مطالب قدیمی

مرور رسانه های ۳۰ مهر

بدافزار جدید در مک

سی

محققان به تازگی بدافزاری را در سیستم عامل مک تشخیص داده‌اند که شامل برنامه‌های مخرب از جمله کی لاگر و تروجان است.

موسسه Kaspersky اعلام کرد که این بدافزار از یک کی لاگر کد-باز به نام «LogKext» استفاده می‌کند تا بتواند مک را آلوده کند. ساختار این بدافزار بسیار به ساختار تروجانی شبیه است به نام «Morcut» که بیش از دو سال قبل درباره آن به دارندگان مک هشدار داده شده بود.

به محض نفوذ به سیستم کاربر قربانی، این تروجان چک می‌کند که آیا دسترسی‌های اساسی و اصلی را برای نصب فایل‌های خود دارد یا خیر. اگر این دسترسی وجود داشته باشد، برنامه‌های مخرب در دل سیستم جای می‌گیرند.

این بدافزار قابلیت این را دارد تا خود را آپدیت کرده و راه نفوذ را همچنان باز نگه دارد و از این طریق اطلاعات کاربر قربانی را برای هکر‌ها بفرستد. اطلاعات حساس کاربر مانند نام‌های کاربری و پسورد‌ها برای ایمیل، حساب بانکی و غیره در معرض خطر قرار می‌گیرند.

فیس‌بوک بزرگ‌ترین منبع اخبار سیاسی

سیب

یک مطالعه جدید موسسه پیو در امریکا نشان می‌دهد که فیس‌بوک پس از تلویزیون‌های محلی دومین منبع خبری امریکای‌ها برای دسترسی و کسب اطلاع از اخبار سیاسی است.

گزارش که مبتنی بر نظر سنجی از ٢٩٠١ شهروند آمریکایی است نشان می‌دهد که در یک هفته معمولی، ۴٩ درصد از پاسخ دهندگان از جمله تلویزیون محلی و ۴٨ درصد از آنها هم اخبار سیاسی را از فیس‌بوک دریافت می‌کنند. این در حالی است که ۴۴ درصد از آن‌ها کانال تلویزیونی CNN و ٣٩ درصد کانال تلویزیونی Fox News را انتخاب کرده‌اند.

ابزارهای جاسوسی آژانس امنیت ملی آمریکا

بل

در کاتالوگ سال ۲۰۱۴ آژانس امنیت ملی آمریکا، ابزارها و ترفندهای جاسوسی این سازمان در بخش‌های صوتی و شنود، ریاضیات پیشرفته، ارتباطات، فناوری رایانه‌، پردازش اطلاعات، شبکه، فناوری اپتیک، امنیت و پردازش علائم، عرضه شده است و از آنجا که ابزارها، نرم‌افزارها و سخت‌افزارهای عرضه‌شده در کاتالوگ آژانس امنیت ملی آمریکا کاملا تخصصی و پیشرفته هستند، مطمئنا مطالعه این ابزارها برای متخصصان علوم رایانه‌ای کشورمان، بسیار موثر خواهد بود.

تأیید امنیت برخی محصولات سامسونگ برای استفاده مقامات دولتی آمریکا

صثق

سامسونگ اعلام کرد برخی دستگاه‌های موبایل این شرکت توسط آژانس امنیت ملی آمریکا برای استفاده مقامات دولتی این کشور و انتقال اطلاعات طبقه بندی شده تایید شده‌اند.

ویروس ابولا بهانه تازه کلاهبرداران اینترنتی

باف

گسترش ویروس ابولا در برخی کشورها بهانه جدیدی برای آزار و اذیت کاربران در دنیای مجازی به دست مجرمان سایبری داده است.

مطابق گزارش واشنگتن تایمز، با هک شدن حساب کاربری یاهو نیوز در توئیتر، هکرها موفق شدند تا پیامی مبنی بر “از تحت کنترل خارج شدن ویروس ایبولا و گسترش این بیماری در آتلانتا” منتشر کنند. در این پیام دروغین اشاره شده است که آن دسته از پزشکانی که از آفریقا به کشور خود بازگشته اند این بیماری را با خود حمل کرده و خود ناقل بیماری بوده و تخمین زده شده که ۱۴۵ نفر طی روزهای گذشته به این ویروس مبتلا شده‌ا‌ند!

مطابق گفته یاهو، این پیام ۷۳۶ بار در کمتر از ۱۰ دقیقه برای تمامی دنبال کنندگان این شرکت مشهور ارسال شده است.

شرکت یاهو با مطلع شدن از این موضوع، بلافاصله این پیام جعلی را حذف کرده و پیامی مبنی بر “جعلی بودن خبر قبلی” را برای ۸۱۵ هزار دنبال کننده خود منتشر کرد و از کاربران خواست تا نسبت به اینگونه اخبار بی پایه و اساس بی اعتنا باشند و هرگز شایعه های ابتلا به این بیماری را نه تنها در توئیتر بلکه هیچ کدام از سرویس های شبکه اجتماعی باور نکنند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا