فیسبوک در چند روز گذشته تغییرات بسیاری کرده است که نتیجه بیشتر این تغییرات، احساسی تر کردن فضای این شبکه اجتماعی می باشند. شبکه اجتماعی فیسبوک بعد از تغییرات جدیدی که مدت ها به طول انجامید، بالاخره در روز چهارشنبه دکمه لایک خود را تغییر داد و طراحی آن را دوباره انجام داد. این تغییر باعث شده است که لایک فیسبوک به ۵ حالت تقسیم شود و دست شما را برای ابراز احساسات بازتر کند.

این تغییرات ممکن است باعث ایجاد سوالاتی برای شما شده باشند که ما در اینجا نمونه هایی از این سوالات را پیش بینی کرده و به انها پاسخ داده ایم:

۱- چگونه لایک های جدید را پیدا کنیم؟

پیدا کردن آنها بسیار راحت است: تنها بر روی دگمه یا گزینه لایک تعمل کرده ( در موبایل های ios یا اندروید انگشتتان را بر روی لایک نگه دارید) یا اگر از کامپیوتر استفاده میکنید موس خود را بر روی این گزینه نگه دارید. با این کار اموجی های جدیدی از عکس العمل های مختلف را پیدا خواهید کرد که میتوانید بسته به احساساتتان یکی از آنها را انتخاب کنید.

فقط این نکته را مد نظر داشته باشید که اپدیت جدید ممکن است بسته به دستگاهی که استفاده میکنید یا شرایطی دیگر یک تا چند روز طول بکشد تا برای همه قابل استفاده شود. پس اگر لایک شما تغییر نکرده نگران نباشید، این اتفاق به زودی رخ خواهد داد.

۲- حالا اگر بخواهیم از چند احساس مختلف در یک زمان استفاده کنیم باید چکار کنیم؟

متاسفانه فیسبوک ما را محدود به استفاده از تنها یک عکس العمل (یک نوع لایک) کرده است و حداقل هم اکنون این محدودیت وجود دارد. باید بین تعجب کردن یا عشق ورزیدن یکی را انتخاب کنید و متاسفانه اگر هم تعجب کرده اید و هم از عکس مورد نظرتان خوشتان آمده تنها باید یکی را انتخاب کنید. البته گزینه لایک معمولی (قدیمی) نیز هنوز موجود است و میتواند انتخاب مناسبی در چنین شرایطی باشد.

۳- میتوانید نظرتان را عوض کنید

همانند قبل، زمانی که قبلا از چیزی خوشتان آمده و آن را لایک کرده بودید میتوانید نظرتان را تغییر داده و یا اصلا لایک خود را پاک کنید.

نکات مهمی که باید درباره تغییرات جالب فیسبوک بدانید

نکات مهمی که باید درباره تغییرات جالب فیسبوک بدانید

۴- فیسبوک عکس العمل های برتر را درباره هر پست به نمایش خواهد گذاشت.

بسته به تعداد مدل های لایک هایی که یک پست دریافت کرده است، فیسبوک برترین آن ها را (بیشترین انتخاب شده ) به عنوان لایک برتر بر زیر پست نشان داده و نظر عمومی را نسبت به پست بیان می کند. البته در پست هایی که عکس العمل های مختلف بسیاری نیز دریافت کرده اند، فیسبوک تصمیم گرفته است تا ۳ مورد برتر آنها را به زیر پست اضافه کند.

نکات مهمی که باید درباره تغییرات جالب فیسبوک بدانید

نکات مهمی که باید درباره تغییرات جالب فیسبوک بدانید

۵- شما هنوز هم میتوانید اطلاعات بیشتر و کاملتری راجع به بازخورد مردم نسبت به یک پست را مشاهده کنید

با انگشت گذاشتن بر روی لایک های محاسبه شده ( یا کلیک کردن بر روی آن بسته به دستگاهی که از آن استفاده می کنید) میتوانید اطلاعات کاملی از کسانی که پست را لایک کرده اند و از چه احساسی برای لایک کردن استفاده کرده اند بدست آورید.

نکات مهمی که باید درباره تغییرات جالب فیسبوک بدانید

نکات مهمی که باید درباره تغییرات جالب فیسبوک بدانید

 

دیدگاه شما چیست؟

Your email address will not be published.