تصور کنید که در تهران زندگی می کنید. حالا تصور کنید که همسرتان ۱۰۰۰ کیلومتر دورتر از شما در در مشهد زندگی می کند. حالا اگر محل کار شما نیز در کرج باشد چه می کنید؟ به نظر می رسد به خاطر رفت و آمد زیاد زمان زیادی را از دست خواهید داد!

تکنولوژی هایپرلوپ برای مقابله با همین چالش (مسافت) به میدان آمده است و میخواهد فاصله ها را از بین ببرد. روز چهارشنبه (دیروز) نیروی محرکه و موتور هایپرلوپ با نام (Hyperloop One) برای اولین بار و در فضای بازی بیرون از لاس وگاس مورد آزمایش قرار گرفت. در این آزمایش سیستم کشنده این وسیله نقلیه ثابت کرد که میتواند در یک ثانیه ۰ تا ۸۵ کیلومتر بر ساعت شتاب بگیرد. در هر یک واگن های هایپرلوپ ۱۰ تا ۳۰ مسافر میتواند وارد شود. فضای داخل هایپر لوپ تاجایی که امکانش وجود داشته باشد خالی از هوا و به خلا نزدیک است و برای حرکت از قدرت آهن ربا استفاده می کند که سرعت نهایی آن را به ۷۰۰ مایل در ساعت (۱۱۲۶٫۵۴۰۸ کیلومتر در ساعت) می رساند.

 

 

Hyperloop One شرکتی است که میخواهد آرزوی تسلا (خودروی خودروان) و مدیرعامل شرکت spaceX را که در سال ۲۰۱۳ بیان شده بود، برآورده کند. قرار است تا سال ۲۰۲۱ این سیستم به مرحله بهره برداری برسد.

دیدگاه شما چیست؟