مطالب قدیمی

مرور رسانه ها ۲۶ مرداد ۹۴

 

برگزاری دومین نمایشگاه امنیت سایبری به تعویق افتاد

فارس: زمان برگزاری دومین نمایشگاه امنیت سایبری ایران از ۲۷ مردادماه تا اطلاع ثانوی به تعویق افتاد. براساس اعلام دبیرخانه برگزاری دومین نمایشگاه امنیت سایبری ایران، این نمایشگاه به دلیل فراهم نبودن شرایط مناسب برای حضور برابر تمام شرکت‌های فعال در حوزه امنیت، در تاریخ مقرر برگزار نخواهد شد.

13920910000428_PhotoA

 

اپلیکیشن های آمریکایی هم علیه ایران گارد گرفتند

باشگاه خبرنگاران: با گذشت زمان از به نتیجه رسیدن مذاکرات هسته‌ای میان و آمریکا، هر روز صدایی جدید به گوش می‌رسد که در تلاش است تا به نوعی با فشار آوردن به کنگره آمریکا، تایید متن توافق در این مجلس را با مشکل روبرو کند. در یکی از جدیدترین اقدامات جمهوری‌خواهان برای فشار وارد کردن به کنگره، کمپینی جدید در یکی از اپلیکیشن‌های پرمصرف این کشور به راه افتاده تا این رفتارها را شدت دهد. کاربران این اپلیکیشن هنگام باز کردن آن با این پیشنهاد مواجه شدند که می‌توانند شانس خودشان را با اضافه کردن یک فیلتر جدید در این اپلیکیشن امتحان کنند. این فیلتر جدید در این اپلیکیشن این امکان را به آنان می‌دهد تا احساس عاطفی خودشان درباره توافق با ایران را به نمایش گذاشته و با دیگران به اشتراک بگذارند.با اینکه تصاویر به اشتراک گذاشته شده در این اپلیکیشن، محرمانه هستند و پس انتشار همگانی آن پس از چند لحظه از بین می‌روند، اما این گروه تبلیغاتی امکانی را فراهم کرده‌اند تا تصاویر مربوط به عواطف نسبت به توافق با ایران، باقی مانده و قابل کپی کردن باشد. ۱۷۹ هزار نفر مخاطب فقط در ۲۴ ساعت و مجموعا ۲٫۵ میلیون نفر، عضو این اپلیکیشنند.

3475251_631

 

شرکت کسپرسکی متهم به فریب رقبا شد

خرداد نیوز: کمپانی امنیتی کسپرسکی تلاش داشته با تغییر عمدی نتایج تشخیص ضدویروس خود، به رقبای خود صدمه بزند. عمدتا مایکروسافت و دو شرکت دیگر تولیدکننده ضدویروس AVG و Avast هدف این فریبکاری بوده اند. کسپرسکی تلاش کرده با حذف یا غیرفعال کردن فایل های مهم روی رایانه های شخصی مشتریان شرکت های رقیبش، آنها را به اشتباه بیندازد. بیشتر حملات یادشده به دستور شخص موسس و مدیر کل سابق شرکت، یوجین کسپرسکی، علیه آن گروه از رقبا صورت می گرفته که احساس می شد به جای ایجاد و توسعه تکنولوژی امنیتی خود در حال بهره برداری و تقلید از نرم افزارهای کسپرسکی هستند.

نمودار/ میزان محبوبیت داعش در کشورهای عربی

دولت بهار: در جدیدترین شماره نشریه الکترونیکی اکونومیست به چگونگی گسترش دامنه فعالیت‌های تروریستی داعش اشاره شده است. این گروه تروریستی با استفاده از وسایل ارتباطی روز دنیا، خیلی زود به شهرت جهانی رسید. مطالعه پراکندگی کاربران توییتری داعش نیز نتایج جالبی را به محققان نشان داد. طبق بررسی‌های صورت گرفته، عربستان دارای بیشترین تعداد کاربران توییترهای مرتبط با داعش است. پس از آن کشورهای سوریه، عراق، آمریکا، مصر، کویت، ترکیه، سرزمین‌های اشغالی، لبنان، انگلیس و تونس در رتبه‌های بعدی قرار دارند.     کارشناسان معتقدند داعش با بهره‌گیری از وسایل ارتباط جمعی ارتشی مجازی برای خود فراهم کرده است. آنها اغلب به بزرگ‌نمایی اعمال تروریستی خود می‌پردازند و از این طریق رعب و وحشت فراوانی میان کاربران اینترنتی بوجود آورده‌اند. گاهی کاربران فقط از روی حس کنجکاوی سراغ توییت‌های داعش می‌روند؛ اما نمی‌دانند با این کار موجب پراکنده شدن اخبار دروغ داعش و کمک به این گروه تروریستی می شوند.

3471823_414

 

ابزاری برای تشخیص موادمخدر با استفاده از اثرانگشت

عصر ایران: دانشمندان دانشگاه شفیلد هالام انگلستان ابزاری ارائه داده‌اند که می‌تواند مواد مخدر غیرقانونی را فقط با اثر انگشت تشخیص دهد. این فناوری که MALDI-MSI نام گرفته، می‌تواند وجود کوکائین، ماده حاضر در ماری‌جوانا (THC)، هروئین، آمفتامین و دیگر مواد را با استفاده از اثر انگشت شناسایی ‌کند. رویکرد مزبور با تحلیل‌کردن ترشحات اثر انگشت، امکان شناسایی استفاده از مواد مخدر را فراهم می‌کند. این نوآوری همچنین امکان شناسایی ردپای مواد آرایشی، محصولات شوینده، حضور کافئین، دارو و حتی جنسیت فرد را مهیا می‌کند. این نوع اطلاعات می‌تواند در خلق تصویر پزشک‌ قانونی از یک مظنون به کار رود.

489822_371

 

ویژگی جنگ‌های سایبری در آینده

آی تی اس ان: جیسون هیلی پنج ویژگی بالقوه جنگ‌های سایبری در میان‌مدت را عبارت می‌داند از: وضع موجود، دامنه، بالکانیزاسیون، آرماگدون سایبری، و بهشت سایبری. در خلاصه موضوعات شورای آتلانتیک، پنج ویژگی بالقوه جنگ‌های سایبری در میان‌مدت را توضیح می‌دهد: وضع موجود، دامنه، بالکانیزاسیون، آرماگدون سایبری، و بهشت سایبری. مهم‌ترین ویژگی این درگیری‌ها دامنه آنها می‌باشد، مسیری که به نظر می‌رسد در حال حاضر در آن قرار گرفته‌ایم. در اینجا، فضای مجازی دامنه این درگیری‌ها می‌باشد مانند هوا، زمین، دریا یا فضا که در آن انواع مختلفی از درگیری‌های سایبری بزرگ و کوچک همیشه وجود دارد. تهاجم سایبری همچنان بسیار ساده‌تر از دفاع در مقابل آن می‌باشد. در آرماگدون سایبری، تهاجم بسیار آسان‌تر از دفاع، که اساساً تا کنون هیچ اقدام مفیدی در زمینه آن در فضای سایبری صورت نپذیرفته است، می‌باشد. در بهشت سایبری، در نهایت باید «جغرافیای» فضای مجازی را به نفع خود تغییر داد، که به نوبه خود دفاع را بسیار دشوارتر از تهاجم خواهد نمود. در مرحله بالکانیزاسیون (که می‌تواند با یکی دیگر از این ویژگی‌ها توأم باشد) دیگر یک اینترنت در سطح جهانی وجود نداشته، بلکه اینترنت‌های کوچک‌تر ملی، مانند بسیاری از سیستم‌های تلفن ملی، به وجود خواهند آمد. منافع بلندمدت ایالات متحده و دیگر کشورهای همفکر در تعقیب ویژگی بهشت در فضای سایبری است، که از یک ثبات بلندمدت برخوردار بوده و قادر است بخش اعظمی از تهاجم‌های زیرکانه و هدفمند را خنثی نماید.

 

cyber-attack

شبکه های اجتماعی؛ هویت انسان را تکه تکه می کنند

قدس آنلاین: وحید یامین پور: متاسفانه شبکه های اجتماعی، پیام ها بخصوص آنهایی که از سوی مقامات عالی رتبه ایران اسلامی باشد را به گونه ای برای مخاطب خود بیان می کنند که شهروند ایرانی به جای احساس غرور به کشور خود، تفکرات نامناسب پیدا کند و با این گونه از رسانه ها همراه شود. شبکه های اجتماعی از مارپیچ سکوت که به معنای سکوت رسانه ها در مقابل شبکه های فریادی است، بهره می برند و این موضوع باعث شده تا رسانه های داخلی دچار خودسانسوری شوند.

گوگل به‌زودی رایانه شما را هم جستجو خواهد کرد

ساعت ۲۴: پتنت جدید گوگل با نام «اطلاعات برنامه‌های کامپیوتر در نتایج جست‌وجو» شناخته می‌شود و انواع مختلفی از قابلیت‌های جست‌وجو و روش‌های اجرای آن را شامل می‌شود. هدف گوگل جست‌وجوی نه فقط اینترنت به کمک کامپیوتر یا گوشی شما، بلکه کاوش محتوای برنامه‌های گوشی و کامپیوترها است. البته الآن هم همین کار را انجام می‌دهد. برای برنامه‌های محلی، جست‌وجوی گوگل به برنامه‌ها، بوکمارک‌ها و مخاطبین خلاصه می‌شود.البته می‌توان با خیال راحت تصور کرد که گوگل بدون اجازه شما در میان این اطلاعات به جست‌وجو نخواهد پرداخت و هر نتیجه‌ای که مشاهده کنید، تنها برای خودتان است. احتمالاً به زودی این رشد قابلیت‌های بخش جست‌وجوی گوگل، به اطلاعات شما که در اینترنت قرار نگرفته‌اند و در حافظه گوشی جای دارند هم راه خواهد یافت.

n00088958-b

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا