مطالب قدیمی

مرور رسانه ها ۷ مهرماه

گام بلند تلگرام برای فیلتر شدن

مرور رسانه ها : به گزارش تراز، وایبر زمانی برای خودش در بین ما ایرانی ها کیا و بیایی داشت و کسی را پیدا نمی‌کردید که در تلفن هوشمندش این نرم افزار را در اختیار نداشته باشد اما کم کم ورق برگشت و با یک ترفند پیچیده وایبر با اختلالاتی مواجه شد و این اختلالات به قدری ادامه دار بودند که سر انجام منجرب به کوچ کاربران ایرانی به تلگرام شد. بعد از خاموش شدن آتش ساخت استیکرهای تلگرامی مدتی بود که این شبکه اجتماعی در نهایت سکوت و آرامش مشغول کار خود بود که به یک باره یک بروزرسانی جدید این آرامش را بهم زد. در بروزرسانی جدید تلگرام امکان ساخت کانال به آن افزوده شده و هر شخصی می تواند یک کانال با نام دلخواه و مخاطبان مورد علاقه اش داشته باشد؛ اینجا است که یک جای کار می لنگد! گذشته و حال نشان می دهد که بعضی از کاربران شبکه های اجتماعی از آنها استفاده درستی نمی کنند و دست به انتشار محتواتی می زنند که به طور کل هر انسان فرهیخته ای با آنها مشکل دارد. شاید هنوز یک هفته نشده باشد که این امکان به تلگرام آمده است اما به شدت و با رشدی فضایی شاهد افزایش تعداد کانال های تلگرامی هستیم و حتی تعدادی از پایگاه های خبری و وبسایت ها نیز اقدام به ایجاد کانال های مربوط به خود کرده اند، اما تعدادی از مردم هم کانال های غیر اخلاقی ایجاد کردند و مشترکان انها هم روز به روز بیشتر می شود ، اتفاقی که اگر ادامه دار باشد تبدیل به پاشنه آشیل تلگرام خواهد شد و شاید منجرب به فیلترینگ تمام این شبکه اجتماعی شود. کانال هایی هم ایجاد شده که به انتشار اکاذیب و نشر مطالب غیر واقع می پردازند که آنها هم به نوبه خود دردسری جدید برای تلگرام هستند. با این حساب اگر در مدت زمانی اندک شاهد نامه نگاری های مقامات کشور با تلگرام و یا اختلال و در نهایت فیلترینگ تلگرام مواجه شدیم نباید تعجب کرد. کانال های غیر اخلاقی سریعا در حال رشد هستند و این تسریع حرکت سرعت بخش فیلترینگ تلگرام خواهد بود و اگر هم چنین اتفاقی افتاد اصلا نباید به مسئولان کشور خرده گرفت و گفت چرا؟ چون خودمان عامل نابودی آن شده ایم و از حالا عده ای را به فکر جایگزین تلگرام انداخته ایم.

 

امکان ارتباط مستقیم مغز دو انسان

39223460095238

به گزارش شبکه خبر، دانشمندان دانشگاه واشنگتن آمریکا موفق شدند با دیجیتالی کردن فعالیت اعصاب میان مغز دو انسان ارتباط مستقیم برقرار کنند. دو نفر با استفاده ازاین روش می توانند فکر یکدیگر را بخوانند. در این روش افکار به پیام های خاصی ترجمه می شود و این پیام ها از راه الگوهایی که مغز فرد دیگر شناسایی می کند به اینترنت منتقل می گردد. پژوهشگران می گویند: با این روش مغزهای دو فرد می توانند توسط پیام های الکتریکی و عصبی با هم ارتباط برقرار کنند.

گوگل پلی هم اکنون فایل های APK تا حجم ۱۰۰ مگابایت را قبول می کند

android-6.0-marshmallow-material_story

تیم گوگل پلی امروز یک خبر بسیار خوشحال کننده را به توسعه دهندگان اندرویدی داد که در آن بیان شده از این پس می توانند فایل های apk تا حجم ۱۰۰ مگابایت را در این فروشگاه آپلود کنند. مقدار محدودیت در این بخش تا پیش از این خبر ۵۰ مگابایت بود. این رفع محدودیت باعث خواهد شد تا توسعه دهندگان بتوانند تمرکز بیشتری را بر روی ساخت اپلیکیشن های کاراتر و بهتر داشته باشند و رقابت بیشتری نیز با سایر توسعه دهندگان ایجاد کنند. با اینکه هم اکنون محدودیت ۱۰۰ مگابایتی برای برنامه نویسان اندروید بسیار خوب ارزیابی می شود اما باز هم گوگل آنها را تشویق نموده تا فایل های نمونه Expansion را مشاهده کرده و روش های اختصاص دادن حافظه را از روی آن بکار بگیرند. تیم گوگل پلی این فرصت را ایجاد کرده تا به توسعه دهندگان کمک کند اپلیکیشن هایی را تولید کنند که دیگر نیاز به دانلود دیتا اضافی نداشته باشند چراکه هم اکنون در سراسر جهان همه افراد دارای اتصال اینترنتی پایدار و مناسبی نیستند و بسیاری از همین افراد در دانلود دیتاها از نقاط مختلف جهان دچار مشکل می شوند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا