مطالب قدیمی

مروری بر رسانه های ۲۶ اسفند ماه

مهمترین اخبار فناوری ۲۶ اسفند ماه:

 

What-is-viber-out

رقابت وایبر با پیامک اپراتورهای موبایل در نوروز ۹۴ جدی می‌شود

به گزارش فارس در سال ۹۳ استفاده از پیام رسان‌های رایگان موبایلی نسبت به گذشته بسیار رواج یافت؛ معروف‌ترین برنامه ارتباطی بین کاربران ایرانی وایبر است و امسال پیش‌بینی می‌شود در کنار حداقل ۲۸ میلیارد پیامک سنتی نوروزی، سهم بزرگی نیز از تبریک‌ها توسط وایبر تبادل شود.در سال ۹۳ میزان استفاده از پیام‌رسان‌های موبایلی و اینترنت همراه رشد قابل توجهی در بین مشترکان تلفن همراه ایران داشته است. به ویژه اینکه ارائه خدمات نسل ۳ توسط دو اپراتور غالب موبایل، استفاده از خدمات اینترنت همراه را تسهیل کرد.

ثبت ۲۴۵ حمله هکری به سیستم‌های کنترل صنعتی آمریکا در ۱۲ ماه

به گزارش وی تری بررسیهای ICS-CERT نشان می دهد در یک بازه زمانی یک ساله سیستم های مهم کنترل صنعتی آمریکا حداقل ۲۴۵ بار مورد حمله سایبری قرار گرفته اند.از میان صنایع مختلف ۷۹ درصد حملات مربوط به بخش انرژی بوده و نکته نگران کننده این است که در ۶۵ مورد نفوذ سایبری به سخت افزاری موسوم به ICS با موفقیت صورت گرفته است. همچنین از مجموع این حملات ۵۵ درصد پیشرفته بوده و به نفوذ به سیستم ها منجر شده اند.

 

 

 

هنر فریب: چگونه اپل پروژه‌های محرمانه را مخفی کند؟

به گزارش ۱پزشک در میان مجموعه دفاتر شرکت اپل در شهر سانی‌ویل کالیفرنیا، یک شرکت تحقیقاتی مرموز به نام SixtyEight ساکن است.، به نظر می‌رسد SixtyEight یک پوشش برای سرپوش گذاشتن روی پروژه مخفی این شرکت است.

این شرکت در سابقه خود انتشار اطلاعیه‌های گمراه‌کننده و اطلاعات دروغین برای پیدا کردن مظنونان یا منابع نشت اطلاعات را دارد.

 

 

 

 

 

حفره امینی گوگل اطلاعات هزاران کاربر را لو داد

به گزارش افتانا یک اسیبپذیری در Google Apps موجب افشای اطلاعات شخصی حدود ۲۸۳ هزار نفر از ثبت کنندگان دامنه شده است.آسیب پذیری گوگل باعث شد تا قابلیت مخفیانه ماندن اطلاعات، به طور خودکار و پس از تمدید ثبت هر دامنه ادامه نیابد و بعد از پایان یافتن مدت زمان اولیه ثبت هر دامنه، اطلاعات یادشده به طور خودکار در معرض دید قرار گرفته و افشا شوند.

 

 

 

 

امضای نبضی، جایگزین رمزهای عبور بانکی رایج

به گزارش افتانا بانک هالیفکس انگلستان با با یک دستبند ویژه تحت عنوان نایمی، ضربان نبض مشتری را با نمونه ذخیره شده آن مقایسه کرده و پس از تائید هویت فرد به او اجازه می‌دهد که وارد حساب بانکی خود شود. شرکت مبتکر روش «امضای نبضی» معتقد است که استفاده از این روش برای تائید هویت همانند سایر روش‌های بیومتریک یا تشخیص هویت از روی خصوصیات فیزیولوژیکی افراد به مراتب امن‌تر از استفاده از برگه‌های شناسایی یا اسم رمز و نظیر آن است که به‌سادگی به دست افراد دیگر می‌افتد.

 

 

 

 

 

 چگونه خودمان را از اینترنت محو کنیم؟!

به گزارش فارنت وب‌سایت KnowEm یک ایده جالب‌تر دارد. شاید شما در سرویس‌های مختلفی اکانت ساخته باشید اما در حال حاضر تمامی این سرویس‌ها را به خاطر ندارید. اگر قصد دارید برای همیشه از اینترنت محو شوید می‌توانید نام کاربری که همیشه برای اکانت‌های خود انتخاب می‌کنید را در این وب‌سایت جستجو کنید تا KnowEm به صورت خودکار در میان ۵۰۰ سرویس مختلف نام کاربری شما را جستجو کرده و از وجود اکانتی با این نام شما را مطلع کند.

 

 

 

این فلش مموری خطرناک می‌تواند هر لپ‌تاپی را از کار بیندازد

به گزارش دیجیتال ترندز یک مهندس الکترونیک امریکایی وسیله ای شبیه به فلش مموری ساخته که می‌تواند هر لپ‌تاپی را از کار بیندازد. این دانگل که تنها شبیه به فلش مموری طراحی شده به صورت هوشمندانه‌ای با استفاده از یک مبدل توان و ترانزیستور مکانیسم حفاظتی درگاه USB را از کار خواهد انداخت.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا