مطالب قدیمی

همچون آی او اس۸، اندروید ال نیز دسترسی پلیس را به موبایلتان سخت تر کرده است

1223344خلاصه: گوگل به واشنگتن پست گفته است که اندروید L در نهایت با اضافه شدن امکان انکریپشن به طور پیش فرض ارائه خواهد شد که حتی گوگل نیز نخواهد توانست به گوشی کاربرانش دسترسی پیدا کند.

فشار اپل در خصوص حفظ حریم خصوصی کاربران تلفن همراهش به دیگر شرکت ها در کنفرانس اخیرش باعث شد تا گوگل نیز بعد از این کنفرانس به واشنگتن پست اعلام کند امکانات امنیتی جدید و بهتری در انتظار کاربران اندروید بعدی میباشد. همچون ios8، اندروید L نیز امکان دور زدن کد عبور کاربر را برای رمزگشایی داده های ذخیره شده بر روی دستگاه غیر ممکن کرده است. بنابراین اگر پلیس درب خانه شما را زد، نه گوگل و نه اپل نمیتواند به آنها در گذشتن از رمز عبور و رمزگشایی اطلاعات شما کمک کنند. البته مقامات هنوز نیز میتوانند به سراغ شما بیایند اما آنها نیز بدون اینکه شما بدانید و یا بخواهید نمیتوانند به اطلاعاتتان دسترسی پیدا کنند(مگر اینکه دستگاه خود را به کامپیوتر یا دستگاه دیگری که امن نباشد متصل یا pair کرده باشید). به هر حال هم اکنون نیز گوگل امکان انکریپت اطلاعات را ارائه کرده است و میتوانید بر روی دستگاه اندرویدی خود آن را فعال کنید اما خودش به صورت پیش فرض فعال نمیباشد.

با تشکر از ادوارد اسنودن به یاد داشته باشید که اگر واقعا به امنیت و اطلاعات خود اهمیت میدهید پسورد های قوی را انتخاب کنید و هماهنگ سازی های ابری (automated cloud synchronization) را از حالت اتوماتیک خارج کنید. زیبایی رمزگزاری (encrypting ) این است که پسورد شما کلید شکستن این رمزگزاری است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا