مطالب قدیمی

مرور رسانه ها ۷ آبان

1استیون هاکینگ برای‌چه به فیس‌بوک آمده؟

استیون هاوکینگ فیزیک‌دان معروف انگلیسی مدت‌هاست اعلام کرده که به وجود خدا اعتقادی ندارد، به‌تازگی به زیارتگاهی پیوسته که مردم بسیاری به آن سر می‌زنند، از غم و غصه و شادی‌های‌شان می‌گویند و افکارشان را به اشتراک می‌گذارند. زیارتگاهی به نام فیس‌بوک. به نظر می‌رسد هدف هاکینگ از این کار هم تفریح است و هم تعلیم. خودش می‌گوید به فیس‌بوک آمده تا افکارش را در باره علت بودن ما به اشتراک بگذارد – بودن روی کره خاکی. در یکی از پست‌هایش می‌گوید: «همیشه می‌پرسم چه چیزی باعث وجود جهان است. شاید راز زمان و فضا هیچ‌گاه کشف نشود ولی من از دنبال کردن جواب سرد نمی‌شوم… و حالا که امکانش را دارم می‌خواهد شما را در این سفر شریک کنم. کنجکاو باشید. می‌دانم که خودم تا به آخر کنجکاو خواهم بود.»

دست رد مایکروسافت به سینه ی کاربران ایرانی2

بعد از منتشر شدن نسخه ی پیش نمایش ویندوز ۱۰ ، مایکروسافت تصمیم گرفت تا بخش خدمات پاسخ دهی را برای این ویندوز در نظر بگیرد . در این بخش کاربران میتوانستند به مایکروسافت اعلام کنند که در نسخه ی اوریجینال ویندوز ۱۰ به چه چیز هایی بیشتر نیاز دارند . ایرانیان نیز در این رای گیری سنگ تمام گذاشتند و به نوعی مایکروسافت را شگفت زده کردند تا جایی که وبسایت معتبر تک کرانچ در مقاله ای اعلام کرد که مایکروسافت دیگر نمیتواند نیاز های کاربران ایرانی خواهد را در نظر نگیرد . خواسته های کاربران ایرانی سه چیز بود . اضافه شدن تقویم فارسی به ویندوز ( ۴۳ هزار رای ) – اجازه به کاربران ایرانی برای دسترسی به ویندوز استور( ۳۸ هزار رای )  و پشتیبانی کورتانا از زبان فارسی ( ۱۶ هزار رای ) . اما امروز مایکروسافت اعلام کرد که با وجود اینکه سه درخواست کاربران ایرانی در صدر رای گیری قرار دارد  ، هیچ یک از خواسته های کاربران ایرانی خود را برآورده نخواهد کرد . مایکروسافت در پاسخ به کاریران ایرانی گفته :با توجه به تحریم آمریکا علیه ایران، مایکروسافت چاره ای ندارد تا در چهارچوب قانون، این خدمات را برای مشترکان ایران فراهم کند. به این سبب، در مدت کوتاه این در خواست مشترکان ایرانی تامین نمی شود.

3افت ۹ درصدی ارزش سهام توییتر با کاهش مشارکت کاربران

شرکت توییتر از کاهش ۷ درصدی مشارکت کاربران در تولید محتوا در این سایت خبر داده و می‌گوید این امر در کاهش ۹ درصدی ارزش سهام آن در روزهای اخیر تاثیرگذار بوده است. این شرکت نگران است که تداوم این وضعیت موجب کاهش سطح درآمد آن در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۴ شود و شرایط را در آستانه سال ۲۰۱۵ برای توییتر بدتر از گذشته کند. این شرکت تعداد کاربران فعال خود را در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۴ برابر با ۲۸۴ میلیون نفر اعلام کرده که اگر چه نسبت به سه ماه مشابه سال قبل ۲۳ درصد رشد نشان می دهد، اما در مقایسه با سه ماه قبل یک درصد کاهش یافته است.

جستجو در بینگ با شکلک و نماد ممکن شد4

موتور جستجوی بینگ وابسته به مایکروسافت اولین جستجوگری است که به کاربران امکان داده علاوه بر کلیدواژه از نمادها و شکلک‌های بیانگر احساسات هم استفاده کنند. مدیران بینگ هدف از این کار را نزدیک تر کردن جستجوگر خود به شیوه‌های برقراری ارتباطات انسانی اعلام کرده‌اند. نتایج ظاهر شده از این طریق بر مبنای معنای هر شکلک و کلمات و نمادهای اضافه شده در کنار آن‌ها خواهد بود. واکنش‌ها به ارائه این خدمات متفاوت بوده و در حالی که برخی کاربران از آن استقبال کرده‌اند، برخی نیز معتقدند که این اقدام بی‌فایده و غیرکاربردی است. پیش از این یاهو هم چنین خدماتی ارائه می‌داد، اما گوگل هنوز چنین کاری نکرده است.

5با سه حرفه پولساز دنیای آی تی در سال ۲۰۱۵ آشنا شوید

بررسی‌های شرکت مودیس نشان می‌دهد که اگر چه پرداخت‌های حوزه آی تی تفاوت چندانی نخواهد کرد، اما تقاضا برای استخدام در این بخش کاهش نخواهد یافت و این نشان می‌دهد حتی در شرایط نه چندان مساعد فعلی امید با بازار فناوری اطلاعات حفظ خواهد شد. متوسط افزایش حقوق برای شرکت‌ها در سال ۲۰۱۵ بر مبنای مهارت افراد بین ۳ تا ۱۸ درصد خواهد بود و بیشترین حقوق‌ها به شاغلان در حوزه‌های امنیت، تحلیل حجم بالای داده یا big data و محصولات و خدمات همراه پرداخت خواهد شد. نگرانی از فعالیت‌های هکری و کلاهبرداری های اینترنتی موجب شده تا بیشترین توجه و رشد پرداخت به مشاغل امنیتی حوزه فناوری اطلاعات اختصاص یابد. گزارش مودیس نشان می‌دهد که تا سال ۲۰۲۰ تعداد شاغلان در این بخش ۳۷ درصد رشد خواهد کرد. متوسط رقم سالانه پرداختی به این افراد هم از ۷۴۹۱۷ دلار برای مدیران جزء حوزه امنیت تا ۱۱۵۴۱۵ دلار برای مدیران ارشدتر در نوسان خواهد بود.

نگرانی جمهوریخواهان آمریکا از کمبود نیروی کار آی تی6

در حالی که اعضای حزب جمهوری خواه آمریکا معمولا حامی سیاست‌های محدودکننده مهاجرتی در این کشور هستند، کمبود نیروی کار متخصص نظرات آنها را هم تغییر داده است. اورین هتچ، سناتور جمهوری خواه ایالت یوتای آمریکا این هفته ضمن تشریح برنامه‌های حزب متبوع خود برای حضور در انتخابات آتی کنگره خواستار افزایش صدور ویزای H-1B برای نیروهای کار متخصص به منظور جبران مشکلات موجود در این زمینه شد.وی که ریاست نیروی کاری ویژه جمهوری خواهان در کنگره در ارتباط با فناوری‌های پیشرفته را بر عهده دارد، هشدار داد این وضعیت ممکن است به یک بحران مبدل شود. هتچ در بخشی از سخنان خود به وجود ۱۷۲۵۰۰ فرصت شغلی در شرکت‌های فناوری آمریکا برای استخدام متخصصان فناوری اشاره کرد و افزود تنها ۸۵ هزار ویزا به این منظور صادر شده است. این کار بدان معناست که آمریکا نمی‌تواند ۹۰ هزار نفر نیروی کار ماهر مورد نیازش را تأمین کند.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا