مطالب قدیمی

مرور رسانه ها ۲۹ خرداد

«جوک» و «لطیفه»، محتوای نیمی از پیام‌های ایرانیان در شبکه‌های موبایلی

1434630979-2132

نیمی از محتوای پیام‌هایی که از طریق شبکه‌های اجتماعی موبایلی رد و بدل می‌شود لطیفه است و ۱۲ درصد آن را پیام‌های نامناسب تشکیل می‌دهند. میزان استفاده از تلفن‌های همراه هوشمند از ساعت ۲۰ تا ۲۴ به شدت افزایش می‌یابد. در این مدت افراد وارد شبکه‌های مجازی می‌شوند و این در حالی است که نوجوانان و جوانان باید وقت خود را با خانواده بگذرانند تا ارزش‌ها و هنجارهای جامعه در آنان نهادینه شود ولی آنان به جای برخورداری از فراغت فعال و جمعی به فراغت فردی روی می‌آورند.

پهپادهای ایران، تغییر دهنده میدان نبرد در قرن بیست و یک

index

پایگاه خبری “بیزینس اینسایدر” در مطلبی با عنوان ” ۱۱ هواپیمای تغییردهنده بازی در قرن ۲۱″ به بررسی ۱۱ تکنولوژی هوایی روز پرداخت. در بخشی از این مطلب آمده است: امروزه، پهپادهای دارای سیستم پیچیده، تعبیر ادبیات علمی- تخیلی دیروز شده‌اند. تا چند سال آینده، ساخت پهپادهایی که در یک دست جای می‌‌گیرند و پهپادهای عظیم‌الجثه‌ای که با بال‌های ۱۱۷ فوتی خود به پرواز درآمده و قادر به پرتاب ماهواره به فضا باشند، شکل واقعیت به خود خواهد گرفت. این گزارش پهپادهای ایرانی را یکی از ۱۱ عامل تغییر میدان نبرد معرفی کرده و می‌افزاید: در غالب ۳۰ سال گذشته، ایران تحت تحریم تسلیحاتی غرب قرار داشته و به همین دلیل نتوانست به تسلیحات و تجهیزات پیشرفته اروپایی و آمریکایی دست یابد. همین علت نیز سبب شد که با اتکا بر توانایی‌های داخلی، خود اقدام به ساخت این تجهیزات نماید. لذا، در سال ۲۰۱۳ پهپاد “فطروس” –که بسیار به Reaper آمریکایی شباهت دارد- را معرفی کرد. هنوز معلوم نیست که آیا فطروس قابلیت استفاده نظامی را داشته باشد یا نه. اما چندی پیش، ایران، حزب‌الله لبنان، و ارتش سودان پهپاد ابابیل-۳ را مورد آزمایش موفقیت‌آمیز قرار دادند. «تلگرام» چگونه جیب اطلاعاتی ایرانیان را خالی می‌کند؟ مستندات این گزارش اثبات می‌کند که تلگرام یک هواپیمای کاغذی سفید رنگ در آسمانی آبی نیست بلکه یک اپلیکیشن شناسایی مخفی کار است که می‌خواهد با نفوذ در عمق سخت‌افزار و نرم‌افزار کاربران، اطلاعات آنان را رصد و تخلیه نماید.

فضای مجازی همیشه تهدید نیست

123

هر چه فرد از ارتباطات انسانی به صورت واقعی خسته و گریزان باشد، بیشتر به فضاهای مجازی گرایش پیدا می‌کند که در واقع شبکه‌های اجتماعی مانند وایبر، لاین و امثال آن؛ ذهن افراد را با جاذبه‌های کاذب مشغول می‌کنند.

تغییر ساختار مغز با گوشی‌های هوشمند

15

در این مطالعه ۳۷ نفر شرکت کردند که ۲۶ نفر آن ها از گوشی های هوشمند و بقیه از گوشی های قدیمی استفاده می کردند.تحقیقاتی که در خصوص  مبادله ی پیغام ها بین مغز و دستان افرادی که با گوشی تلفن همراه خود کار می کنند نشان داده است که انگشتان و دستان کاربران گوشی های هوشمند هماهنگی بیشتری باهم دارند. گفتنی است؛دانشمندان نیز بر این فرض اند که کارکردن مداوم با گوشی های هوشمند منجر به تغییر فعالیت های مغزی می شود.

کارمندانی که اخراج می‌شوند ۵۱ درصد کمتر تماس می‌گیرند

35

در این بررسی اروپا به عنوان جامعه آماری برگزیده شد و کارشناسان در پایان دریافتند در ماه‌هایی که هر فرد از محل کار خود اخراج می‌شود، تعداد تماس‌های تلفنی او نسبت به زمانی که هر روز به محل کار خود مراجعه می‌کرد ۵۱ درصد کاهش میابد. این بررسی همچنین نشان داد تعداد تماس‌های تلفنی فردی که از محل کار خود اخراج شده است نسبت به کاربران معمولی ۴۱ درصد کمتر می‌شود.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا