مطالب قدیمی

مرور رسانه ها ۲۷ دی ماه

فیس‌بوک باعث افزایش استرس زنان نمی‌شود

fb-wit

نتیجه بررسی مرکز تحقیقات Pew از ۱۸۰۰ آمریکایی نشان می‌دهد که انسان‌ها با استفاده از شبکه‌های اجتماعی دچار استرس نمی‌شوند بلکه تنها از وقایع تنش‌آمیزی که در زندگی دوستان و نزدیکان‌شان روی می‌دهد، بیشتر باخبر می‌شوند.

اثر انگشت به جای پول و کارت بانکی

بسی

اپل امتیاز طرحی را به ثبت رسانده که به کاربران اجازه می‌دهد تا به جای ارائه کارت بانکی یا پول نقد به هنگام خرید، از اثر انگشت خود استفاده کنند. اپل می‌خواهد با گسترش سرویس TouchID، اطلاعات مربوط به اثر انگشت کاربران را رمزگذاری کرده و آن‌ها را به سرویس ابری خود منتقل کند تا دستگاه‌های پرداخت iDevice در آینده بتوانند در هر فروشگاهی، تنها با اثر انگشت مشتریان، پرداخت‌های آنان را تایید کنند. اپل که طرح یادشده را به ثبت رسانده، جزییات آن را به دلایل امنیتی فاش نکرده اما در کلیات امر، اپل با استفاده از اطلاعات بیومتریک شما، می‌خواهد کاری کند که کاربران بدون نیاز به همراه داشتن کارت و پول، هر وقت دلشان خواست از فروشگاه‌های حمایت‌کننده این سرویس خرید کنند.

فیلترینگ ضامن امنیت افراد و خانواده‌شان نیست

سبیص

خسرو سلجوقی(عضو هیات عامل سازمان فناوری اطلاعات ایران): اگر دولت الکترونیکی راه‌اندازی و نهادینه شود، ما هم در سرعت کار، هم در مصرف انرژی، هم در بهره‌وری و هم در مقوله فساد که بخش عمده‌ای از آن عدم شفافیت است، مشکلی نخواهیم داشت. دیدید که حضرت آقا بقدری از این موضوع ناراحت بودند که به زبان آوردند. این مسایل با نشست و برخاست به جایی نمی‌رسد و عملیات می‌خواهد‌، اگر شفافیت اتفاق بیفتد ما از این مقوله عبور خواهیم کرد. وظیفه هر دولت مسوولیت‌پذیری در هرجای دنیا تشویق و آموزش به حضور مردم در فضای مجازی است. حضور آگاهانه این است که مردم این موضوع را در خودشان تفهیم کنند که خودشان در فضای مجازی جدای از شخصیت افراد در فضای حقیقی نیستند.

تاکید بر اقتدار ارتش سایبری ایران

n00003781-b

غلامرضا جلالی(رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور): ما در دانش سایبری در دنیا دارای رتبه خاص خود هستیم. یک شاخص آن این است که اولین جنگ رسمی سایبری جهانی علیه ما برپا شده است و اکنون هم مرتبا ما را تهدید می کنند ولی نمی توانند آسیبی برسانند. امروزه ۸۰ درصد از زیر ساخت پولی کشور به صورت سایبری و تنها ۲۰% آن بصورت فیزیکی می باشد. در نتیجه جنس سرمایه ها به لحاظ تاثیر فناوری اطلاعات بر آن ها در حال تغییر است. برآوردی که آمریکایی ها داشته اند عنوان کرده اند سرمایه ی سایبری آن ها حدود ۹۰% کل سرمایه هایشان می باشد. لذا آسیب پذیر بودن کشورهای غربی به لحاظ وابستگی سایبری زیاد می باشد، زیرا تمام سرمایه هایشان سایبری است.امروز به صورت قاطع می توان گفت که هیچ تهدید نظامی بر علیه کشوری محقق نمی شود به غیر از اینکه بخشی از آن تهدید جنگ سایبری باشد.

تجدید خاطرات در شبکه های اجتماعی با اپلیکیشن Timehop

بثصب

از آنجایی که این روزها در کنار زندگی واقعی، یک زندگی مجازی هم در شبکه های اجتماعی داریم، می توانیم با مراجعه به آنها خاطرات خوب قدیمی را با دوستان و خانواده زنده کنیم. اپلیکیشن Timehop با جمع آوری اطلاعات از حساب های کاربری شما در شبکه های اجتماعی، این کار را به نحو احسن انجام می دهد. تایم هوپ. وقتی که برای اولین بار به تایم هوپ وارد می شوید، اپلیکیشن از شما اجازه دسترسی به اطلاعات حساب های کاربری تان در شبکه های اجتماعی همچون فیسبوک، توئیتر، گوگل پلاس، اینستاگرام و فوراسکوئر را می خواهد.

ساخت شلوار جین ضد هک!

شسب

محققان، شلوار جین هوشمندی ساخته اند که به گفته آنها می تواند با ایجاد مانع در برابر سیگنالهای بی‌سیم از دستیابی هکرها به اطلاعات کارتهای اعتباری جلوگیری کند. این شلوارها به منظور جلوگیری از هک برچسب RFID کارتهای اعتباری یا گذرنامه‌ها است. اکثر کارت‌های اعتباری به تراشه‌های ارتباط میدان نزدیک که نوعی فناوری RFID است، مجهز هستند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا