توصیه های عامل هک ۵٣٠ حساب بانکی به مشتریان بانک

باشگاه خبرنگاران جوان: از درگاه‌های بانک استفاده نکنید. اگر از واقعی بودن درگاه هم مطمئن هستید از آن استفاده نکنید. همه بانک‌ها نرم‌افزار دارند و ایمن‌ترین راه استفاده از همین نرم‌افزارهاست.

 اپلیکیشن جدید اسنودن موبایل را به ابزار امنیتی تبدیل می‌کند

انگجت: ادوارد اسنودن با همکاری بنیاد آزادی رسانه‌ها و پروژه گاردین اپلیکیشن جدیدی منتشر کرده که می‌تواند گوشی‌های اندرویدی را به یک ابزار امنیتی تبدیل کند. اپلیکیشن جدید اسنودن که با عنوان Haven امروز به صورت عمومی منتشر شده از سنسورهای داخلی گوشی هوشمند برای ردیابی تغییرات محیط اطراف آن استفاده می‌کند. اپلیکیشن جدید اسنودن می‌تواند صداهای اطراف را ضبط کند، تغییرات نور محیط را تشخیص دهد و یا برداشته شدن و جابجایی موبایل را به شما اطلاع بدهد و حتی می‌تواند موبایل را به یک دوربین امنیتی تبدیل کند.  طراحان اپلیکیشن Haven اطمینان می‌دهند که هیچ کدام از دیتاهای ثبت شده توسط آن به سرورهای شخص ثالث ارسال نمی‌شوند و در امنیت کامل به سر خواهند برد.

 تماس صوتی بر بستر وای فای راه اندازی شد

فارس: مکالمه تلفنی بر بستر وای‌فای(وای فای کالینگ) که پیش از این به صورت پایلوت در پیاده‌روی اربعین امسال برای زائرین ارائه شده بود، به صورت رسمی در کشور راه‌اندازی شد.

  بدافزار Loapi موجب انفجار گوشی می‌شود

اندرویدپلیس: بدافزارهای زیادی برای آلوده کردن گوشی اندرویدی و فقط به منظور سرقت داده‌ها طراحی شده‌اند اما فعالیت بدافزار Loapi می‌تواند باعث آسیب فیزیکی و حتی انفجار گوشی شود.بدافزار Loapi که توسط کارشناسان موسسه امنیتی کسپرسکی شناسایی شده برای سرقت اطلاعات گوشی و همچنین استخراج ارزهای دیجیتال طراحی شده و همین موضوع باعث فشار بسیار زیاد به موبایل کاربر می‌شود.

 IT غول شود، ترافیک موش می‌شود؟

آرمان؛ آرزو ضیایی: اصلی‌ترین راه حل فرهنگسازی ترافیک فناور‌‌‌ی ‌اطلاعات و توسعه و گسترش دولت الکترونیک است تا مردم بتوانند از طریق اینترنت و شبکه‌های پرسرعت داخلی کارهای روزمره خود را درون منزل انجام دهند.

 هکرها بیت‌کوین شکار می‌کنند

جهان صنعت: کاسپرسکی به‌تازگی در ۲۰ اپلیکیشن اندرویدی که بیت‌کوین ماینینگ انجام می‌دادند، بدافزار خطرناکی را پیدا کرده‌ که می‌تواند موجب آسیب‌های فیزیکی از جمله ترکیدن باتری گوشی هوشمند کاربران شود. هکرها با ایجاد بدافزار در پیام‌رسان فیس‌بوک مسنجر قصد دارند به استخراج ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده اقدام کنند. افزایش سرسام‌آور و ناگهانی ارزش ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده همچون بیت‌کوین موجب شده هم‌اکنون بیش از هر زمان دیگری، کاربران در فضای اینترنت مورد سوءاستفاده هکرها و مجرمان سایبری قرار گیرند.بسیاری از هکرها این روزها به‌منظور استخراج بیت‌کوین یا بیت‌کوین ماینینگ، از حساب‌های کاربری، مرورگرهای اینترنتی و دستگاه‌های متصل به اینترنت کاربران بدون اجازه آن‌ها سوءاستفاده می‌کنند.

 اپراتور تلفن همراه بیجا می‌کند اطلاعات مشترک را بفروشد

ایلنا؛ محمدجواد آذری‌جهرمی: اپراتور تلفن همراه بیجا می‌کند که اطلاعات مشترک را در اختیار شرکت‌های تبلیغاتی برای فروش بگذارد. چرا وقتی یک اپراتور تخلف می‌کند نباید پرونده آن را به دستگاه قضایی منتقل کرد؟

 تنها ۰٫۶ درصد از استارت‌آپ‌های ایرانی وارد بازار جهانی شده‌اند

ایلنا؛ رضا باقری‌اصل(معاون دولت الکترونیک سازمان فناوری اطلاعات): حدود ۴۹ درصد استارت‌آپ‌ها وارد ایران شده‌اند. ۱۵٫۶ درصد نمونه اولیه هستند و نیم درصد در حالت بلوغ و ۱۱٫۵ درصد در وضعیت گسترش بازارهای جدید و ۳۳٫۴ در وضعیت رشد و درآمد قرار دارند.برخی منابع جهانی می‌گویند ۱٫۶ درصد از استارت‌آپ‌های ایرانی وارد بازار جهانی شده‌اند این در حالی است که رقم واقعی ۰٫۶ درصد است و در بازار منطقه نیز ۱٫۱ دهم درصد است.

 کشف بدافزار برروی اپلیکیشن استخراج بیت کوین

زد‌دی‌نت: محققان کاسپرسکی در ۲۰ اپلیکیشن اندرویدی که بیت کوین ماینینگ انجام می‌دادند، بدافزار خطرناکی را پیدا و کشف کرده‌اند که می‌تواند موجب آسیب‌های فیزیکی گوشی هوشمند کاربران شود.

  گوگل زیباترین عکسهای موبایلی را شناسایی می کند

تلگراف: گوگل قصد دارد اپلیکیشنی بسازد که زیباترین عکس ثبت شده با موبایل را انتخاب می کند. درهمین راستا سیستم ارزیابی تصاویر را ساخته است.

 شرط بندی آنلاین در ایران؛ هرروز فراگیرتر از دیروز

می‌گل هشترودی: نگاهی به میانگین سن کاربران قمارهای آنلاین، نشان‌می دهد سنی بین ۱۶ تا ۲۷ سال دارند و اغلب کاربران، دهه هفتادی هستند.

 فروش سیم‌کارت‌ فعال در بازار به نام خارجی‌ها

رویداد۲۴؛ حسین فلاح(معاون وزیر ارتباطات): کمترین تخلفات از طریق سیم‌کارت‌های فعال خارجی‌ها قاچاق ترافیک است. ماهانه با ۷ تا ۸ هزار سیم‌کارت فعال در کار قاچاق برخورد می‌شود و علاوه بر این تخلف امکان بروز تخلف‌های دیگری نیز وجود دارد.مواردی مشاهده شده از جمله اینکه شخصی هنگام ورود به شهر جدیدی اطلاعات شهرستان برای او پیامک می‌شود که این موضوع ممکن است نشانه‌ای از افشای اطلاعات برخی مشترکان باشد.

دیدگاه شما چیست؟