مطالب قدیمی

نظریه کوانتوم (Quantum Theory)

Obama And Biden Meet With Tech CEO's At White House

دبیرخانه امنیت عمومی مکزیک که از اوایل سال ۲۰۱۳ با کمیسیون امنیت ملی یکی شده بود، در آن زمان مسئول پلیس، مبارزه با تروریسم، سیستم زندان کشور و پلیس مرزی بوده است.اکثر نزدیک به ۲۰،۰۰۰ کارمند این سازمان در مقر Avenida Constituyentes کار میکردند که یک شریان ترافیک مهم در مکزیکو سیتی میباشد.

عملیات WHITETAMALE

یکی از اسناد نشان داده است که وزارت امنیت داخلی آمریکا و سازمان های اطلاعاتی ایالات متحده نیاز داشتند که همه چیز را درباره تجارت مواد مخدر، قاچاق انسان و امنیت حاظر در طول مرز آمریکا و مکزیک را بدانند. اسناد میگویند دبیرخانه  منبع طلایی بلقوه را برای جاسوسان NSA بوجود آورده بودند. کارکنان TAO، مدیران سیستم و مهندسان ارتباطات را به عنوان اهداف خود انتخاب کرده بودند و به همین مناسبت نیز واحد عملیات خود را WHITETAMALE نامیدند.

کارکنان حاظر در دفتر هدف NSA که آنجلا مرکل را نیز در از قبل از سال ۲۰۰۲ سالی که او صدراعظم شده بود در تیم خود دارند به TAO لیستی از مقامات حاظر در دبیرخانه مکزیک را فرستاده بودند که میگفت این اهداف ممکن است چیز جالبی برای آنها باشند. به عنوان قدم اول TOA، به حساب های ایمیل این مقامات نفوذ کرد. سپس در مرحله بعدی به کل شبکه نفوذ کرده و اطلاعات را ضبط و دریافت کردند.

به زودی جاسوسان NSA ، دانشی از سرور های آژانس، از جمله IPها، کامپیوترهای مورد استفاده برای ترافیک ایمیل و آدرس های کارکنان و همچنین نموداری ازساختار سازمان های امنیتی از دوربین های مدار بسته را بدست خواهند آورد. به نظر میرسد که این عملیات تا اکتبر، یعنی اولین گذارش اشپیگل ادامه خواهد داشت.

اصطلاح فنی برای این نوع فعالیت “بهره کشی از شبکه های کامپیوتری (CNE) نامیده میشود. با توجه به مقالات منتشر شده از سوی اشپیگل، هدف در اینجا خرابکاری درگاه های تجهیزات بوده است. این گزارش، کل زندگی دیجیتالی مردم را اعم از سرویس دهنده ها، فایروال ها، روتر ها، گوشی ها، سوییچ های تلفن و غیره را شامل این نوع جاسوسی ها دانسته و گفته است هر کسی بتواند کنترل سیستم های صنعتی یا نیروگاه ها را بدست آورد به راحتی میتواند کنترل زیرساخت های حیاتی کشور را نیز بدست آورد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا