نفوذ FBI به گوشی اپل تروریستی که اپل ادعا می کرد نمیتواند وارد آن شود و نه خودش نه FBI توانایی آن را ندارد نشان از دو قطبی بودن سیاست های آمریکا در قبال قوانین حریم خصوصی می باشد. حتی اگر GPS موبایل خود را از کار بیاندازید NSA با استفاده از رصد مودم های اینترنت اطراف شما یا دکل های مخابراتی قابل ارتباط با شما میتوانند شما را ردیابی کند. امروزه همه قسمت های زندگی خصوصی هر آدمی در روی کره زمین را میتوانید در گوشی موبایل آن شخص پیدا کنید. در گذشته می گفتیم خانه یک مرد قلعه او بود اما اکنون موبایلی است که همراه اوست.

بعد از ۱۱ سپتامبر معاون رییس جمهور و وکیلش با ارشد های NSA دیداری داشتند که در آن تصویب کردند جدا از قانونی بودن یا نبودن، به جای رصد استثنایی افراد باید همه مردم را رصد کنیم. تکنولوژی باعث شده است که کاری که یک جاسوس برای تعقیب و مراقبت از شما انجام میدهد، موبایلی انجام دهد که خودتان برای آن پول پرداخت کرده اید و موبایل جایگزین جاسوس های پرهزینه و اشتباه پذیر شده است. علاوه بر موبایل تکنولوژی های دیگری نیز همچون جی پی اس، ماهواره و خیلی دستگاه های اطراف ما به صورت بالقوه تبدیل به جاسوس هایی شده اند که میتوانند به استخدام نهاد های جاسوسی در بیایند.

در نتیجه پدیده ارتباطات امروز متادیتایی به وجود آمده است که اطلاعاتی همچون، چه کسی، چگونه، از کجا، با چه چیزی با شما تماس گرفته و محتوی تماس شما چه بوده است، را شامل می شود. متادیتایی که توسط مردم تولید می شود همان اطلاعات مورد نیازی است که زمانی که یک کاراگاه یا جاسوس استخدام شده در حال تعقیب شماست به آن ها نیاز دارد.

جاسوس ها برای جاسوسی نقطه ضعفی دارند و آن این است که نمیتوانند به اندازه کافی به شما نزدیک شوند اما وسیله های ارتباطی شما همچون موبایلتان این مشکل را حل کرده است. شما برای دریافت متادیتایی که از موبایل دیگران خارج می شود حتما نیازی به هک کردن موبایل آن شخص ندارید، تنها نیاز به دستگاهی به نام MG CAPTURE دارید که در آمریکا دست هر پلیسی پیدا می شود.هر موبایلی قطعه ای دارد به نام MC که در واقع مطلق به سیم کارت است و دارای اطلاعات اشتراک مخابراتی شما (اسم و شماره تلفنتان) می باشد. شماره تلفن شما تنها چیزی است که دستگاه MG CAPTURE نیاز دارد.

دیدگاه شما چیست؟