مطالب قدیمی

هشت پیش بینی بیگ دیتا از سال ۲۰۱۵

1

   هشت پیش بینی بیگ دیتا از اتفاقات سال ۲۰۱۵

  • –  ارزش اقتصاد بیگ دیتا به مبلغ ۱۲۵ میلیارد دلار ؛ که این درآمد توسط فروشندگان فروش نرم افزار، سخت افزار و خدمات ایجاد می شود.

  • –  اینترنت اشیا تبدیل به جریان های اصلی می شود؛ با وجود استفاده از ابزارهای پوشیدنی در سال جاری، ولی در سال ۲۰۱۵ این روند رشد بیشتری خواهد کرد و پیش بینی می شود که استفاده از عینک های هوشمند بصورت فراگیر استفاده شود.

  • –  بهتر شدن تصمیم گیری ماشین آلات؛ در حل حاضر داده های بزرگ مهمترین راهنمایی برای تصمیم گیری است. انتظار می رود در آینده با پیشرفت در یادگیری ماشین ها، آنها قادر به تصمیم گیری دقیق تر و قابل اعتماد تر بشوند.

  • –  استفاده گسترده از تحلیل متن؛ به طور فزاینده، بسیاری از اطلاعات ما در حال ذخیره سازی برای تجزیه و تحلیل در فرم بدون ساختار است. کامپیوترها تبدیل خواهند شد به دستگاهی که یک تکه از متن تخصصی (یا صدای تبدیل شده به متن) خوانده سپس طبقه بندی و به عنوان داده های ساخت یافته تجزیه و تحلیل میکنند.

  • –  تسط ابزارهای تجسم داده ها بر بازار؛ نرم افزارهای تخصصی برای ایجاد تصویری از داده ها و ارتباط بین علت و معلول به طور فزاینده گسترده ای استفاده می شود. انتظار می رود که این ابزارها رشد ۲٫۵ برابری نسبت به دیگر نرم افزارهای هوش مصنوعی داشته باشند.

  • –  نگرانی های بیشتر در مورد حریم خصوصی؛ نقض امنیتی بزرگ مانند آنچه بر سر کاربران اپل، سونی و اسنپ چت در سال اخیر آمده به اندازی کافی باعث دلهره مردم شده است. هکرها نشان دادند که حاضر به سازش و مصالحه نبوده و همچنان در پی پیاده سازی اهداف خود هستند.

  •  رقابت شرکت ها و سازمان ها برای جذب افراد دارای استعداد علم داده؛ انتظار می رود در سال آینده ۴٫۴ میلیون نفر در سراسر جهان به طور مستقیم با تجزیه و تحلیل داده های بزرگ درگیر باشند. اما این کافی نخواهد بود. نتایج یک نظرسنجی نشان میدهد ۷۰ درصد از کسب و کارها در آمریکا یا استراتژیهای تجزیه و تحلیل را پیاده سازی می کنند و یا در حال برنامه ریزی برای اجرای ن آن آن در آینده نزدیک خواهند بود. تعداد کالج های ارائه دوره های مربوط به تجزیه و تحلیل داده های بزرگ همچنان به سرعت در حال رشد است.

  •  بیگ دیتا کلید رمز و رازهای موجود در جهان خواهد بود؛ تصادم هاردونی بزرگ در سال آینده تحت عملیاتی جدید از سر گرفته می شود. در حال حاضر هر سال از برخورد پروتون با سرعت بالا ، ۶۰۰ میلیون بار در هر ثانیه باعث جمع آوری حجم بالایی اطلاعات میشود که در ۱۷۰ دستگاه محاسباتی در ۳۶ کشور،  در حال انجام بزرگترین آزمایش بیگ دیتا ای است که تاکنون اتفاق است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا