نشست اقماری «پیوند فناوری اطلاعات با کتابخانه های دانشگاهی و تخصصی، گروه علاقه مندان به داده های عظیم و گروه علاقه مندان وب معنایی» با محوریت موضوعی «داده در کتابخانه ها: تصویری بزرگ» همزمان با کنگره ایفلا ۲۰۱۶ در دانشگاه شیکاگو برگزار می شود.

به گزارش لیزنا، نشست مزبور ۱۰ آگوست ۲۰۱۶ برابر با ۲۰ مرداد ۱۳۹۵ با محورهای موضوعی فرعی کتابداران ابر داده‌ای (metadata librarians)، کتابداران فناوری اطلاعات (IT librarians)، عالمان داده (data scientists) و آکادمی‌های درگیر با پروژه های انتخاب داده برگزار می‌شود.

سازمان فناوری اطلاعات، کتابخانه های دانشگاهی و تخصصی، گروه علاقه مندان ویژه داده های عظیم و گروه علاقه مندان ویژه وب معنایی مسئولان برگزاری این نشست هستند.

این نشست تصویری بزرگ از داده های کتابخانه، بررسی طیف کاملی از فعالیت های کتابخانه ای و تلاش برای دسترس پذیری آنچه کتابخانه در فناوری های  جدید مرتبط با داده ها استفاده می کنند، به تصویر می کشد.

مباحث نشست شامل عناوین ذیل است:

استفاده داده های پیوندی کتابخانه همراه با انواع دیگر داده های معنایی

گزینش داده های پژوهشی یا انواع دیگر داده های تولیدی توسط کاربران

فناوری های نوآوانه داده استفاده شده برای حفاظت دیجیتال و کتابخانه های دیجیتال

تجزیه و تحلیل داده کتابخانه ای با استفاده از ابزاری مانند یادگیری ماشین، داده کاوی و متن کاوی یا مصورسازی داده

بازاریابی مبتکرانه در کتابخانه ها مبتنی بر گزارش روزانه کاربران و پیگیری تجزیه و تحلیل انجام شده

علاقه مندان به شرکت در نشست می توانند چکیده آثار خود را (چکیده شامل ۵۰۰ تا ۱۵۰۰ واژه باشد) تا ۲۱ فوریه ۲۰۱۶ (۲ اسفند ۱۳۹۴) به این لینک ارسال نمایند. مهلت ارسال نسخه کامل آثار ۱۵ ژوئن ۲۰۱۶(۲۶ خرداد ۱۳۹۵) است.

علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند به سایت نشست مراجعه نمایند.

دیدگاه شما چیست؟

Your email address will not be published.