هکرها در شبکه توییتر، استعفای مدودف را اعلام کردند

ایتنا- هکرها با در دست گرفتن کنترل اکانت توییتر روسی‌زبان نخست‌وزیر روسیه دیمیتری مدودف، از طرف او اعلام استعفا کردند.هکرها در شبکه توییتر، استعفای مدودف را اعلام کردندهکرها با در دست گرفتن کنترل اکانت توییتر روسی‌زبان نخست‌وزیر روسیه دیمیتری مدودف، از طرف او اعلام استعفا کردند.

صنایع خودروسازی اروپا هدف تازه حملات هکری

هکرها با طراحی بدافزاری خاص به دنبال سرقت اطلاعات حساس شرکت‌های خودروسازی در اروپا هستند و حملات خود به این منظور را از اوایل آگوست آغاز کرده‌اند. محققان امنیتی می‌گویند هدف از این حملات دسترسی به اطلاعات مربوط به بازار خودروهای دست دوم، آخرین تحولات صنعت حمل و نقل و همین طور شرایط بازار کرایه خودرو و همین طور صنعت بیمه خودرو است و علاوه بر خودروهای تجاری، خودروهایی که در کشاورزی مورد استفاده قرار می‌گیرند هم هدف قرار گرفته‌اند. گزارش تازه موسسه سمانتک در این زمینه نشان می‌دهد که مهاجمان سایبری بدافزار یاد شده را از طریق ایمیل برای کارکنان شرکت‌های خودروسازی ارسال کرده‌اند. در ایمیل حاوی این بدافزار ادعا شده که ارسال کننده آن شرکت Technik Automobile است. فایل ضمیمه این ایمیل که ظاهرا حاوی فهرستی از خودروها با فرمت پی دی اف است در عمل آلوده به یک تروجان به نام Carbon Grabber است.

آمازون با خرید یک میلیارد دلاری وارد دنیای بازی شد

آمازون در بی سابقه ترین مورد از خرید یک شرکت تجاری دیگر حدود ۹۷۰ میلیون دلار صرف تملک شرکت توییچ کرده که در زمینه ارائه خدمات آنلاین بازی فعال است.این مساله به تایید هر دو شرکت رسیده و قرار است آمازون این مبلغ را به طور نقدی پرداخت نماید.آمازون تا به حال هرگز چنین پولی را صرف خرید شرکت‌های فناوری دیگر نکرده بود و با این کار نشان داده که در اندیشه متنوع کردن حوزه های کاری خود است. از سوی دیگر با این کار آمازون می‌تواند محتوای ویدیوی متنوع‌تر و اختصاصی خود را ارائه کند که مشتاقان بازی های ویدیویی را هم جذب خود خواهد نمود.پلاتفورم ویدیویی توییچ به کاربران امکان می دهد تا علاوه بر انواع بازی ها به فیلم هایی با موضوع توصیف و نقد بازی ها و همین طور برنامه های متنوع در این زمینه دسترسی داشته باشند. تعداد مخاطبان این خدمات در ماه های اخیر رشد خوبی داشته و شرکت های عرضه کننده محتوای ویدیویی از این طریق هم تقریبا در شش ماه اخیر دو برابر شده اند.

222

برنامه همراهی که به جای رازداری، رسوای‌تان می‌کند

هکرها می‌گویند برنامه همراه موسوم به secret که برای کمک به ناشناس ماندن کاربران تلفن همراه در زمان اتصال به اینترنت و تبادل داده طراحی شده، در عمل برعکس عمل می‌کند.مدیر عامل شرکت تولیدکننده این برنامه که از سوی هزاران نفر در سراسر جهان برای ناشناس ماندن مورد استفاده قرار می‌گیرد اعتراف کرده که برنامه مذکور دارای حفره‌‌ای امنیتی است و هیچ تضمینی وجود ندارد که کاربران این برنامه بتوانند هویتشان را مخفی نگهدارند.دیوید بیتو در این مورد گفته است: اینکه ما به مردم کمک می کنیم تا هویتشان را مخفی نگهدارند به این معنا نیست که امکان ردگیریشان وجود ندارد. ما نمی گوییم که کاربران این برنامه همیشه به طور کامل در امنیت هستند و کاملا ناشناس می مانند.

حملات هکری به سونی؛ از پلی‌استیشن تا هواپیمای رئیس

شبکه بازی پلی‌استیشن به علت حملات هکری از نوع DOS در شمال آمریکا از کار افتاده و کاربران به آن دسترسی ندارند.گروه هکری موسوم به Lizard Squad مسئولیت این حملات را بر عهده گرفته است. این حملات در برخی نقاط کماکان ادامه دارد و مقامات سونی مدعی هستند که در اثر حملات یاد شده اطلاعات شخصی کاربران افشا نشده است.کاربران می‌گویند در بهترین حالت بیش از ۱۰ساعت به شبکه بازی پلی استیشن دسترسی نداشته اند و در برخی مناطق دیگر این اختلال بیش از این به طول انجامیده است.یکی از جنبه‌های جالب این حمله هکری کشیده شدن دامنه آن به هواپیمای جان اسمدلی، رییس بخش تفریحات آنلاین شرکت سونی بوده که امروز در حال مسافرت بوده است. پس از آنکه تهدید امنیتی علیه این هواپیما رخ داد، خلبان آن را به سمت شهر فونیکس آمریکا هدایت کرد و بار آن بازرسی شد.

22

 

۵تا ۸میلیون حمله اینترنتی روزانه متوجه ایران است

مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت گفت: ‌روزانه ۵تا ۸میلیون حمله اینترنتی به سمت ایران وارد می‌شود که همه این حمله‌ها موفق نیستند و برخی در حد حرکت مشکوک هستند.محمود خسروی در مراسم افتتاح ۵۱۳پروژه زیرساختی شبکه مادر مخابراتی کشور اظهار داشت:‌ طبق اعلام اتحادیه جهانی مخابرات، ایران با جمعیتی بالغ بر ۷۸میلیون نفر و ۴۲میلیون کاربر اینترنت دارای تولید ناخالص ۴هزار و ۷۷۷دلاری در حوزه ICT است این در حالی است که در کشورهای پیشرفت این عدد تا ۱۰برابر و در کشورهای منطقه بین ۴تا ۱۰برابر محاسبه شده است. مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت گفت: بر اساس اعلام مراجع معتبر بین‌المللی ۳.۷درصد از کاربران اینترنت در حوزه خاورمیانه قرار دارند و از این رو ایران اسلامی نیازمند اهدافی بلند در خور نام و جایگاه خود است. وی ادامه داد:‌امروز شاهد افتتاح بسیاری از مسیرهای شبکه‌ فیبر در کشور و در عمده استان‌ها خواهیم بود که مجموعا بالغ بر ۴۹۰۰کیلومتر فیبر نوری و با ۲۲۰۰میلیارد ریال سرمایه‌گذاری انجام شده است.در حوزه شبکه دیتا نیز همزمان در دو راستای توسعه ظرفیت شبکه و توسعه امنیت شبکه شاهد افتتاح پروژه‌هایی هستیم. وی ادامه داد:‌در بخش توسعه شبکه علاوه بر توسعه ظرفیت‌های IP استانی برای ارائه زیرساخت‌های ارائه سرویس‌های دیتا و تحقق اهداف شبکه ملی اطلاعات تا حدود ۱۲۰۰گیگابیت بر ثانیه در همه استان‌‌های کشور آماده بهره‌برداری شده است. همچنین امروز دروازه بین‌المللی اینترنت شیراز با ظرفیت ۱۰گیگابیت بر ثانیه افتتاح می‌شود. سرمایه‌گذاری انجام شده در این دو بخش بیش از ۱۶۰میلیارد ریال بوده است. خسروی افزود: امروز تهدیدات سایبری جزء ۵تهدید پر ریسک جهانی در کنار تهدیداتی از جمله تهدید هسته‌ای و کم آبی قرار دارد. وی ادامه داد: به این ترتیب مرکز عملیات امنیت در شبکه زیرساخت ارتباطی کشور پس از ۴سال و با سرمایه‌گذاری بیش از ۱۷۰میلیارد ریال امروز افتتاح می‌شود. وی یادآور شد: در روز ۵تا ۸میلیون حمله به سمت ایران وارد می‌شود که این حمله‌ها شامل حمله، اقدام به حمله و موارد مشکوک به حمله است و نشان دهنده ضرورت ایجاد مرکز امینت عملیات در شبکه دیتا است.

گوگل محرمانه NSA برای رصد ارتباطات جهانی

به اشتراک گذاری داده‌ها در جهان آن‌لاین علاوه بر تامین علایق و منافع ما، نیازهای امنیتی سازمان‌های جاسوسی دنیا را تامین می‌کند. ظاهرا بازی موش و گربه تنها بازی دنیا است که نه فراموش می‌شود و نه کهنه می‌شود. این بازی به درازای عمر بشر ادامه داشته و تا زمانی که جنگ آشکار نهان و بر سر منافع کمیاب تداوم داشته باشد این بازی هم ادامه خواهد داشت. تنها چیزی که در روند بازی تغییر می‌کند روش‌ها و ابزار بازی است. شاید بتوان گفت آژانس امنیت ملی آمریکا اکنون بیشترین و مهمترین نقش کاراکتر گربه را در دنیا بازی می‌کند. به نوشته The Intercept آخرین گزارشی که پرده از بخش کوچکی از اسرار این سازمان پیچیده اطلاعاتی برمی‌دارد نشان می‌دهد که این سازمان در سال ٢٠٠٧ یک سیستم جستجوی اطلاعاتی به نام ICREACH را راه اندازی کرده است. این سیستم به اعضای بیش از ٢٠ ‌آژانس مختلف اطلاعاتی آمریکا امکان می‌دهد به سرعت ابرداده‌های ارتباطات خارجی‌ها و شهروندان آمریکا را درون خاک آمریکا غربال کنند.

11

هزینه‌های امنیتی جهان ۸%افزایش یافته است

هرچه ادارات و شرکت‌ها بیشتر به خطرات آگاه می‌شوند پول بیشتری هم برای امنیت اطلاعاتی خرج می‌کنند و به نظر می‌رسد تا پایان سال ۲۰۱۴میلادی این هزینه به ۷۱.۱میلیارد دلار برسد. یعنی ۷.۹%بیشتر از سال قبل.پیش‌بینی شرکت پژوهش و مشاوره گارتنر حاکی از این است که این هزینه در سال آینده نیز افزایش ۸.۲درصدی خواهد داشت و به ۷۶.۹میلیارد خواهد رسید. مدیر تحقیقات گارتنر معتقد است که شبکه ارتباطی نیروها (موبایل، ابر، شبکه‌های اجتماعی و اطلاعات) با ایجاد ضربه‌پذیری‌های جدید بر مساله امنیت تأثیر می‌گذارد، ولی در عین حال فرصت‌های نوینی نیز برای بهبود کارایی به‌ویژه در زمینه درک بهتر تهدیدات امنیتی با استفاده از اطلاعات محتوایی و سایر اطلاعات امنیتی به دست می‌دهند. پیش‌بینی گارتنر این است که تا سال ۲۰۱۵حدود ۱۰%توانایی امنیتی محصولات مربوط به ابر خواهد بود و سرویس‌های امنیتی ابری اشکال تأمین و مصرف امنیت را تغییر خواهند داد. یکی دیگر از پیش‌بینی‌های او در مورد برون‌سپاری امنیت است. او معتقد است که تا سال ۲۰۱۸بیش از نیمی از سازمان‌ها برای امنیت خود در زمینه حفظ داده‌ها از شرکت‌های متخصص امنیتی استفاده خواهند کرد چرا که بسیاری از سازمان‌ها از مهارت‌های لازم برای تأمین امنیت در سطح مورد نیازشان بی‌بهره‌اند.

 

 

دیدگاه شما چیست؟