مطالب قدیمی

آیا هکرهای ایرانی همانند قدرت هکری، قدرت جنگ رسانه ای هم دارند؟

هکر های ایرانی

چند هفته پیش خبری ابتدا در رسانه های خارجی و سپس در رسانه های داخلی منتشر شد که به بررسی هکرهای ایرانی می پرداخت. این خبر شامل گزارش موسسه سایلنس بود که در آن به کشورهای مورد تهاجم قرار گرفته توسط هکرهای ایرانی اشاره شده بود. همچنین در این گزارش این موسسه به نهادهای امنیتی آمریکا هشدار داده بود و تاکید کرده بود که قدرت هکرهای ایرانی احتمالا بسیار فراتر از آن چیزی است که تا به حال انتظار میرفت. بلافاصله بعد از انتشار این خبر سایت های خارجی و داخلی به بازنشر آن پرداختند. اما در این بین نکته جالب توجه این بود که این اخبار به سرعت تبدیل به اخبار پر بیننده و داغ خبرگزاری ها و شبکه های اجتماعی شد. به طور مثال در یکی از لینکستان های فارسی که مدتی است به علت مطالبی که نشر میدهد فیلتر هم هست، تمامی اخباری که به نوعی اشاره به خبر مذکور داشتند، به بخش اخبار داغ و پر بازدیدها راه یافته بودند.

8

خبر هک شاید خیلی برای مخاطب عام جذاب نباشد، آنهم در روزهایی که آنقدر تعداد هک وهکرها زیاد شده است که هر روز با خبرهایی درباره این موضوع مواجهیم  و یا با افزایش علم کاربران، هر کاربری میتواند تبدیل به هکر شود. اما راز بازدید و داغ شدن اخبار هکرهای ایرانی چیست؟

جواب این سوال را باید از خود هکرهای ایرانی پرسید. زیرا که احتمالا این افراد علاوه بر قدرت هکشان که دیگر بر هیچ شخص خارجی و داخلی پوشیده نیست، در زمینه عملیات روانی و ایجاد جو رسانه ای نیز دارای مهارتی خاص شده اند بدین ترتیب که میتوانند اخبار مربوط به خود را با روش های خاص در صدر اخبار خبرگزاری ها جای دهند و مخاطبان را به سمت این اخبار جذب کنند. قدرتی که اگر به طور کامل محقق شود، چیزی از قدرت هکریشان کمتر نیست و چه بسی بیش از آنهم تاثیر گذار باشد…

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا