وبینار آشنایی با برنامه نویسی پایتون و توسعه برنامه‌های تحت وب با فریم ورک جنگو

معرفی دوره:

دنیای متن باز (Open Source) دانش و ابزارهای متناسب با خود را می طلبد، امروزه آشنائی با یک زبان پویا (Dynamic Language) برای هر برنامه نویس و توسعه دهنده سیستم الزامی است، برنامه نویسی با پایتون می تواند نقطه آغاز خوبی در ورود به این دنیا باشد.

پایتون یک زبان پویا با خوانائی بالا و مستقل از بستر اجراء می‌باشد که شرکت‌های بزرگ همانند Google در توسعه ابزارها و ارائه سرویس‌های خود از آن بهره می‌گیرند.

وبینار آشنایی با برنامه نویسی پایتون و توسعه برنامه‌های تحت وب با فریم ورک جنگو شامل دو بخش می باشد؛

در بخش نخست که همان پایتون کاربردی می‌باشد با زبان برنامه نویسی پایتون، قابلیت‌های این زبان و کتابخانه غنی پایتون آشنا می‌شوید، کتابخانه‌ای که به سهولت امکان استفاده در مباحث نوینی همانند علوم داده، داده‌کاوی، متن کاوی، یادگیری ماشین، شبیه سازی و پردازش تصویر را در اختیار ما قرار می‌دهد.

در بخش دوم که همان توسعه برنامه‌های تحت وب با فریم ورک جنگو می‌باشد تمرکز بر استفاده از فریم توسعه برنامه‌های تحت وب Django می‌باشد. چارچوب کاری جنگو و یا همان وب فریم ورک پایتونی جنگو، ایجاد برنامه های کاربردی تحت وب را در چند گام کوتاه به نمایش می گذارد.

یک فریم ورک کامل همانند جنگو ما را از دوباره کاری برحذر داشته و با ساختاری منجسم و ارائه تعداد زیادی میانبر، ایجاد و توسعه برنامه های کاربردی تحت وب را در کوتاه ترین زمان ممکن می سازد.

جنگو مبتنی بر نوعی از الگوی MVC می باشد که در جنگو MVT نام دارد، جنگو با ORM توانمند خود ابزاری را برای ایجاد و دسترسی به دیتا مدل فراهم می سازد.

فریم ورک جنگو به نوعی Loosely Coupled  است و از اتصال سست بهره می برد، بدین شکل که می توان در لایه مدل Model Layer از مدل جنگو استفاده نکرد و از دیگر مدل ها همانند SQLAlchemy بهره برد و در لایه نمایش Template Layer بجای استفاده از الگوی جنگو از jinja2 استفاده کرد.

در هر بخش نیز اسکریپت های کاربردی و مرتبط با هر موضوع پیاده سازی خواهد شد.

 

مخاطبان دوره:

  • توسعه دهندگان وب
  • کارشناسان نرم‌افزار
  • دانشجویان فعال در زمینه توسعه برنامه های تحت وب

 

اهداف دوره:

  • آشنائی با الگوی MVT
  • آشنائی با توسعه برنامه‌های تحت وب با فریم ورک های پایتونی Full Stack همانند Django
  • آشنائی با توسعه و پیاده سازی RESTful API با فریم ورک های پایتونی Django REST و Flask
  • آشنائی با دیتابیس Relational همانند PostgreSQL
  • آشنائی با دیتابیس های NoSQL همانند MongoDB
  • آشنائی با Django ORM Mapper
  • آشنائی و کار با Django Template Engine

 

توضیحات تکمیلی

شرکت کنندگان عزیز پس از شرکت در این وبینار و آشنایی کلی با مباحث برنامه نویسی با پایتون میتوانند در دوره حضوری و منحصر به فرد بسته ویژه توسعه برنامه های تحت وب با پایتون (پایتون کاربردی + فریم ورک جنگو) که در اردیبهشت ماه سال ۹۷ برگزار خواهد شد ، شرکت نموده و از تخفیف ۱۰ درصدی مخصوص شرکت کنندگان این وبینار استفاده نمایند.  قابل ذکر است که این دوره و با این رویکرد در کشور منحصرا توسط شرکت کاریار ارقام برگزار میشود.

شرکت کنندگان گرامی میتوانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام در کلاس حضوری پایتون کاربردی و پیشرفته  با شماره ۸۸۶۱۲۹۷۹ -۰۲۱ تماس حاصل فرمایند. همچنین جهت اطلاع از سرفصلها و مشخصات دوره  میتوانید به سایت شرکت کاریار ارقام مراجعه فرمایید.

دیدگاه شما چیست؟