مطالب قدیمی

مرور رسانه ها ۹ آذر ماه

نرمافزار اندرویدی «کابوس اسرائیل» تولید شد

به گزارش ایکنا، نرم‌افزار «کابوس اسرائیل» توسط دانشجویی مبتکر بسیجی با هدف آشنایی با توان موشکی جمهوری اسلامی ایران منتشر شد تا اقشار مختلف مردم به سادگی بتوانند آگاهی خود را نسبت به توان موشکی کشور افزایش دهند. در این نرم‌افزار به صورت یک به یک موشک‌های کوتاه برد، دور برد و میان برد همراه با تصاویر شرح و مشخصات آنها ذکر شده است و همچنین  شامل نماهنگ‌های تصویری از پرتاب انواع موشک‌ها، شهر موشکی ایران و گالری تصاویر است.

افزایش جاسوسی خودکار ویندوز ۱۰ از کاربران

به گزارش فارس،به روزرسانی‌های خودکار ویندوز ۱۰ اگر چه امکانات و قابلیت‌های مناسبی را به این سیستم عامل اضافه می‌کند، اما بررسی‌ها نشان می‌دهد این کار با افزایش نقض حریم شخصی افراد همراه شده است. ت.  این شرکت برای فریب کاربران ویندوز ۱۰ از این نام گذاری گمراه کننده استفاده کرده تا بتواند به غارت اطلاعات شخصی کاربران ادامه دهد. مایکروسافت در یک اقدام گستاخانه دیگر به دستکاری خودسرانه تنظیمات کاربری و اولویت های تنظیم شده افراد در ویندوز ۱۰ پرداخته است.

گوبلین ها ادارات ایران را غارت کردند!

مرور رسانه ها: به گزارش باشگاه خبرنگاران، مهم‌ترین سرمایه ادارات ایران-نیروی انسانی- در حال غارت شدن توسط یک بازی بی‌سروته غربی است. بازی‌ای که علاوه بر پول، وقت طلایی کارمندان ایرانی را می‌بلعد. از بین بردن نظم، اختلال در تمرکز کارمندان برای انجام کارها، اعتیاد به انجام این بازی در هر شرایطی، گرفتن وقت استراحت و پایین آوردن بازدهی کاری کارمندان، پایین آمدن کیفیت خدمات ارائه‌شده به ارباب‌رجوع، طولانی شدن روند کارهای اداری، سردرگمی ارباب‌رجوع و … از پیامدهای این پدیده نامبارک در ادارات است. ما در حال حاضر نه‌تنها بازی‌های آنلاین به وسیله‌ای برای فرار کارمندان از کار تبدیل‌شده است، بلکه ثابت ماندن یک کارمند در یک پست اداری باعث جلوگیری از چرخش کار در ادارات شده است.

تولید انرژی الکتریکی به کمک جلبک

1357261_557

به گزارش مشرق، دانشمندان کانادایی موفق به تولید انرژی از جلبک‌های موسوم به سبز-آبی شده‌اند. در واقع محققان با استفاده از این جلبک‌ها، باتری‌هایی را تولید کرده‌اند که قادرند از طریق انجام فتوسنتز و تنفس سیانوباکتری به تولید انرژی بپردازند. رد.باتری‌های سلولی مبتنی بر فتوسنتز از یک کاتد، آند و یک ماده‌ی پروتئینی به منظور جابجایی الکترون تشکیل شده‌اند. در این ساختار جلبک سبز-آبی در آند باتری قرار گرفته و پس از انجام فتوسنتز، الکترون‌ها در سطح الکترود مورد نظر آزاد می‌شوند. د انرژی از سیانوباکتری‌ها وابسته به وضعیت آب و هوا نیست و می‌توان در تمام حالات به تولید انرژی مورد نیاز خود از این طریق پرداخت

موج برندپرستی در بازار موبایل ایران

به گزارش موبنا،به گفته برخی از کارشناسان حوزه بازار دیجیتال، افزایش محبوبیت برندهایی مانند اپل و در مقابل کاهش تقاضا برای برندهای دیگر شروع موج برندپرستی در ایران را دامن زده است. در ب زار ایران بیش از ۵۰ درصد از خریداران هنگام انتخاب یک گوشی به برند آن اهمیت داده و گوشی خریداری می‌کنند که از یک خانواده شناخته‌شده و پرطرفدار باشد. همچنین حدود ۲۰ درصد از خریداران گوشی هم به کیفیت صفحه‌نمایش اهمیت داده و ترجیح می‌دهند گوشی با صفحه‌نمایش بزرگ و باکیفیت خریداری کنند و درصد پایینی نیز به پردازنده گوشی و در حدود ۱۰ درصد نیز به نوع و قدرت دوربین گوشی موبایل اهمیت می‌دهند.

راهاندازی مراکز تولید محتوا در کشور

n00010467-b

به گزارش افتانا، معمولاً هدف از راه‌اندازی CDNها محلی کردن ترافیک است. به این معنی که اپراتورها با ایجاد سرورهای محلی، توزیع محتوا را در یک نقطه هدایت می‌کنند. نتیجه توزیع محتوا از طریق شبکه CDN، افزایش کیفیت دریافت سرویس برای کاربر نهایی است. همچنین صرفه‌جویی در پهنای باندی که برای انتقال ترافیک از مرکز داده اصلی تا محل مصرف کاربران مصرف می‌شود از دیگر دلایل راه‌اندازی این مراکز است. یکی از دلایل ایجاد شبکه‌های توزیع محتوا (CDN) این است که برخی از خدمات مانند streaming (پخش روی شبکه)، خدمات چند رسانه‌ای و IPTV (تلویزیون اینترنتی)، پهنای باند زیادی مصرف می‌کنند و برای اینکه بتوان این میزان پهنای باند را مدیریت کرد شبکه های توزیع محتوا به کار گرفته می‌شوند. ان پیش‌بینی می‌شود ارائه‌دهندگان خدمات محتوا (CP) ها، اپراتورهای خدمات ارتباطات ثابت (FCP ) و ارائه‌دهندگان خدمات دیتاسنتر، تمایل بیشتری به استفاده از CDN برای توزیع محتوا از خود نشان دهند.

 

کوچکترین رایانه‌‌ جهان با قیمت ۵ دلار+عکس

1353175_819

به گزارش مشرق، بنیاد رسپبری پای کوچک‌ترین و ارزان‌ترین رایانه‌ دنیا را با قابلیت اجرای ویدئو با کیفیت فول اچ‌دی تولید کرد.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا