مطالب قدیمی

مرور رسانه ها ۴ آذر ماه

مهندسان ترک “گوشی موبایل” را به گوشی ماهواره ای تبدیل کردند

یسب

دستگاه “Sat-Fi” که توسط مهندسان ترک طراحی شده و گوشیهای هوشمند را به تلفن ماهواره ای تغییر میدهد، این دستگاه از ماه دسامبر در اروپا و ترکیه به فروش گذاشته خواهد شد. دستگاه “Sat-Fi” که ماه گذشته وارد بازار ایالات متحده امریکا گردید، ماه دسامبر به طور همزمان در اروپا و ترکیه و کشورهای خاورمیانه، مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

رمزگذاری در اینترنت آنقدر امن نیست که تصور می‌شود

یشب

آژانس امنیت اروپا هشدار داده است که پروتکل‌های رمزگذاری که در حال حاضر استفاده می‌شوند به آن اندازه که تصور می‌شود امن نیستند. پروتکل‌های آینده نباید فقط توسط متخصصین شبکه طراحی شوند بلکه متخصصین رمزگذاری نیز باید در طراحی آن‌ها نقش داشته باشند. همچنین نیازی نیست تا این پروتکل‌ها خیلی پیچیده طراحی شوند و باید راهی برای ارتقای ساده آن‌ها به مرور زمان وجود داشته باشد.

سیگار الکترونیک، دزد از آب در‌آمد!

صثقص

به تازگی در شارژرهای سیگار الکترونیک بدافزاری پیدا شده که می‌تواند اطلاعات کامپیو‌تر شما را سرقت کند. چینی‌ها نرم افزار یا در واقع بدافزاری طراحی کرده‌اند که درون شارژر سیگار الکترونیک قرار می‌گیرد. کافی است کسی سیگار الکترونیک خود را که مجهز به این بدافزار است برای شارژ به کامپیو‌تر شما و از محل ورود کلید یواس بی‌متصل کند، در زمانی بسیار کوتاه همه اطلاعات کامپیو‌تر شما به سرقت می‌رود.

سرقت دی ان اس، موجب اختلال در ده‌ها سایت اینترنتی شد

سبشللی

سرقت دی ان اس سرویس Craigslist در روز گذشته که برای میزبانی دهها سایت هم به کار می‌رود، موجب شد بازدیدکنندگان از آنها به محتوای اصلی آنها دسترسی نداشته باشند. بسیاری از افرادی که دیروز به خود Craigslist یا سایت های میزبانی شده توسط آن مراجعه کردند، به یک مجمع آنلاین زیرزمینی هدایت شدند که برای فروش عکس‌‌های مسروقه افراد مشهور و دیگر فعالیت‌های غیرقانونی تشکیل شده است.

عرضه نرم‌افزاری برای پی بردن به جاسوسی از رایانه‌ها

اتنا

یک شرکت نرم‌افزاری برنامه‌ای را عرضه کرده که با اسکن کردن دقیق رایانه‌های کاربران ظرف مدت حداکثر ۳۰ دقیقه تعیین خواهد کرد که آیا نهادهای جاسوسی و هکرها در حال سرقت اطلاعات و دستبرد از رایانه افراد هستند یا خیر. این برنامه که Detekt نام دارد از سایت github.com  قابل دسترسی است و با تمامی نسخه های ویندوز به غیر از نسخه ۸٫۱ سازگاری دارد. برنامه مذکور توسط یک محقق امنیتی به نام Claudio Guarnieri و با همکاری چند سازمان مدنی و مردم نهاد طراحی شده و وی مدعی است با نصب آن می‌توان طیف گسترده‌ای از برنامه‌های جاسوسی را مورد شناسایی قرار داد.

کاهش تورم به ۲۳ درصد/ بسیج به شبکه‌های اجتماعی وارد شود

سیبس

محمود واعظی: شبکه‌های اجتماعی مانند فضای واقعی کشور است و باید بسیج در شبکه‌های اجتماعی حضور پیدا کند. همچنان که اگر در فضای واقعی کشور حضور نداشته باشیم، امکان فساد در فضای واقعی نیز وجود دارد، همین‌طور اگر در فضای مجازی نیز حضور نداشته باشیم، همین اتفاق می‌افتد و تجربه ثابت کرده هر جا که متدینین حضور پیدا کنند فضا را تغییر می‌دهند.

«حنان» نرم‌افزاری بومی با قابلیت اتصال به ۲هزار کتابخانه دیجتال دنیا

شسیبشسمهندس آباقری(مدیرعامل شرکت کتابداری و اطلاع‌رسان): شرکت کتابداری «پیام حنان» نرم‌افزار «حنان» را با قابلیت ذخیره‌سازی اطلاعات کتاب‌ها و دسترسی به اصل عناصر اطلاعاتی تولید کرده، بنابراین در هر مرکز اطلاعاتی و کتابخانه‌های دانشگاهی و غیردانشگاهی که کتابخانه دیجیتال دارند، وجود چنین نرم‌افزاری به‌عنوان یک نیاز مطرح است.دانشگاه‌‌های کشور با استفاده از این نرم‌افزار‌ می‌توانند نسخه‌‌های الکترونیکی منابع خود را در اختیار دانشجویان و اعضای هیأت علمی قرار دهند. طراحی این نرم‌افزار به‌صورتی است که با تمهیدات متولیان دانشگاه کاربران می‌‌توانند منابع اصلی را دانلود یا تورق کنند.هر نوع رسانه اعم از کتاب،‌ نشریه،‌ مقاله و حتی تصویر، فیلم کوتاه و آرشیو‌های صوت را می‌توان با استفاده از این نرم‌افزار در فضای وب منتشر کرد.اتصال به دو هزار کتابخانه دیجیتال قابل دسترسی دنیا یکی دیگر از خدمات «حنان» به کاربران است که به تازگی عملیاتی شده است.پِلَت‌فروم این نرم‌افزار یک پِلَت‌فروم بین‌المللی است که همه دنیا از آن استفاده می‌کنند. نقطه قوت مهم این نرم‌افزار توجه به بومی‌‌سازی است و در حال حاضر زبان‌های فارسی،‌ انگلیسی و عربی در نرم‌افزار نصب شده است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا