مطالب قدیمی

مرور رسانه ها ۳۰ شهریور ماه

سازنده و مدیر نرم افزار تلگرام کیست؟

مرور رسانه ها: به گزارش دانا، مدیر سایت تلگرام پاول دروف بوده که مدیر سابق شبکه اجتماعی وی‌کی(بزرگترین شبکه اجتماعی دنیا بعد از فیسبوک) می باشد که به زاکربرگ روسی و یا زاکربرگ دوم معروف است، جالب آنکه این شبکه ضد اجتماعی جزء سایت های محبوب در سرزمین‌های اشغالی و در میان صهیونیست هاست.

29527_398

پاول دورف

پاول دروف دارای مدرک دکتری زبان شناسی و از تیزهوش ترین دانشجویان دانشگاه سن‌پترزبورگ بوده و پدر وی نیز استاد فلسفه دانشگاه بوده و از یهودیان متعصبی است که  بدو شروع کلاس های خود قسمت‌هایی از  قسمت سوم  کتوویم یعنی « تنخ» را قرائت می‌کند. پاول در جریان کودتای آمریکایی اوکراین، دستور سرویس امنیتی روسیه «اف‌اس‌بی» جهت مسدود سازی صفحات رهبران کودتای اوکراین در شبکه اجتماعی وی‌کی و دادن اطلاعات لیدرهای میدانی کودتا را رد کرد. در  نتیجه دولت روسیه با وی برخوررد نموده وی نیز همراه با اعلام استعفاء خود سندی را دال بر فشار ولادیمیر پوتین و دستگاه امنیتی روسیه بر خود در وی کی انتشار داد و اعلام کرد هرگز به روسیه برنخواهد گشت. پاول قبل از خروج از طریق دوست هم دانشگاهی خود با پدر وی « مایکل میری لاشویلی» آشنا می شود و همراه با سرمایه وی شرکتی به نام « قلعه دیجیتال» را در آلمان ایجاد میکند که مرکز آن در «برلین»  قرار دارد.

تلگرام چند در صد روسی است؟
برخلاف تصورات رایج در مورد این شبکه پیام رسان که توسط یک جوان روس راه اندازی شده باید گفت تلگرام متعلق به شرکت قلعه دیجیتال ثبت آلمان و مستقر در برلین بوده و جالبتر اینجاست که علیرغم وجود بسترهای مناسب اینترنت در کشور آلمان سرور نرم  افزار تلگرام در لندن و آنهم بر روی یک سرور دولتی کشور انگلیس قرار داد! جالب آنکه سرور نرم افزار تلگرام در کشور انگلیس و شهر لندن بوده و این سوال بی پاسخ مانده که چطور می شود که شرکتی در برلین آلمان مستقر می باشد چرا باید سرور آن در لندن و آن هم بر یک سرور کاملاً دولتی که سایت های دولتی انگلیس بر آن سوار است باشد؟! شرکت قلعه دیجیتال همچنین دفتر دوم خود را در آمریکا و در منطقه ببوفالو شهر نیویورک به راه انداخته و همچنین یک دفتر پوششی در شهر هرتزلیای رژیم صهیونیستی با نام ریتز کارلتون فعال نموده است.
هرچند قلعه دیجیتال در سایت خود مدیرکل (مدیر داخلی) این شرکت را فردی یهودی – آمریکایی به نام مت گربر (Matt Gerber) معرفی نموده است که در سابقه او مدیریت شرکت‌های امنیتی حوزه سایبر که زیرمجموعه دولت آمریکا نیز بوده وجود دارد. اما Venture village مرجع خبری اخبار ویژه دنیای تکنولوژی در اروپا که اتفاقاً این شبکه خبری نیز در برلین آلمان مستقر است! به صراحت بیان می دارد که قلعه دیجیتال شرکتی آمریکایی با اصالتی روسی (خانواده میری لاشویلی) در راستای توسعه نرم افزارهاست که مسئولیت ساخت و مدیریت تلگرام را به عهده داشته و دارد!

29528_966

تلگرام آمریکایی-صهیونیستی با شعار امنیت کاربران
جالب اینجات که درست در بحبوحه انتشار اخبار مبتنی بر نا امنی وایبر و واتساپ و اینستاگرام تلگرام با شعار امنیت کابران و ببا تصویر آرامش ببخش هواپیمای کاغذی سفید در آسمان آبی ظهور می کند و در تلاش است تا کاربران نگران را خصوصا در کشورهای مخالف آمریکا و اسرائیل به سمت خود جذب نماید. این آمار اندکی تعجب انگیز نیست که در میان کشورهای مختلف جهان ایران یکی از بیشترین کاربران تلگررام را داراست؟
باید دانست قلعه دیجیتال که پروژه ای فوق سری و امنیتی برای سرویس های جاسوسی – تروریستی دولت های غربی بالاخص آمریکا و اسرائیل قلمداد می‌شود را نباید موضوعی سطحی در نظر داشت همانطور که اشاره نمودیم، نرم افزار جاسوسی تلگرام در زمانی که سایر پیام رسانها سیر نزولی محبوبیت را طی می کردند با شعاری فریبنده وارد عرصه شد که گویی حافظ امنیت کاربران اینترنت است و با اضافه نمودن تمامی آنچه یک یوزر بدان احتیاج دارد تمامی جذابیت اغواگرانه خود را بکار بست تا بتواند افراد بیشتری را به خود جلب نماید. اکنون باید از خود پرسید چه شده است که یک جریانی یهودی صهیونیستی چنین نرم افزارهایی که میلیون ها دلار هزینه ساخت آنها شده است را آنهم با شعار حفظ امنیت اطلاعاتی کاربران در اختیار ما قرار داده است؟! ایرانیان ظرف کمتر از شش ماه جمعیت ۱۳ میلیونی را به تلگرام منتقل کردند و این یعنی به طور متوسط ماهانه بیش از دو میلیون ایرانی به تلگرام پیوسته اند!

سومین دوره مسابقات هوش مصنوعی دانشگاه صنعتی امیرکبیر

20150921122435007

به گزارش آریا، دانشگاه صنعتی امیرکبیر سومین دوره مسابقات هوش مصنوعی را در ۱۰ لیگ در سطح دانشجویان و فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد و دکتری در آبان امسال برگزار می کند. به گزارش خبرگزاری آریا،احمد نیک آبادی دبیر فنی مسابقات هوش مصنوعی امیرکبیر (مهما)، این مسابقات را متشکل از مجموعه‌ای از مسابقات متنوع در زمینه هوش مصنوعی دانست و گفت: این مسابقات به صورت سالانه در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می‌شود. وی با بیان این که این مسابقات عمدتا در سطح دانشجویان و فارغ التحصیلان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری برگزار می شود، اظهار داشت: تیم های شرکت کننده در زمینه‌های مرتبط با هوش مصنوعی نظیر پردازش متن، صوت و تصویر، یادگیری ماشین و داده‌کاوی با یکدیگر به رقابت می پردازند. نیک آبادی افزود: این دوره از مسابقات از ۲۳ تا ۲۸ آبان امسال در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار خواهد شد.

اولین حمله گسترده بدافزاری به فروشگاه آنلاین اپل
13940318000242_PhotoA

به گزارش  اپل اینسایدر،  اپل روز گذشته تایید کرد که هکرها با انتشار نسخه دستکاری شده نرم افزار برنامه نویسی Xcode از آن برای انتقال بدافزارهای خطرناک به فروشگاه App Store استفاده کرده اند. این نگرانی وجود دارد که برخی برنامه های موجود در این فروشگاه به بدافزارهای منتقل شده از Xcode آلوده شده باشند. Christine Monaghan سخنگوی اپل ضمن تایید این موضوع اعلام کرده که برای حفاظت از مشتریان اپل برنامه های مشکوک از فروشگاه برنامه های همراه این شرکت پاک شده اند. برنامه های پاک شده همگی با نسخه معیوب نرم افزار xcode طراحی شده اند. بررسی ها نشان می دهد حدود ۴۰ برنامه آلوده در App Store منتشر شده اند و برخی از آنها مانند برنامه گپ WeChat از برنامه های پرطرفدار بوده اند. برنامه محبوب دیگری که به بدافزار آلوده شده Didi Kuaidi نام دارد که برای استفاده مشترک از خدمات حمل و نقل به کار می رود.

۴ حمله از هر ۵ حمله بدافزارها برای کاربر ایجاد مشکل می‌کند

به گزارش ICTPRESS، چهار حمله از هر ۵ حمله بدافزارها، سبب به وجود آمدن مشکل برای کاربران شده و در یک سوم موارد، سبب از دست دادن پول می‌شود. پژوهش انجام شده توسط شرکت کسپرسکی و شرکت B2B International، نشان می‌دهد نزدیک به نیمی از کاربران اینترنت (۴۵ درصد) در یک سال گذشته با نرم‌افزارهای مخرب مواجه شده و در بیشتر موارد (۸۱ درصد) این نرم‌افزارها تاثیری منفی، هم روی کاربر و هم دستگاه‌های آنها گذاشته است.
بدافزارها به طور معمول روی کامپیوترهای تحت ویندوز اثر می‌گذارند، به طوری که ۸۳ درصد کاربران ویندوز گفته‌اند که در ۱۲ ماه گذشته دچار آلودگی شدند. با این وجود کاربران اندرویید، Mac OS X هم امنیت کافی نداشتند و به ترتیب  ۱۳ و ۶ درصد آنها آلودگی روی دستگاه‌های خود را گزارش کردند.
۱۲ درصد کاربران معتقدند دستگاه‌‌های خود پس از بازدید از یک وب‌سایت مشکوک آلوده شده است. همچنین سه عامل استفاده از USB شخص دیگر، استفاده از یک دستگاه آلوده دیگر و همچنین نصب برنامه مخرب به عنوان مبدل قانونی کردن نرم‌افزار، هر کدام ۸ درصد گزارشات دلیل آلودگی دستگاه‌ها عنوان شدند. 
همچنین ۷ درصد کسانی که در این تحقیق مورد پرسش قرار گرفتند، اعلام کردند که دستگاه‌شان پس از بازکردن پیوست یک ایمیل آلوده شده است. بخش بزرگ‌تر این نظرسنجی (۱۳ درصد)، نتوانستند دلیل آلودگی دستگاه‌های خود را توضیح دهند.
نکته قابل توجه این است که چهار آلودگی از هر پنج آلودگی، برای کاربران ایجاد مشکل کرده است. بسیاری از کاربران (۳۵ درصد) شاهد کندی عملکرد کامپیوتر شدند، ۳۰ درصد پاسخ دهندگان، تبلیغات مزاحم را تجربه کردند (برای مثال مرورگر آنها را به یک سایت ناخواسته منتقل کرده است) و ۲۰ درصد پرسش شوندگان برنامه‌های ناخواسته روی دستگاه‌های خود یافتند. 
در میان خطرناک‌ترین پیامدهای آلودگی، می‌توان به تغییر در تنظیمات (settings) مرورگر یا سیستم عامل بدون آگاهی کاربر (۱۷ درصد)، فقدان (۱۰ درصد) یا دزدیده شدن (۸ درصد) اطلاعات شخصی، انتشار یا Like بی اجازه روی شبکه‌های اجتماعی (۹ درصد) و هک شدن وب‌کم (۶ درصد) اشاره کرد.

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا