitalتامین شده است.

منشور (Prism) برای سازمان هایی مناسب است که دارای میلیون ها اطلاعات سوابق هستند که در گذشته برای انجام کارهایشان از اکسل و یا ابزار گرانتری مانند Tableau Software استفاده می کردند.

SiSense چند ویژگی در پنج سالی است که منشور توسعه یافته به وجود آورده است. مانند تجزیه و تحلیل مقادیر زیادی از داده در زمان بسیار کم؛ مثلا با استفاده از مموری کامپیوتر برای سرعت بیشتر در تحلیل داده ها استفاده می کند و یا داده ها را به شکل ستونی دسته بندی می کند تا تبدیل آن ها به Table های کوچکتر راحت تر صورت گیرد و یا برای کار با کامپیوترهای ۶۴ بیتی و چند هسته ای نیز طراحی شده است که باعث شده تا Prism بدوننیاز به کارشناس IT بسیار به صرفه باشد.

شاید به خاطر همین است که از پروژه ی SiSense درPhilips, Target, ESPN و NASA استفاده می شود. در ضمن کاربر می تواند با انجام drag-and-drop داده ها را در نرم افزار تصویرسازی کند.

موتور پردازش به کار رفته ElastiCube IQ با استفاده از الگویی کارامد داده ها را به شکل ستونی دسته بندی می کند و بطور همزمان با استفاده از منابعی که در اختیار دارد شروع به ساخت یک کوئریبرای اجرای طرح خود می کند تا استفاده از سخت افزار را نیز کمتر کند.

SiSense در سال ۲۰۰۴ و با ۵۰ کارمند و بودجه ۱۳٫۵ میلیون دلاری تاسیس شد و هم اکنون ۴۸ کشور مشتری آن هستند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا