مطالب قدیمی

تست مکان یابی تلفن همراه (Cellphone Location Test)

NSA-articleLarge

آژانس امنیت ملی آمریکا در سال ۲۰۱۰ و ۲۰۱۱ آزمایشات محرمانه ای به منظور جمع آوری داده های تلفن همراه آمریکایی ها برای ردیابی آنها انجام داده است. براساس گزارش نیویورک تایمز در این پروژه از داده های آنتن های مخابراتی برای ردیابی تلفن شهروندان استفاده می شده است. همچنین این آژانس تمام اطلاعات تماس های تلفنی را از شرکت های مربوطه اخذ کرده است. البته در آن زمان اعلام شد این اطلاعات فقط به منظور انجام تست هایی در زمینه توانمندی در مدیرت مقادیر زیادی داده انجام شده است و هیچگونه استفاده جاسوسی از این اطلاعات صورت نگرفته است.

ژنرال الکساندر یکی از مدیران NSA اعتراف کرده است که سیاست نظارت بر شبکه های اجتماعی توسط آژانس امنیت ملی آمریکا غلط بوده است زیرا مثلا یک شخص مثل ما در خانواده مان از این شبکه ها استفاده نمی کنیم. بر این اساس در مقاله نیویورک تایمز و بر اساس اظهارات اسنودن آمده است که بر اساس تغییر سیاست NSA در سال های پیش این سازمان به اطلاعات زنجیره ای ( تماس هایی که به صورت زنجیره ای با هم در ارتباط باشند) تماس های تلفنی چه تماس های خارجی و چه داخلی و همچنین ایمیل های شهروندان دسترسی پیدا کرده است.

اما همچنان ژنرال الکساندر ردیابی تلفن های همراه شهروندان آمریکا را توسط NSA انکار می کند، زیرا این امر با توجه به قانون ۲۱۵ (قانون میهن پرستی) امری ناقض قانون می باشد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا