مطالب قدیمی

مرور رسانه ها ۹ مهر

یک کارکرد مخفی و «وحشتناک» آیفون

Chinese-schoolkids-are-hiding-their-smartphones-inside-fake-dictionaries-02

تلفن های آیفون می توانند رفت و آمدهای کاربر خود را ردیابی کرده و زمان و مکان دقیق آنها را ثبت کنند تلفن های آیفون می توانند رفت و آمدهای کاربر خود را ردیابی کنند و بطور مثال می توانند زمان دقیق ترک خانه برای رفتن به محل کار، زمان خرید قهوه و مکان هایی که کاربر برای خرید می رود را ثبت کند. در تلفن های آیفون کارکردی مخفی شده است که هر سفری را وارد سیستم می کند. سپس آیفون اطلاعات را تجزیه و تحلیل کند و بر اساس تصمیمات در مورد دفعات و زمان این سفرها، مشخص می کند که کاربر کجا زندگی و یا کار می کند. این کارکرد که Frequent Locations feature خوانده می شود دقیقا یک سال پیش به آیفون معرفی شد.

موبایل، همراه ما یا عامل تنهایی!

Chinese-schoolkids-are-hiding-their-smartphones-inside-fake-dictionaries-01

موبایل که به همراه غیر قابل جدایی اعضای جامعه بویژه جوانان و نوجوانان تبدیل شده؛ کودکان را نیز گرفتار کرده و با قابلیت گیم، خردسالان را نیز مسخ کرده است. طبق بررسی های متعدد، تلفن همراه معایب و محاسن بسیاری دارد، اما ظاهرا معایب بر مزایای پیشی گرفته و زمینه آسیب های زیادی را فراهم آورده است. وسیله ای که برای آسایش و رفاه انسان طراحی شده، اکنون بلای جان و آسایش شده است. علاوه بر آسیب های اجتماعی از لحاظ سلامت جسمی نیز کاربران مورد هجوم امواج گوشی های موبایل و تاثیرات منفی آن بر سیستم عصبی و شنوایی بدن می باشند. از طرفی گوشی های موبایل محل تجمع باکتریها و ویروس ها بوده و دست به دست شدن و استفاده مداوم از آن برای سلامتی انسانها مضر و دارای تبعات مخرب است. علاوه بر درنظر داشتن مزایای این وسیله کوچک می بایست از آثار منفی آن غفلت نکرده و در صدد بهبود طریقه استفاده از آن برآییم.

زیرساخت کشش افزایش قابل توجه محتوای داخلی را ندارد

13930602000452_PhotoA

معاون رگولاتوری گفت: پس از تولید موفق محتوا، با مشکل زیرساخت کشور مواجه خواهیم شد. راه میانبر برای جبران این کمبود، گسترش CDNها (شبکه ارائه محت صادق عباسی‌شا‌هکوه اظهار داشت: ۷۵ درصد ترافیک روی باند پهن متعلق به ویدئو است. بنابراین اگر باند پهن را نیز فراهم کنیم مشکل اصلی در محتوا است که چه محتوایی داخل پهنای باند باشد و مردم استفاده کنند. معاون بررسی‌های فنی و صدور پروانه سازمان تنظیم مقررات ارتباطات و ارتباطات رادیویی افزود: باید بستری فراهم کنیم که حداقل VOD (ویدئوی درخواستی) و IPTV (تلویزیون اینترنتی) بتواند داخل آن شکل بگیرد. وی ادامه داد: به تازگی نیز با هماهنگی انجام شده با صدا و سیما و وزارت ارشاد، اصول IPTV در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات مصوب شده است. رویکرد در صدور این پروانه‌ها نیز این است که به صورت باز اجاره می‌دهیم متقاضیان وارد شوند که با این اقدام بخشی از مشکلات موجود در بحث محتوا حل خواهد شد.

۵ چیزی که گوگل درباره شما می داند

1

گوگل تمام این سرویس های کاربردی و رایگان را به نیت خیر ارائه نمی دهد.طبیعتا، اطلاعات گوگل از شما با میزان به اشتراک گذاشتن اطلاعات و استفاده از سرویس های آن رابطه مستقیم دارد. شما یک مشخصه ی آماریهستید. علایق شما، علایق گوگل هستند. گوگل می داند کجا زندگی می کنید. در Gmail شما چه می گذرد. چه زمانی از اینترنت استفاده می کنید.

توصیه واعظی به آلوده‌کنندگان شبکه‌های اجتماعی

13930526000508_PhotoA

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان آنکه میان این وزارتخانه و دستگاه قضا هیچ اختلافی وجود ندارد، گفت: از آنجا که با مسدود کردن شبکه های اجتماعی مشکل بهره گیری از این ابزارها حل نخواهد شد باید برای استفاده صحیح و مناسب از این شبکه ها فرهنگ سازی کنیم. محمود واعظی در نامه قوه قضاییه به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مبنی بر مسدودسازی و کنترل اطلاعاتی موثر شبکه های اجتماعی نظیر واتس اپ، وایبر و تانگو ظرف مدت حداکثر یک ماه، افزود: آنچه همواره برای دولت و همه مسئولان این وزارتخانه در کنار توسعه با اهمیت تلقی شده این است که در کنار اجرایی کردن گسترش این شبکه ها، باید با افزایش آگاهی مردم از محتوای مجرمانه موجود در بخش هایی از اینترنت یا شبکه های اجتماعی آنها را به استفاده با احتیاط تر و مراقبت بیشتری از این ابزار ترغیب کرد. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکید کرد: باید در دولت نیز تلاش کنیم دسترسی به سایت های غیراخلاقی و مغایر با عفت عمومی و سایت های خلاف اعتقادات کشور، محدود شود و امکان دسترسی به آنها برای همه آزاد نباشد.

۳۴ درصد از کاربران ناخواسته به صفحات غیراخلاقی پرونوگرافی می‌رسند

IMAGE634766798051485485

روح‌الله مومن‌نسب(کارشناس فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی: متاسفانه بدنه وزارت ارتباطات خارج از چارچوب سیاست‌های کلان دارد رفتار می‌کند و این هم هیچ ربطی به دولت فعلی ندارد. عبارتم این است که فقط امضا عوض شده و هیچ تحولی در وزارت ارتباطات صورت نگرفته است. تفکری در این وزارت ارتباطات وجود دارد که این تفکر متاسفانه جلوی شبکه ملی اطلاعات مقاومت می‌کند. متاسفانه مدیریت و مسئولیت و ریاست شبکه ملی اطلاعات را به دست فردی که خودش از اولین مخالفان شبکه ملی اطلاعات است، سپرده اند. بر اساس آمار ۱۲ درصد سایت‌های جهان پرونوگرافی هستند. ۸۹ درصد محتوای چت و نرم افزارهای چت، نرم افزارهایی که به صورت چت روم هستند به سمت غیر اخلاقی می‌رود.۳۴ درصد از کاربران ناخواسته به صفحات غیراخلاقی پرونوگرافی می‌رسند. طبق آمار ۹۰ درصد کودکان ۸ تا ۱۶ سال وقتی چشم والدینشان را دور می‌بینند به سمت محتواهای غیر اخلاقی می‌روند آن هم به این دلیل است که قبلاً در این فضا تحریک شدند و بعد دنبال این محتوای غیر اخلاقی می‌روند که خیلی خطرناک است. شورای عالی فضای مجازی تشکیل شده تا وزرات ارتباطات دیگر خودش قانون گذاری، اجرا و نظارت بر عملکردش نداشته باشد، اما باز شاهدیم که خود وزارت‌خانه در امور مختلف، تصدی‌گری نیز انجام می‌دهد و این فاجعه است.

راه اندازی سرویس جدید گوگل به نام Drive for Education

img_4334

گوگل سرویس جدید آموزشی خود به نام Drive for Education را راه اندازی کرده که شامل خدمات ابری برای اتصال به دیگر برنامه های این شرکت می باشد و به دانشگاه ها امکان میدهد پروژه های علمی خود تا حجم ۵ترابایت را در آن ذخیره و پردازش کنند. این سرویس قابلیت گزارش دهی به کاربران را نیز داراست.

استفاده از اینترنت وای فای رایگان یک کار احمقانه است

x

استفاده از اینترنت وای فای رایگان بدون خواندن شرایط اتصال به آن مثل این است که کودک خود را به دست افراد غریبه بسپارید؛ چون حجم زیادی از داده های شما مانند جزییات ایمیل و نحوه وب گردی که علایق شما را نشان میدهد به راحتی توسط این شبکه ها قابل جمع آوری هستند

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا