زلزله کرمانشاه؛ زلزله در اعتماد اجتماعی

جامعه فردا؛ حمیدرضا جلایی‌پور: علت استقبال کم‌نظیر مردم در کمک به زلزله‌زدگان می‌تواند به‌دلیل رشد زیرساخت‌های فضای آنلاین و شبکه‌های مجازی باشد که صدای ناله زلزله‌زدگان یک ساعت پس از رخداد به گوش ایرانیان رسید.

 زلزله و جوگیری نخبگان

شرق؛ حمیدرضا جلایی‌پور: شدت حمایت مستقیم مردم از زلزله‌زدگان نسبت به پنج زلزله بالای هفت ریشتر قبلی بیشتر بود. علت خاص این استقبال کم‌نظیر می‌تواند به‌خاطر رشد زیرساخت‌های فضای آنلاین و شبکه‌های مجازی باشد.

 چه چیز جایگزین گوشی هوشمند خواهد شد؟

ایستنا؛ جک اولدریک(تحلیلگر و نویسنده): مرحله گذاری که ما به‌زودی آن را تجربه خواهیم کرد، گذار از دسترسی به اینترنت به سمت زندگی در اینترنت است.برد برنز(پژوهشگر سایبری): گوشی‌های هوشمند جای خود را به مجموعه‌ای از گجت‌های ریز خواهند داد که به‌طور مثال در یک عینک یا لنز تعبیه می‌شوند.

  سهل‌انگاری اف‌بی‌آی در اطلاع‌رسانی به مقامات آمریکایی درباره حملات سایبری

گاردین: به‌تازگی گزارش‌هایی منتشرشده است درباره اینکه سازمان اف‌بی‌آی به مقامات ارشد دولت آمریکا اطلاع نداده است که هکرهای روس ایمیل‌های شخصی آن‌ها را هدف قرار داده‌اند.

 آینده از آن کیست؟

همشهری: پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد، تا سال ۲۰۲۴ میلادی، اینترنت تبدیل به یکی از امکانات اولیه و پیش‌پاافتاده در هر مکانی خواهد شد و انتظار می‌رود همه به آن دسترسی داشته باشند؛ درست مثل دسترسی به آب و برق. تا سال ۲۰۲۶ میلادی نظام استفاده از خودروهای اشتراکی در بیش‌تر کلان‌شهرها حاکم می‌شود و شهری که کاملاً از این سیستم جامانده باشد، شهری عقب‌مانده خواهد بود.

 بازی‌های رایانه‌ای که داخل کشور استفاده می‌شود مخرب هستند

فارس؛ مصطفی ضابط: در بازی‌های خارجی شاهد صحنه‌های نامناسبی هستیم. در ایران از بازی‌های مخرب استفاده می‌شود و مورد استقبال افراد نیز قرار می‌گیرد و به دلیل ناآگاهی و بی‌تفاوتی خانواده‌ها رو به افزایش است.

 ۱۰ پیش بینی برای هوش‌مصنوعی، بیگ‌دیتا و تجزیه‌‌و‌تحلیل داده در سال ۲۰۱۸

فوربس: در سال ۲۰۱۸، ۷۰ درصد شرکت‌ها انتظار دارند که هوش‌مصنوعی را تا ۱ سال آینده، در سازمان خود پیاده‌سازی نمایند.در سال ۲۰۱۸، مهندسی داده تبدیل به یک عنوان شغلی جدید و پرطرفدار خواهد شد.۵۰ درصد از شرکت ها در سال ۲۰۱۸ برای اولین بار از سیاست‌های عمومی ابری برای تجزیه‌و‌تحلیل داده‌های بزرگ استفاده کنند، زیرا آن‌ها به دنبال کنترل بیشتری بر هزینه‌ها و انعطاف‌پذیری بیشتر هستند.

 کاخ سفید استفاده از گوشی همراه را ممنوع می‌کند

بلومبرگ: دولت آمریکا تصمیم دارد به علت نگرانی‌های امنیت سایبری و همچنین جلوگیری از درز اطلاعات حساس، استفاده از گوشی‌های همراه را برای کارکنان کاخ سفید ممنوع کند.

 جلوگیری از خودکشی کاربران فیس بوک

اسپوتنیک: فیس‌بوک راه‌اندازی برنامه‌ای را اعلام کرد که مانع از خودکشی در بین کاربران خواهد شد. این برنامه علائم تمایل به خودکشی را در یادداشت‌های کاربر پیگیری خواهد کرد.

 بیت‌کوین در حال له کردن دلار است

راشاتودی؛ مکس کیزر(کارشناس ارشد اقتصادی): بازار بزرگی برای ارزهای مجازی وجود دارد اما شبکه نظام پرداخت بیت‌کوین به‌شدت درحال بزرگ شدن است و تقریباً هیچ ارزی نمی‌تواند با آن رقابت کند و هیچ کشور و دولتی نیز توانایی شکست آن را نخواهد داشت.بیت‌کوین به چیزی شبیه یک سیاه‌چاله در جهان تبدیل خواهد شد که تمام سرمایه‌هایی که در بورس‌های جهانی و اوراق قرضه هستند را به‌خود جلب خواهد کرد و در نهایت به سقوط بازارهای سهام منجر خواهد شد.

دیدگاه شما چیست؟