مطالب قدیمی

معرفی اپ های تقویت حافظه

اگر می خواهید مغزتان همواره سالم باشد باید از آن کار بکشید ، چیزهای تازه یاد بگیرید ، مسئله حل کنید و … یا اینکه از این اپلیکیشن ها استفاده کنید . این اپلیکیشن ها بهترین برنامه های افزایش قدرت مغز هستند که با شیوه های گوناگون باعث می شوند مغزتان جوان بماند !

 

معرفی پنج اپلیکیشنی که موجب تقویت مغز می شود و البته امتحان کردنشان خالی از لطف نیست.

۱- Luminosity Brain Trainer

Lumosity

Lumosity نام یک موسسه‌ی تحقیقاتی معتیر است که در زمینه‌ی یافتن راهکارهایی به منظور افزایش سطح هوش، ذهن و تقویت حافظه‌ی انسانها فعالیت دارد  و کارکنان آن از برترین متخصصات اعصاب دنیا هستند. یکی از اصلی ترین فعالیتهای این کمپانی ارائه بازی هایی برای تقویت مغز است بازی هایی با گرافیکی ساده اما تاثیرگذار روی فکر! در حال حاضر لوموسیتی با ۶۰ میلیون کاربر از سرار دنیا محبوب ترین و کارآمدترین برنامه آموزشی تقویت ذهن میباشد این موسسه با فراگیر شدن اسمارت فونها اپلیکیشن “Lumosity” را طراحی و تولید کرده است که دارای چندین مینی گیم است. حدودا روزانه ۱۵ دقیقه برای اتمام بازی های کوچک برنامه لوموسیتی زمان لازم است بعد از هر دوره بازی رتبه ای با عنوان “LPI” که مخفف “Lumosity Performance Index” شاخص عملکرد مغز در لوموسیتی بر اساس قدرت حافظه، دقت، سرعت، انعطاف پذیری و حل مساله به شما داده میشود. میتوانید این شاخص را با روزها و ماه های قبل مقایسه کنید و شاهد تاثیر نرم افزار بر تقویت قدرت ذهنی خود باشید.

یک نمونه از نتایج نرم افزار :

بر اساس مطالعات انجام شده بر روی هزاران نفر گزارش می کنند که حافظه و قدرت حل مشکلات در آن ها افزایش یافته است. هاینز کری همسر جان کری (وزیر امور خارجه ی ایالات متحده) طی مصاحبه ای با روزنامه ی پیتسبورگ اظهار کرد : توانایی فکری و مغزیی که بدلیل بیماری و تشنج از دست داده بودم با کمک تمرینات Lumosity بازیافتم.

۲-NeuroNation – brain training

maxresdefault

NeuroNation یک بازی حرفه‌ای مغز است. برای خود یک برنامه‌ی شخصی مطابق با خصوصیات خودتان بسازید. با انجام تمرینات موثر این برنامه، می‌توانید توانایی‌های خود را زمینه‌های مختلفی مانند سرعت عمل، تمرکز، حافظه و… افزایش دهید. حساب کاربری برای خود درست نمایید و فرآیند تمرینات خود را با دوستان‌تان مقایسه نمایید.

۳- Mind Games

index

این بازی مجموعه‌ای است از بازی‌های بزرگ است که بر اساس روانشناسی ساخته شده‌اند تا بتوانید با استفاده از آن مهارت‌های ذهنی خود را با تمرین دادن قوی‌تر کنید. این بازی بهترین روش برای مبارزه با پیری ذهن است و برای بهبود عملکرد مغز در هر سنی مناسب است. این برنامه شامل ۲۲ بازی برای تمرین دادن مغز است. همه بازی‌ها در این برنامه تاریخچه‌ای از فعالیت‌های شما به همراه لیست امتبازات جهانی و نمودار پیشرفت شما را دارد.

۴- Matches Puzzle Game

unnamed

بازی اندروید Matches Puzzles Game بازی با کیبریت یکی از بازی های پازلی بسیار سرگرم کننده میباشد که تمام ذهن شما را در گیر خود خواهد کرد.

۵- Clockwork Brain

images

از این اپلیکیشن، در لیست ۵۰۰ تایی بهترین اپلیکیشن های معرفی شده در تایمز لندن نام برده شده است. این اپلیکیشن را کمپانی Total Eclipse ارائه کرده که در برگیرنده یک سری از بازی های کوتاه می باشد و نقش اول آن را یک ربات اجرا می کند و هدف از خلق این برنامه، تست توانایی های شناختی افراد در منطق، زبان، ریاضی و حافظه است. و برای اینکه ثابت شود بازی های فکری الزاما نباید خسته کننده باشند، تمامی کار های هنری این بازی با دست خلق شده اند و در آن ها از آثار هنری Victorian Steampunk و Mayan art الهام گرفته شده است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا